מתנדבים בחקלאות (צילום: באדיבות "השומר החדש")
התנדבות בחקלאות | צילום: באדיבות "השומר החדש"

 

חינוך מיוחד ושילוב

זו אחת מהפעמים הראשונות שהמדינה משביתה גם את שירותי החינוך המיוחד. אלו שגם בעיתות חירום, חופשות וחגים, המערכת משתדלת מאוד להמשיך את פעילותם באופן עקבי וסדיר. משבר הקורונה עצר הפעילות בבתי הספר ומוסדות הלימוד לתלמידי החינוך המיוחד ועבור ההורים והילדים הצורך בתעסוקה מונגשת הוא הכרחי.

איך מקבלים עזרה?

אתר "קרמבו קורונה" מקיים מידי יום פעילות אונליין עבור אלפי הפעילים והוריהם שחווים משבר. כל אחד יכול להצטרף ולהשתתף. האתר מספק פעילויות מגוונות מתחלפות כמו שעת אוריגמי, שעת כושר נגישה, חידונים, שירי מוראל של התנועה, התייעצות הורים עם מנהלת השילוב של התנועה. האתר פועל בעברית וערבית.

התנדבות

התנדבות בחקלאות

חקלאיים רבים ברחבי הארץ חווים במהלך משבר הקורונה קושי גדול באיסוף וקטיף של הייבול. "סאנדו", חברת בת של ארגון השומר החדש מאפשרת באמצעות אפליקציה ליצור קשר עם חקלאיים ולהתנדב בקטיף, בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

איך אפשר לעזור?

באתר סאנדו ובאפליקציה אפשר לקבל פרטים נוספים על חקלאיים ברחבי הארץ שזקוקים למתנדבים שיסייעו בשדות החקלאות.

אדם לאדם - חיבור בין מתנדבים לעמותות ורשויות

מיזם שפותח בימים האחרונים ומבוסס על עקרון הכלכלה השיתופית - פלטפורמה חינמית המאפשרת יצירת קשר בזמן אמת בין אנשים/עמותות/ עיריות וארגונים למתנדבים הנמצאים באותו האזור ויכולים לסייע. זה יכול להיות עזרה לקשיש עם סחיבת סלי קניות, משלוח תרופות למשפחה בבידוד או סיוע בהסברת הנחיות משרד הבריאות למי שזקוק לכך. מאחורי היוזמה עומד יובל זנדבדנק, בעלים ומייסד של  ticks.co.il למכירת כרטיסים באינטרנט.

איך אפשר לעזור או לקבל עזרה?

היכנסו לאתר של "אדם לאדם" והציעו את עצמכם להתנדבות או לחילופין ציינו בדיוק איזה סיוע אתם צריכים בעת הזו. עמותות, עיריות ורשויות כבר הצטרפו ובהן תוכלו להתנדב בעצמכם או לקבל עזרה ממתנדבים. 

עזרה בלימודים

פרויקט "נוער און-ליין" הוקם לפני כשבוע, על רקע ההחרפה בהגבלות וההחלטה להשבית את בתי הספר בכל הארץ. מאחורי הפרויקט עומדים שישה בני נוער, בני 16 מכל רחבי הארץ, שגרירים בארגון "LEAD"- המסלול לפיתוח מנהיגות. הפרויקט מסייע לילדים (א'-ט') בלימודים בכלל המקצועות, דרך האינטרנט, בחינם.  

איך אפשר לקבל עזרה?

דרך הפלטפורמה, ילדים יכולים לקבל שיעורים פרטניים, אחד על אחד, עם בני נוער שהתנדבו לפרויקט- חלקם כחונכים קבועים שממשיכים ללוות אותם מידי יום, וחלקם עוזרים לילדים עם שאלות נקודתיות.

צריכים עזרה? יכולים להירשם באמצעות הקישור הבא.

רוצים לקחת חלק? יכולים להירשם באמצעות הקישור הבא.

אפשר להעביר גם פניות במייל - noaronline1@gmail.com או דרך האינסטגרם noar_online@ 

 בימים אלו נפתחת ההרשמה למחזור הבא של LEAD וצעירים מכל הארץ מוזמנים להגיש מועמדות להצטרף לתכנית ההכשרה הייחודית של הארגון.

תמיכה רגשית

עמותת מש"ה (מילים שעושות הבדל), שעוסקת בהעלאת מודעות לתחזוקת הנפש ומניעת התאבדויות באמצעות מעורבות קהילתית, החלה במיזם קהילה קשובה לכל מי שמרגיש צורך בתמיכה בזמן משבר הקורונה.

איך אפשר לקבל עזרה?

העמותה מפעילה מטפלים ומאמנים בהתנדבות, שיכולים לסייע בהתמודדות עם חוסר ודאות, דאגות כלכליות אתגרים בהורות ובזוגיות שיכולים לתת אותותיהם גם בנפש. על מנת להיעזר אפשר ליצור קשר –

פייסבוקוואטסאפ או במייל:  info@moshe.org.il

סיוע לקשישים

עשרות קשישים בשבועות האחרונים מסוגרים בבתיהם מחשש לחשיפה לנגיף הקורונה. "שיחה שמחה" ופייסבוק ישראל מקיימות שיחות וידאו עם קשישים שזקוקים לאוזן קשבת וקצת חברה – גם מרחוק.

איך אפשר לעזור?

מכירים קשישים, בני משפחה או שכנים שזקוקים ל"שיחה שמחה"? הזינו את פרטיהם בלינק הזה והשיחה תגיע אליהם בהקדם.

ניתן גם במייל: nogap@dorldor.org.il 

בטלפון:  0733744734

Door to Dor

פלטפורמה שמופעלת על ידי "תגלית" ומאפשרת לסייע לקשישים וקבוצות סיכון נוספות להצטייד במזון ותרופות בעזרתם של מתנדבים.

איך אפשר לעזור או לקבל עזרה?

היכנסו לאתר של Door to Dor ובחרו את האפשרות שמתאימה לכם. מתנדבים יוכלו לקבל דרך האתר פרטים ליצירת קשר עם מי זקוק לעזרה, ואילו אנשים בקבוצות סיכון יכולים לבקש סיוע מיידי דרך האתר.

TechBuddy

הסטארט-אפ TechBuddy ביוזמה למען בני הגיל השלישי, שבה מומחים יסייעו מרחוק וללא עלות למבוגרים שנתקלים בקשיי הסתגלות לשירותי דיגיטל שהתקופה מחייבת. איך מתחברים לשיחת וידאו, פתרון בעיות בשימוש באפליקציות שירות או התחברות לשירותי תוכן.

איך אפשר לעזור?

אנשי TechBuddy קוראים למתנדבים בעלי אוריינטציה טכנולוגית, שיכולים לקחת חלק בפעילות ולעזור למבוגרים מרחוק בלמידת פעולות דיגיטל פשוטות. יש לכם זמן פנוי בבידוד? הירשמו. 

איך אפשר לקבל עזרה?

ניתן להירשם או לרשום את בני המשפחה המבוגרים בלינק.