השבוע התקיים בתל אביב אירוע השקת התנועה "Code For Israel" שהוקמה על ידי יזמית ההיי-טק הישראלית, המייסדת והמנכ"לית של אייקון, הכרישה יסמין לוקץ'. התנועה שמאגדת אנשי מוצר ותוכנה, יזמים והייטקיסטים שמה לה למטרה לפתור את הבעיות הכי מרכזיות בחברה הישראלית באמצעות טכנולוגיה וחדשנות. הפעילות בתנועה היא בהתנדבות מלאה ובנויה על בסיס מודל עולמי שמחבר אנשי הייטק לאתגרים מקומיים.

במסגרת קול קורא הגישו מאות גופים מועמדות לעבודה יחד עם ארגון המתנדבים. חברי הקהילה בחרו את האתגרים שמבחינתם משפיעים במידה הרבה ביותר על סדר היום הישראלי. בהמשך מתכננים לצאת בפעילות גיוס נרחבת בחברות ההיי-טק הגדולות בארץ.

"תעשיית ההיי-טק הישראלית מתבגרת ושוברת שיאים של חדשנות", אמרה לוקץ', "בזמן שיזמים ישראלים חולמים על האקזיט, אנחנו קוראים להם להסתכל גם פנימה, לתוך הבית שלנו. את היכולות המדהימות האלו שכל העולם נהנה מהם, אנחנו רוצים לרתום כדי לפתור אתגרים בישראל. אנחנו קוראים לאנשי מוצר ותוכנה וגם לחברות היי-טק שמחפשות משמעות לפנות אלינו. יחד נפעל לפתרון בעיות במגוון תחומים בישראל בעזרת חדשנות".

יסמין לוקץ' (צילום: מיטל אזולאי)
יסמין לוקץ' וחברי התנועה החדשה | צילום: מיטל אזולאי

בחודשים האחרונים התנועה העלתה על המסלול מעל 10 פרויקטים יחד עם גופי ממשל, מגזר שלישי ויזמים חברתיים. בין הפרויקטים אותם התנועה מקדמת: יצירת מערכת לאבחון רגשי דינמי עבור ילדי העיר שדרות שייסיע לצוותי ההוראה לזהות מגמות רגשיות בקרבם, מערכת לניטור פשיעה חקלאית והגדלת היצע הביקושים למגורים בפריפריה.