כבר חמש שנים שבינו גבסו, המוכר כד"ר שקשוקה, מנהל קרב מול כרישי נדל"ן. גבסו הוא  דייר מוגן במבנה ביפו בו שוכנת המסעדה שלו כבר עשרות שנים. אולם אחרי שיזם קנה יזם את המבנה כולו, ד"ר שקשוקה נמצא תחת איום פינוי.

לדבריו, היזם מתיש אותו בדרישות ובתביעות פינוי, מה שמדיר שינה מעיניו בלילות. שוחחנו אותו אחרי שנשבר ופרץ בבכי בפאנל תכנית "כמעט שבת שלום" (שישי ב-10:00, קשת 12). גבסו מספר שנראה שהמפגש הבא בינו לבין היזמים יהיה בבית המשפט, אחרי שהוצע לו סכום פיצוי נמוך שלדבריו לא הולם את שווי הנכס והעסק שלו.

"הם עשו אותי חולה", הוא מספר. "אתה תופס אותי בדיוק כשחזרתי מבדיקות וצילומים. כבר חמש שנים שאין לי יום ולילה כשהם עושים הכל כדי למרר לי את החיים ולהתיש אותי". גבסו מספר ש"הם קיבלו אישור לבנות ועכשיו אין משפטים אבל ברור לי שזה יקרה עכשיו, שאחרי אישור הבנייה שהם קיבלו אנחנו נלך למשפט ארוך ומתיש".

גבסו אומר ש"הייתי בדיכאונות מפחד, בחרדות מכל הלחץ שהם עשו לי. אפילו הייתי על סף של אירוע מוחי. וכל זה אני אפילו לא מבין על מה זה נעשה, לא מבין את ההתנהגות שלהם מולי". גבסו מסביר ש"בעבר היו כל מני תביעות פינוי על סתם שנדחו, בלי בשר אבל כאלה שעלו לי הרבה מאוד כסף. פשוט ניסו להרוג אותי ואת המשפחה שלי. ואני רק אומר שאם אתם רוצים לפנות אותי, אז בואו ותגידו שקנים את המקום ותמצאו פתרון אנושי. אבל הם ישר הרגו אותי".

הוא מספר ש"אני לא האיש הכי חזק אבל לא מתכוון לוותר להם. הרי על מה כל זה היה כשגם ככה נגיע בסוף לבית משפט. הם ניסו להביא אותי למצב שאני אמכור להם במחיר שהם רוצים. יחסית למה שיש פה רוצים לשלם לי גרושים שאני לא אוכל לקנות איתם כלום, אפילו לא דירה קטנה בטח שלא עסק. לא שאני מסכן אבל תהיו בני אדם ותשלמו לי באופן הוגן. אני לא בגיל למאבק, אבל לא אוותר להם ואצא למלחמה מולם".

בכל פעם שהוא מדבר על הנושא העיניים של דוקטור שקשוקה מתמלאות דמעות, הסיפור שלו צריך להגיד הוא סיפור של עשרות אלפי ישראלים גם ביפו, גבעת עמל ועוד. גבסו הוא אדם שעבד בפרך מילדות ואחרי שבנה עצמו מאפס הפך למוקד לעלייה לרגל מכל העולם כשההמונים באים לאכול וגם להצטלם איתו. השגריר של האוכל הטריפוליטאי בישראל. מבחינתו כפי שסיפר לנו, הוא גם נציג של ההמונים שנמצאים במצבו אל מול אנשים עם כיסים עמוקים מאוד.