המשפט "אני רוצה להישאר חברה של חיים גם אחרי הסרט" חזר על עצמו לא מעט פעמים במהלך השיחה שקיימנו עם אופירה אסייג על הסרט שביימה ושישודר הערב (חמישי) בערוץ 10. בסרט, "האמת של רביבו יוצאת לאור", תיעדה אסייג את זוג חבריה הטובים בעשור האחרון, חיים ושגית רביבו, בזמן שעזבו את הארץ לטובת מגורים ארוכים בלוס אנג'לס - מעבר שנעשה תחת מטח בלתי פוסק של שמועות מכל הסוגים, החל מהסתבכות עם משפחות עבריינים וכלה בבגידה של חיים עם אשת מאפיונר.

אין תמונה
עם רביבו. החברות לא פגעה בסרט

 מה שאולי לא כולם יודעים הוא שאסייג והזוג רביבו חברים כבר 13 שנה. חיים עבד בעבר עם אסייג במסגרת תוכנית הספורט של רדיו 99, ועד היום הוא כותב טורים לאתר הספורט ONE שאסייג היא העורכת הראשית שלו. לקרבה ביניהם, מבטיחה אסייג, לא תהיה השפעה על אופי הראיון. "אני חושבת שבגלל שאנחנו חברים טובים, קשה לי יותר מכל מראיין אחר לשאול את השאלות. מצד שני, החברות עם חיים עזרה לי לשאול את השאלות הכי קשות".

"כל העניין התחיל כשחברת ההפקה של גיא פינס פנתה אליי בתחילת אוגוסט", מספרת אסייג, "הם אמרו שאם אני מצליחה להשיג את רביבו לראיון בלעדי, יש לי פריים טיים וסרט שכל המדינה תדבר עליו. התגובה הראשונה שלי הייתה שאני לא יכולה. זה לא פשוט, אני חברה מאוד טובה שלו, של אשתו ושל האחים שלו. לקח לי זמן אבל בסוף סיפרתי לחיים על ההצעה, והוא אמר לי 'בואי נחשוב על זה ונדבר עוד שבוע'. השבוע הזה היה התקופה היחידה בה היינו מרוחקים זה מזה. אחרי שבוע הרמתי טלפון ושאלתי מה עושים. כשהוא שאל אותי מה אני חושבת, אמרתי לו שאם אנחנו עושים את הסרט הזה, הוא צריך להיות גבר ולתת לי לשאול הכל, כי יש הבדל בין לשבת עם חבר ולדבר לבין לשאול שאלות מול המצלמות".

התגובה שלו הפתיעה אותך?
"מאוד. הוא הסכים ואמר שנעשה הפרדה מוחלטת בין החברות שלנו לבין הסרט. אפילו עכשיו, כשאני נזכרת ברגע הזה, אני מתרגשת. למחרת החלטנו ללכת על זה".

ואיך היה?
"אין בכלל ספק שהחברות בינינו פתחה לי פתח יותר מלכל מראיין אחר. כי כל העולם רצה לראיין אותו, אפילו במהלך הצילומים עוד ניסו לגנוב לי אותו. ליוויתי אותו בשלבי האריזות, הטיסה, הפרידה, הנחיתה בלוס אנג'לס וההשתלבות, ואני חייבת להגיד שהוא שיחק אותה ונתן לי לשאול מה שאני רוצה, עד כדי כך שבשלב מסוים הרגשתי שאולי עברתי את גבול הטעם הטוב".

מתי לדוגמה?
"בשאלת הגרסאות בדבר השמועות. זה היה לא פשוט, מדובר בגבר נשוי עם שלושה ילדים שצריך לשבת מול המצלמה ולענות על שאלות קשות. אפילו לשמוע את השאלות האלו ואת מה שמייחסים לו זה קשה, ואני מדברת איתך על הגרסאות הכי נמוכות שהיו. אני גם חושבת שזו הפעם הראשונה ששגית דיברה ממש מהלב".

יש דברים שירדו בעריכה בגלל החברות האישית?
"לא, הלוואי. ישבנו בחדר העריכה ושברנו את הראש איך אנחנו מכניסים עוד ועוד ועוד. אם היינו יכולים היינו עושים סרט של 3 שעות".

איך היית מגדירה את הסרט?
"האמת על חיים רביבו, חד וחלק. עד היום שמענו שמועות אבל אף אחד מעולם לא הוכיח אותן. אז כולם יגידו 'אין עשן בלי אש', אני אומרת - תצפו בסרט ותחליטו אתם. דבר אחד בטוח: אין שאלה, גרסה או שמועה שלא נשאלה. הכל כולל הכל".

יומולדת אופירה אסייג (צילום: גיגי, מערכת מאקו 1)
אסייג. מתפללת שהרייטינג ישביע רצון | צילום: גיגי, מערכת מאקו 1
חיים ראה את הסרט?
"לא רק שהוא לא ראה את הסרט, גם את השידור הערב הוא יראה באינטרנט, אחרי. אפילו את הפרומואים הוא לא ראה, הוא מקבל רק תגובות".

ואיך את חושבת שהוא יגיב?
"אני מאוד מקווה שחיים יקבל אותו. אמנם מדובר בסרט מאוד חזק, אבל אני סומכת על דעתו השקולה, כפי שסיכמנו, ושהוא יעמוד בזה. אני רוצה להישאר חברה שלו".

מה את, בתור חברה קרובה שלו, גילית על חיים במהלך הסרט?
"תמיד ידעתי שחיים אוהב את החיים הטובים והפינוקים, אבל כשהיינו בלוס אנג'לס הוא היה צריך לסגור עסקה בלאס וגאס, אז הוא הקפיץ אותנו ל-24 שעות לשם, ומצאנו את עצמנו בסוויטה ענקית, מדהימה, רחבת ידיים, עם בריכה וכל הפינוקים. סוויטה שרק מישהו מאוד מקושר יכול לקבל. ואז שאלתי אותו איך זה שתמיד יש סביבו כזה פאר. הוא ענה שהוא עבד מאוד קשה בחיים שלו ועכשיו הזמן לפנק את עצמו. ואז הבנתי שהוא שייח סעודי. גם בבית, גם עם החברים, גם עם עצמו. הוא מאוד מפנק וזה משהו שלא ראיתי כשישבתי לידו ברדיו. האמת? אני מפרגנת, זה מגיע לו".

איך את חושבת שהציבור יגיב?
"אני יודעת שבאשדוד יש מחר עוצר, בכל המסעדות משדרים את הסרט על מסכי ענק ובתים שלמים מתארגנים לצפייה בקבוצות. זה מאוד משמח אותי וזה טוב, אבל אני רוצה להבהיר לכולם שמדובר בסרט דוקומנטרי שמתעד הכל ואני לא יודעת אם אספק את הרצון של כולם. אני כן יכולה להגיד שהסרט מאוד מעניין ושאנשים יכירו חיים אחר לגמרי - חיים שנפתח וכועס על הפגיעה במשפחה שלו".

על כמה רייטינג את בונה?
"אני מתפללת לקדוש ברוך הוא שהרייטינג יהיה משביע רצון. אני לא רוצה לדבר במספרים, אבל עצם העובדה שבערוץ 10 שיבצו את הסרט מול "המירוץ למיליון" זה סימן שהם מאמינים בו ואני קוראת לקהל להצביע בשלט. ערוץ 10 נתנו לי גיבוי מלא כי זו פעם ראשונה שאני גם מביימת, אז אני מקווה שאוכל לגמול להם ברייטינג טוב".

איפה את תראי את הסרט?
"אני מכירה את הסרט בעל פה, אבל אני אראה אותו עם בעלי גיל בסלון שלנו, לבד, בשקט, כאילו זו הפעם הראשונה שאני רואה אותו. ברור לי שאני אתרגש ולא אישן כל הלילה".

ומה עם רביבו עצמו? "לא ראיתי את הסרט ורק שמעתי על הפרומואים מאנשים בארץ שהציפו אותי בטלפונים", אומר כוכב הסרט, "זו פעם ראשונה שמצלמות נכנסות אליי הביתה ואני מקווה שנאהב את הסרט".

ובנתיים באיי הפנינה נועם ומשה חזרו וגרמו לעונה החדשה של הישרדות לקום לתחיה. וכמה רייטינג עשו הישרדות אתמול . רגע לפני האוסקר הפרס המיועד של הית' לדג'ר המנוח גורם לבלגן. אם כל הדיבורים על האוסקר עשו לכם חשק לראות סרט, קבלו את כל הפרטים על הסרטים החדשים שעולים השבוע.