יומיים אחרי ההדחה המפתיעה ביותר בתולדות "האח הגדול", מוטי ומעיין חודדה מנסים לעכל את מה שחוו בשבועיים האחרונים ומתחילים להבין איך הצטיירו מבחוץ, בפניי צופי התוכנית. "אני מודה שאולי נסחפתי קצת עם הקללות", אומרת מעיין, "זה לא היה צריך לצאת מפרופורציה בצורה כזאת. מתברר שבאמת ממש יצאתי מדעתי וזה רק מראה באיזה סיר לחץ הייתי. אני מרגישה שבשנייה שיצאתי מבית 'האח הגדול' ירד לי סלע מהלב".

"אנחנו לוקחים את הכל בפרופורציות", מוסיף מוטי. "מה שחשוב לנו כרגע זה לחזור לשגרת החיים אחרי שבועיים של מרורים. זה לא היה מה שציפינו, בסך הכל חשבנו להגיע עד הגמר, ואני בטוח שאם ההפקה לא הייתה מדיחה את מעיין הקהל בחיים לא היה מדיח אותה".

הייתה הרגשה שאיבדתם שליטה.
מוטי:
"אני הייתי כל הזמן בפוקוס. בימים האחרונים לקחתי את מעיין ואמרתי לה שהיא יוצאת לא טוב בחוץ. נכון שמעיין לפעמים הייתה מתלהמת אבל גם ג'ילדה (ג'י – י.פ) אמרה מילים שאני לא רוצה לתאר. מעיין מדברת לא יפה? ג'ילדה דיברה על עובר שעדיין לא נולד! אבל חבל מאד שלא הראו את זה".
מעיין: "אנשים ראו את זה בערוץ 20 ואמרו לי שהם לא כועסים שדיברתי על הילד שלה כי היא דיברה על ילד שעדיין לא נולד".

מה חוויתם שם שגרם למתח הזה?
מוטי:
"בשביל לשחק את המשחק אתה חייב להיות צבוע ואנחנו לא טיפוסים כאלה, בגלל זה נפלנו למלכודת הזאת. מעיין נפלה יותר ממני כי היא יותר צעירה, היה קל למשוך אותה למלכודת. מבחינתי הייתי ממשיך עד הסוף אבל זה הציל לי את התינוק".
מעיין: "חוויתי צביעות שהוציאה אותי מדעתי, חוויתי אנשים שמתיפייפים. אני חושבת שאין שם בן אדם אחד חוץ מאביב שהוא אמיתי. אף אחד לא היה אמיתי איתי, גם אלה שחיבקו אותי. בשנייה שהסתובבתי תקעו לי סכין בגב".

מבחינתך ההתנהגות שלך הייתה בסדר גמור?
מעיין:
"יצאתי מהכלים, אני לא אומרת. הקללות היו מגעילות, זה היה תת רמה. אני בן אדם מאוד פשוט אבל היו לי גבולות מסוימים שבבית הזה נפרצו, אין ספק. אבל למטבע יש שני צדדים, הייתי שרויה בתוך סיר לחץ, פשוט מאוד".

על זה ששפכת על אלין כוס מים את מצטערת?
מעיין: "לפי מה שהבנתי זה מה שהשאיר אותי בבית".
מוטי: "זה באמת היה קטע נחמד".

אין סיכוי למצוא משהו שאת מצטערת עליו?
מעיין: "דווקא יש. אני מצטערת שנתתי לבחורה שלא שווה כלום להפיל אותי במלכודת שלה".

ג'י שמש (יח``צ: רונן אקרמן)
ג'י. האויבת הגדולה | יח``צ: רונן אקרמן

את מדברת על ג'י?
מעיין: "ג'ילדה! היא עשתה, על חשבון הגב שלי, פרובוקציות שפרצו לי את הגבולות ובסוף זה מה שיצא. אני הייתי השעיר לעזאזל בבית".
מוטי: "אני מאמין שעכשיו כשאנחנו לא נמצאים, אנשים יקלטו את הפרצוף שלה. היא באה להתפוצץ על מעיין כל הזמן. היא הייתה המתלהמת".

איך קיבלתם את ההחלטה להוציא אתכם מהבית?
מוטי: "זו הייתה החלטה אכזרית שמוטטה כל אפשרות למעיין להחזיר לעצמה את הכבוד בתוך הבית".
מעיין: "היה מגיע לי שלפחות יזהירו אותי שאם עוד פעם אחת אני אקלל אז יוציאו אותי מהבית, אבל את זה לא אמרו לי. זה היה מאוד מעליב. אני מרגישה שהשתמשו בי וניצלו אותי בשביל להרוויח רייטינג. ביום ראשון בצהריים ביקשתי לצאת מהבית כי הייתה לי הרגשה שהם הולכים לעשות את זה בשידור חי. האח הגדול אמר לי שהוא עדיין לא קיבל החלטה וכשהגענו הביתה הבנו שבאינטרנט כבר פורסם שאנחנו עוזבים".

איזה תגובות קיבלתם בחוץ?
מוטי: "אינספור תגובות, רובן חיוביות, אבל היו גם תגובות שההורים שלי קיבלו בסגנון 'איך הבן שלכם נמצא איתה'. זה פגע בהם מאוד, וזה מה שכואב לי".
מעיין: "העם מאחורינו וזה מה שחשוב".

"אחותי דפקה את המסמר האחרון בארון המתים שלי"

אין תמונה
האחות מיכל. אמרה דברים לא נכונים

מי שחשב שהשבועיים האחרונים יגרמו לזוגיות של החודדות להתערער, טועה בגדול. מבחינת מוטי השהייה בבית "האח הגדול" רק חיזקה את הקשר עם אשתו לקראת לידת בנם הבכור. מבחינת מעיין, מוטי הוא היחיד שנשאר לה ממשפחתה לאחר הראיון התקיף שהעניקה אתמול אחותה מיכל. "אני לא יודעת למה היא עשתה את זה. היא בשר מבשרי והיא דפקה את המסמר האחרון בארון המתים שלי במקום לתמוך בי. מאוד נפגעתי כי היא אמרה שם דברים שממש לא נכונים".

כמו מה?
מוטי: "מעיין תפסיקי. אנחנו לא מגיבים על זה".

תגיד, למה לא נשארת בעצם בבית האח הגדול?
מוטי: "בכלל לא רציתי להיכנס לבית מההתחלה וכולם יודעים את זה - מאחרון המלהקים של התוכנית ועד מנכ"ל ערוץ 2. נכנסתי רק בשביל לתמוך באשתי. הייתי רוצה לקחת את המיליון אבל לא על חשבון זה שאישתי תהיה שם עם כל הזאבים הטורפים".
מעיין: "יש דברים ששווים יותר מכסף".

אתם מתחרטים שהשתתפתם בתוכנית?
מעיין: "אני לא מתחרטת על שום דבר בחיים, הכל משמיים. כל דבר זו תחנה בחיים שאתה צריך לעבור ובשבועיים האלה התפרסמתי כמו שאנשים לא מתפרסמים גם אחרי 20 שנה".

אז אולי נראה אתכם בעתיד בתוכנית ריאליטי אחרת?
מוטי: "תלוי מה. בטח לא בסדר גודל כזה".
מעיין: "אני אשמח להשתתף בתוכנית ריאליטי חדשה, אפילו שוב ב'האח הגדול'. רק לא 'המירוץ למיליון' כי אני לא אוהבת לרוץ".

אם אפשר היה להתחיל הכל מהתחלה, הייתם מתנהגים אחרת?
מעיין: "רק את הקללות הייתי מורידה".
מוטי: "מוריד את כל השפה הנמוכה".
מעיין: "לא הכל, זה היה במינון".