הישרדות 5 פרק 11 יניב רוחן (יח``צ: גיא קרן,  יחסי ציבור )
יניב. הוא עוד ישוב? | יח``צ: גיא קרן, יחסי ציבור

יניב רוחן התחיל את העונה הזו בתור הדביל המשולם, מצויד באוצר מילים של עופר לוי ונודף ניחוחות של קובה במיה, או כמו שיונתן אמר "בכל עונה של 'הישרדות' יש את הלא חכם", אבל אתמול הוא סיים את מועצת השבט כמודח היחידי שנותר עם המון חן וכבוד עצמי.

הוא ניגש לחבק את כולם, נפרד באיחולי הצלחה ואמר את המשפט הכי חשוב שבסך הכל מדובר במשחק וכבר למחרת היה מוכן לקפוץ מחדש על המשאית. עורכי התוכנית כנראה הבינו שהבחור עומד להיות מודח להם מתחת לידיים עוד לפני שהספיקו לנצל את לידת בתו הטריה, אז הם עשו מעשה גל ארז מהעונה השנייה וכמו שאז הכניסו טלוויזיה למועצה, עכשיו הם דחפו שתי תמונות ושיחת טלפון, ורק היה חסר שיקבל חולצה ותקליט.

רק שיניב לא ישב שם לבד וגם נטלי וגב הרגישו בסכנה קיומית. ומה קורה לכל מי שמרגיש בסכנת הדחה העונה? נכנסת בו רוח הרחמים של אביב. נטלי פתחה בדו-קרב עם גב מי מחזיק בסיפור חיים יותר סוחט דמעות והלם מהשני.

היא ספרה על אמא אלכוהוליסטית שאילצה אותה לחמם לבד אוכל במיקרו ועם כזה סיפור אין פלא שנטלי מאוהבת בגב, כי אמא שלה בטוח תמות עליו. גב מצידו נלחץ שגונבים לו את ההצגה, העלה להילוך חמישי וחזר בפעם המאה על סיפור הסמים, רק שהפעם הכניס לתסריט גם סצינה מרגשת של ילד שעובר הכנה להישרדות ממהגרים מאפריקה בתחנה המרכזית. כל מה שהיה חסר זה שיתר השורדים יקומו ויצעקו כיאה לקבוצת תמיכה We love you Gev & Netalie.

סיפורים מהקו-אופ

אחד הפרומואים המצוינים בתחילת העונה הפגיש בנתב"ג בין יולה הבודקת הביטחונית לבין אירית רחמים הבודקת את רמת העצבים שלנו בכל פרק מחדש. רק חבל שמהמפגש בין השתיים יולה יצאה בטראומה ואירית מתגלגלת מצחוק עם כל סלי הקניות של קו-אופ שהיא דפקה בדיוטי-פרי.

גיסנו זיו מהעונה השלישית טבע את המשפט האלמותי "סבתא שלי לימדה אותי שעדיף סנטימטר של מזל על קילומטר של שכל, משפט שדי מאפיין את משחקה של יולה העונה. בהתחלה היא חברה באופן טבעי לגוש הקומוניסטי של יאנה שהתחזק באתי ויונתן, ויחד היה להם רוב שהבטיח את מקומה במושבעים. אבל אז אתרע מזלה, השבטים התערבבו ויולה מצאה עצמה במיעוט.

הישרדות 5 פרק 10 - יולה (צילום: גיא קרן)
יולה. חשיפה מאוחרת | צילום: גיא קרן

ואם זה לא מספיק חוסר מזל, אז המסכנה גם נפלה באותו שבט עם בן וגיורא, שלא הפסיקו להעלות גירה ולהזיל ריר. ומה קורה לכל מי שמרגיש בסכנת הדחה העונה? נכנסת בו רוח הרחמים הקיצוניים של אביב. רוח שגרמה ליולה לחשוף את סיפור חייה ובדיוק כמו אביב זה לא ממש עזר לה.

תחיית המתים

עד שבשיא תמימותי האמנתי שסוף כל סוף נזכה לצפות העונה במודחים שבאמת מודחים ולא חוזרים, אז מסתבר שבמקום אי מתים פשוט המציאו אי מתים מקלקר לא מתכלה חד פעמי.

גיא זו-ארץ הראה לנו אתמול שהוא מחזיק רק בבנדנה אחת, כך שיניב ויולה יתחרו ביניהם בדו-קרב חד פעמי. כל מה שנותר לנו זה לעקוב ולראות אם מי שיחזור מאי המתים יודח פעמיים מהמשחק כמו ריקי ודן מנו, או שיגיע לגמר כמו נועם, מירית וטלכו וגם יפסיד. ואולי לראשונה נחזה במודח שחוזר מאי המתים וזוכה במשחק. זה יהיה מאד לא צודק אך חדשני.

הישרדות 5 פרק 10 - אירית רחמים (צילום: גיא קרן)
רחמים. המחנה שלה יתחזק? | צילום: גיא קרן

האיחוד

בשבוע הבא השבטים מתאחדים לפרלמנט אחד, שמורכב מכמה מפלגות וכל שנותר לראות הוא מי יקבל על עצמו להרכיב את ראשות ממשלת האיים.

מפלגת הנשים של יונתן, יאנה ואתי – מפלגה על טהרת הרוב הנשי, אך גם היא נשלטת על ידי גבר. מבטיחים לשריין לנשים מקום בגמר, אבל לתת לגבר לנצח. מצפים בכיליון עיניים לשובה של יולה, החברה הרביעית.

מפלגת המענטזים של אירית, לירון, שונית ואוהד – נשלטת על ידי אנשים חטובי ישבן, בין אם נשים או גברים. ראש המפלגה מייחלת לחזרתו של רוחן, חטוב ישבן נוסף, מאי המתים.

הישרדות 5 פרק 11 יאנה ונטלי (יח``צ: גיא קרן,  יחסי ציבור )
יאנה ונטלי. מפלגות שונות אבל יש משהו במשותף | יח``צ: גיא קרן, יחסי ציבור

מפלגת הירוקים של גב ונטלי - מפלגה הדוגלת בלתת לנרקומנים משוקמים ו/או אלכוהליסטים מיליון שקלים כדי לבחון את כוח הרצון שלהם לקנות עם זה שקיות בסופר או שקיות קוקאין.

מפלגת העצמאים של רועי לולו וגיורא – המפלגה הכי מסוכנת באיחוד בשל יכולת חבריה להתחבר עם כל מפלגה אחרת בשביל תיק בממשלה.

אם יולה חוזרת, מצבם של יונתן והבנות משתפר, אם יניב חוזר אירית על המפה אבל בכל מקרה, מי שרוצה להגיע לגמר יהיה חייב, בלית ברירה, לחבר אליו את מפלגת הירוקים ו/או את העצמאים ובכך להשתלט על המשחק. בקיצור, הכוח חוזר לידיים של גב, לולו ונטלי.

>> יולה מ"הישרדות": "היה לי קשה לצפות בתוכנית"