דן מנו ונתן בשבקין לידר הישרדות אולסטארס פרק 15
מנו עם בשבקין. לא מצליח לפרק את הברית | צילום: עודד בן ארי, יחסי ציבור

על פי המיתולוגיה המצרית, עוף החול המכונה "הפניקס" וקשורה לאל השמש, מכלה את עצמה באש מדי יום ביומו וקמה לתחייה מן האפר ביום המחרת. הציפור המיתולוגית הזאת היא תמיד ממין זכר ורגע לפני שהיא שורפת את עצמה היא בונה לעצמה קן מענפי קינמון.

אני לא יודע אם דן מנו יודע לצייץ, אבל הישרדותו בהחלט דומה להתנהגות עוף החול. הוא מצליח להדליק באש את הקש במהלך משימת הווטו וגם להדליק ראשון אש במהלך מבחן האש שמשאיר אותו במשחק. אולי בגלל זה נתקף טירוף והחליט להקריב את הנחש הארסי, אך הלא מסוכן, ועוד לתלות אותו בכיכר האי למען יראו ויראו בסגנון "הישרדות דמשק 2010".

ההדחה של איתי הייתה תרגיל יפה של מנו שהצליח ממש כמו הנחש שהרג ליל אמש, להזדחל על גחונו ולשלוח את איתי לחבר המושבעים. רק שלא תטעו, אין פה שום אסטרטגיה, אלא טקטיקה טהורה.

מנו לא מצליח לפגוע ביסוד הבריתות המשולשות במשחק וכל מה שהוא עושה זה להרוויח עוד זמן על ידי בגידה בבן הברית היחיד שלו ממש כמו הנהגים הערסים שחותכים בכביש אבל בסוף נתקעים ברמזור כמו כולם.

יותר מזה, התנהגותו של מנו מזכירה את האדם שיושב במסעדה רגע לפני התשלום ובכיסו 100 שקל. ברור לכולם שעוד מעט לא יישאר כלום בכיס. בטח לא מיליון השקלים.

מה שכן, ממש לנגד עינינו נוצר ריאליטי חדש בשם "חבר נולד" או "מי רוצה להיות חבר של שפקס?". שפקס מציע לדן מנו פרס ניחומים שאי אפשר לסרב לו: "אם תרצה, אין לי זמן לחברים בארץ, אבל אתה תהיה חבר שלי בארץ". מה אומר לכם? רגע מכונן בתולדות "הישרדות".

שפקס
שפקס. כולם בצלחת שלו | צילום: גיא קרן, יחסי ציבור

שפקס שובר את הגבולות של עצמו וגם עיון מדוקדק ב-DSM, ספר האבחנות הפסיכיאטריות האמריקאי, לא היה מתחרה באבחנה החדה של איתי על שפקס: "נרקיסיזם שגובל בהפרעת אישיות". האמת שגם הפנינים של בשבקין נוסח: "הייתי כמו ילדה קטנה עם קוקיות וסוכריות בפה" ו"ראיתי את קפון בשמלה", לאחר שלגם מהבירה בפרק הקודם, שלחו אותי לדפדף בספר ולחפש הגדרה לבעיה ולתהות מה עושים הרעבה, שמש קופחת וקצת קור למוח האנושי.

מריאליטי לריאליטי אחר: "קחי אותי שרון". שרון נפגעת מהטחת האשמות של לידר, כן יש מישהי כזאת במשחק, על "קור רוח" והתנהגות "רובוטית", אבל אלו בדיוק התכונות שייקחו אותה קדימה. שרון מפגינה פרגמטיות וזו תכונה חשובה, אולי הכי חשובה במשחק. היא נאמנה, לא בוגדנית ולמרות שנסחפה רגשית אחרי מנו היא ידעה מתי לעצור.

כשפקסעלך היא מצליחה להשפיע על החלטותיו של הכס הלא כל כך קדוש ולשנות יעדים להדחה. בצעד שערורייתי ורובוטי של המנחה, היא נאלצת גם להתמודד עם השאלה המכשילה והלא הוגנת, שגם עבדכם הנאמן נתקל בה, במי תבחר אם תגיע לגמר, בשפקס או בלידר. שרון נזכרת שב"הישרדות" כמו ב"הישרדות" מותר גם לא לענות על שאלות ונמלטת מהשיניים החדות של ההפקה.

בעוד שהחיוך יורד מהפנים של הליצנית ולמאמי הלאומית נדלק הפיוז, ממשיכה אביגיל בקור מופתי, לנצל את היותה אאוטסיידר ולהתקדם היטב מעלה: "אם יישארו רק בנות בשבט משהו רע יקרה" אומרת אביגיל, ועל זה נאמר שאם לא היו גברים בעולם לא היו מלחמות אבל אם היו רק נשים העולם מזמן היה נחרב. אביגיל מטיבה לעדכן אותנו, במהלך משימת הווטו, עד כמה היא שחקנית בייסבול מצוינת ואכן היא מצליחה לחבוט את כדור האש היטב. לא בטוח שזה יספיק לה ל-home run.

שרון רפאלי הישרדות אולסטארס פרק 15
שרון. שפקסעלך מחונכת | צילום: עודד בן ארי, יחסי ציבור

>> מירית: "לא נוטרת טינה לדן מנו"