הנבואה

שמו המקורי של הסרט הוא "לדעת", והוא מתאים בהרבה לתיאור תחושת הפרנויה הגוברת של גיבורו ג'ון קסלר (ניקולס קייג'), מורה ואב חד הורי שמאז איבד את אשתו בתאונת דרכים נלחם בחיבה גוברת לאלכוהול ומטפל בבנו קיילב בן התשע. שגרת חייו הופכת לסיוט כאשר קיילב מגלה בתוך כמוסת זמן בבית ספרו, בה הונחו לפני חמישים שנה ציורים של תלמידים שהתבקשו לתאר איך יראה בעיניהם העתיד, דף מסתורי גדוש מספרים. כאשר ג'ון מנסה לפענח אותם הוא מגלה קוד מורכב המנבא בדיוק מושלם את כל האסונות שפקדו את העולם בחמשת העשורים האחרונים. האימה עולה שלב כאשר גם אסונות עתידיים אותם מנבא הקוד מתגשמים, וג'ון מגלה שנותרה רק קטסטרופה אחרונה: קץ העולם והשמדת המין האנושי. הבמאי האוסטרלי המשובח אלכס פרויס ("העורב", "עיר אפלה", "אני, רובוט") עושה את הלא יאמן ומגיש סרט מדע בדיוני מורכב ועוכר שלווה במסווה של שובר קופות הוליוודי. בארצות הברית גרף הסרט 78.8 מיליון דולר.
תזמון: 121 דקות.

קחי אותי לגיהינום

אפילו בז'אנר השחוק של סרטי אימה על טבעיים "קחי אותי לגיהינום" הוא אירוע מיוחד. סאם ריימי, בפסק זמן מסאגת סרטי ספיידרמן שוברי הקופות, חוזר לז'אנר שהפך אותו לאחד הבמאים המבטיחים של הוליווד בסרטי "Evil dead" הפולחניים, הנחשבים עד היום מופת לחובבי טראש מענג. באותה הזדמנות ריימי לא חוסך שבטו מאחד המקצועות השנואים כיום בארצות הברית בפרט ובעולם בכלל: פקידי הלוואות בבנק. גיבורת סרטו החדש היא כריסטין בראון (אליסון לוהמן), פקידה שאפתנית אשר חולמת על קידום. כדי להרשים את הבוס הקשוח שלה היא מסרבת לבקשת ההלוואה של קשישה חסרת כל, בידיעה שהיא דנה אותה לחיי רחוב. בתמורה הקשישה מטילה על כריסטין קללה, ומהר מאד מתברר שמדובר במכשפה והקללה מתחילה להתממש. חייה המושלמים של כריסטין מתפוררים במהירות, היא נתקפת בחזיונות בלהה ובסיוטים, ובנוסף מתברר לה שבתוך זמן קצר נשמתה תושלך לנצח לגיהינום. האם תמצא דרך לעצור את הקללה? האם פקידי בנק שיצפו בסרט יחשבו פעמיים לפני שיסרבו לתחינותיו של המובטל הבא? הסרט יוצא למסכים בארץ במקביל לצאתו בארצות הברית, ומאיים להפוך ללהיט האימה הגדול של קיץ 2009, לא מעט בזכות אחד הטריילרים המפחידים ביותר שנוצרו בשנים האחרונות.
תזמון: 99 דקות.

אין תמונה
הקרב על הכוכב

מדובר, כנראה, בסרט הקיץ החתרני והמפתיע של העונה, ולו רק בשל העובדה שמדובר בסרט אנימציה. על פניו, "הקרב על הכוכב" הוא עוד סרט מדע בדיוני חביב על כוכב לכת העומד בפני פלישה של גזע חייזרים המאיים על חייהם השלווים של תושביו. אלא מה? הפעם הגיבורים הם חייזרים שוחרי שלום והפולשים הם בני האדם המחפשים בית חדש אחרי שכדור הארץ הושמד. איך זה עובד? ובכן, כאשר שרידי הגזע האנושי מאתרים כוכב לכת חדש המתאים לצרכיהם, היחידים העומדים בדרכם הם תושבי המקום ובני האנוש מכריזים מלחמה. אלגוריה למדיניות האגרסיבית של מעצמת העל ארה"ב, שאינה מהססת להכריז מלחמה על כל מי שאינו מיישר קו עם האינטרסים שלה? חומר למחשבה. ג'סטין לונג, אוון רייצ'ל ווד, בריאן קוקס וג'יימס גרנר הם בין המדבבים בסרט הביכורים באורך מלא שכתב וביים אריסטומאניס צירבאס. בארצות הברית יצא הסרט בתפוצה מוגבלת בבתי הקולנוע כבר ב-1 במאי ועד כה גרף כשני מיליון דולר.
תזמון: 90 דקות.

רודו וקורסי

מגרש הכדורגל ככרטיס היציאה מחיי עוני ופשע היה השראה לשורה ארוכה של סרטים. "רודו וקורסי", סרטו של הבמאי המקסיקני קרלוס קוארון, מתחיל באווירה דומה אך הופך עד מהרה לדרמה משפחתית על יחסי אהבה-שנאה-תחרות בין שני אחים האוחזים ביכולות ביצוע מופלאות על מגרש הכדורגל. כל רצונם הוא להרוויח די כסף כדי לרכוש לאמם את בית חלומותיה מחוץ לשכונת העוני בה גדלו, וכאשר צייד כישרונות מגלה אותם נדמה שהדלת לחיים הטובים נפתחה. עד מהרה הם שוקעים בעולם חדש של מעריצים, כסף גדול ונשים יפות. רק מה, השניים מלוהקים לשתי קבוצות יריבות ועד מהרה התחרות על המגרש פותחת פצעים ישנים והופכת ליריבות מרה. גאל גרסיה בארנל ודייגו לונה מככבים. בארצות הברית יצא "רודו וקורסי" בהפצה מוגבלת לבתי הקולנוע ב-8 במאי וגרף עד כה סכום צנוע של 738,706 דולר בלבד.
תזמון: 103 דקות.

אין תמונה
חוקי ברוקלין

אין הסבר הגיוני להחלטה להפיץ בארץ להקרנות מסחריות סרט כושל, שבארצות הברית עלה כבר לפני שנתיים ונשכח באותה מהירות בה צץ. למה ואיך? למפיצים המקומיים פתרונים. הבמאי מייקל קורנטה חתום על הדרמה המגוללת את סיפורם של שלושה חברים מילדות, החיים באחת השכונות היותר קשוחות של רובע ברוקלין בניו יורק בשנת 85'. כאשר אחד מהם נמשך לחיי המאפיה המקומיים כפרפר אל האש, חייהם של חבריו נמצאים בסכנה וכך גם חברותם רבת השנים. פרדי פרינס ג'וניור, סקוט קאן, מינה סוברי ואלק בולדווין מככבים, וכאמור הסרט נחל כישלון מוחץ כשהוקרן בהפצה מוגבלת בארצות הברית במאי 2007 וגרף 398,420 דולר בלבד.
תזמון: 99 דקות.