הערת שוליים

סרטו החדש של יוסף סידר ("בופור") שחזר מפסטיבל קאן עם פרס התסריט הטוב ביותר. ליאור אשכנזי ושלמה בראבא מגלמים אב ובנו, שניהם חוקרי תלמוד השונים מאוד באסכולות שלהם – אחד רטוריקן מזהיר שמבקש להביא את תחום הלימוד הזה אל הקהל הרחב, והשני חובב עובדות המפחד לטעות. היריבות בין השניים חוצה את גבולות האקדמיה. עוד מככבות: עלמה זק, עליזה רוזן ויובל שרף.
אורך: 110 דקות.

אקס מן – ההתחלה

המשכון נוסף לסדרת סרטי "אקס מן", שמספר את סיפור היכרותם וחברותם של צ'ארלס אקסווייר ואריק לנשר, לפני שהפכו לפרופסור אקס ומגניטו. השניים מגלים את כוחותיהם ויחד עם חבורת מוטנטים צעירים יוצאים למנוע את יום הדין ולשנות את פני ההיסטוריה. אלא שבדרך, נפרדות דרכיהם ותפיסות העולם השונות שלהם גורמות להם להפוך לאויבים עקובים מדם. מככבים: ג'יימס מקאבוי, ג'נוארי ג'ונס, רוז ביירן ("Damages") וג'ניפר לורנס ("קר עד העצם"). במאי: מת'יו ווהן.
אורך: 132 דקות.

האנה

האנה היא בתו של סוכן סי.איי.איי, שמגדל אותה בבידוד בפינלנד ומאמן אותה להיות מתנקשת מושלמת. למרות גילה הצעיר, אביה מחליט כי היא כשירה למשימת חיסול מסוכנת ומאתגרת ושולח אותה לבדה למסע חוצה אירופה – שם היא תגלה כי העולם בחוץ שונה ממה שלמדה להכיר כל חייה. שחקנים: אריק באנה, קייט בלאנשט וסירשה רונאן ("כפרה").
אורך: 11 דקות.

הרומנטיקנים

משולש אהבה בין שתי חברות טובות (קייטי הולמס ואנה פקווין) ובין החתן המיועד של אחת מהן (ג'וש דוהאמל) מגיע לשיאו בלילה של שכרות על חוף הים, רגע לפני החתונה. שבעה חברים קרובים, כולם בוגרי קולג' יוקרתי, נפגשים כדי לחגוג את חברותם – אבל כמו שאפשר לצפות מאירועים כאלה, הסודות נחשפים ובחירות מוטלות בספק. גאלט נידרהופר ("דור הפרוזק") כתב וביים על פי רומן פרי עטו. שחקנים נוספים: אלייז'ה ווד, אדם ברודי, מאלין אקרמן ודיאנה אגרון ("גלי").
אורך: 95 דקות.

אהבה ושוקולד

מה קורה כששני ביישנים אנונימיים עם תשוקה משותפת לשוקולד נפגשים? ז'ן רנה הוא בעל מפעל לשוקולד, אדם ביישן שמנסה להתמודד עם הבעיות החברתיות שלו בעזרת פסיכולוג צמוד. אנג'ליק, היא שוקולטיירית מחוננת שמבקרת בקביעות במפגשים של "ביישנים אנונימיים" מגיעה לראיון עבודה אצלו, אבל נשכרת בטעות לתפקיד סוכנת מכירות – המשרה הכי פחות מתאימה לה. את הרגשות החזקים שמתפתחים אצלם זה לזו קשה להם לבטא, אבל אולי השוקולד יהיה החוט המקשר באהבה? שחקנים: בנואה פולוורד ואיזבל קארה.
אורך: 80 דקות.

לאור היום

מבוסס על ספרו של מרטין פרינץ, שביסס את הדמות הראשית על אדם אמיתי – שודד שכונה "פאמפגאן רוני" והיה אלוף אוסטריה בריצת מרתון. שודד בנק משתחרר מהכלא ואינו יודע באיזו דרך לבחור – האם בשוד, תחום בו הוא מתמחה, או בריצות מרתון – תחום בו הוא מצטיין? העניינים מסתבכים כאשר הוא, איך לא, מתאהב. מככבים: אנדריאס לאסט ופרנציסקה וייז.
אורך: 96 דקות.

>> פפראצי: עתי שולברג בים