ההחלפה

מפגש פסגה בין הבמאי קלינט איסטווד, ארנב אנרג'ייזר אנושי המסרב להאט גם בגיל 78, והכוכבת אנג'לינה ג'ולי. "ההחלפה" מבוסס על סיפור אמיתי, שהתרחש בלוס אנג'לס בשנות ה 30' של המאה שעברה. ג'ולי מגלמת את כריסטין קולינס, אם צעירה שבנה נחטף והפרשה הופכת לאייטם תקשורתי אדיר מימדים. כמה חודשים מאוחר יותר מודיעה משטרת לוס אנג'לס שהנעדר נמצא בריא ושלם, אולם כריסטין היא היחידה הטוענת שהילד שהושב אליה אינו בנה. בניסיון להגן על שמם הטוב בכירי המשטרה אינם בוחלים בשום אמצעי, כולל כליאתה במוסד לחולי נפש, אך כריסטין מסרבת לוותר על האמונה שבנה האמיתי עדיין חי. סביב הופעתה המרשימה של ג'ולי בסרט כבר מתעורר באזז גובר בסוגיית מועמדות לפרס האוסקר כשחקנית הטובה ביותר. בארצות הברית גרף הסרט, עד כה, 31.6 מיליון דולר. תזמון: 141 דקות.

בולט

בקיץ 93' יצא "אחרון גיבורי הפעולה" בכיכובו של מלך האקשן (דאז) ארנולד שוורצנגר, שגילם שוטר עשוי ללא חת המחסל רעים בשרשרת ולעולם לא נפגע בעצמו. יום אחד מתברר לו שהוא בעצם חי רק על מסך הקולנוע, וכאשר הוא מגיע לעולם האמיתי הוא פגיע כמו כל בן תמותה אחר. הסרט המצויר "בולט" בנוי, בפועל, על אותו רעיון בהבדל אחד: במקום שוטר הגיבור הוא כלב, שבעזרת פלאי הטכנולוגיה זוכה בכוחות על. אלא שמדובר בעלילת סדרת טלוויזיה מצליחה, שגיבורה הוא כלב מאולף שאינו מבדיל בין דמיון ומציאות. כאשר בולט (אותו מדבב ג'ון טרבולטה) מאמין שהילדה ננסי (מיילי סיירוס), הבעלים שלו בסדרה, נחטפה בידי נבל המכונה "האיש בעל העיניים הירוקות" הוא מתגלגל, לראשונה בחייו, מהאולפנים בלוס אנג'לס לרחובות ניו יורק שם הוא מגלה שכוחות העל שלו לא היו ולא נבראו. מה שלא מונע ממנו לאחד כוחות עם חתולת רחוב היסטרית בשם מייטן, ואוגר חובב אקשן בשם רינו החי בבועת פלסטיק ומכור לטלוויזיה, בניסיון להשלים את המשימה הגדולה בחייו. המסר: כוחות העל האמיתיים נמצאים בתוכנו וכל אחד יכול להפוך לגיבור. במפתיע, הקהל הצעיר הגיב בקרירות יחסית ללהיט המצויר בפוטנציה. בסוף השבוע הראשון שלו המסכים בארצות הברית גרף "בולט", אותו ביימו כריס וויליאמס וביירון האוורד, 27 מיליון דולר. הסרט עולה בארץ גם בגרסה עברית בדיבוב של ליאור אשכנזי ואורנה בנאי. תזמון: 96 דקות.

הבוגד

כל קשר ללהיט הים תיכוני "נשבע לך לא בוגד" מקרי בהחלט. במותחן הנוכחי מגלם גאי פירס ("ממנטו") את רוי קלייטון, סוכן FBI טהור לבב וישר כסרגל, המקבל על עצמו לעמוד בראש כוח משימה הרודף את סמיר הורן (דון צ'ידל), מרגל בכיר לשעבר בעל רשת קשרים ענפה בקרב בכירי טרור בינלאומיים, שחצה את הקווים והפך למוח מאחורי פעולות איבה ברחבי העולם לטובת רווח אישי. ואולם, ככל שהמרדף צובר תאוצה גוברות חשדותיו של קלייטון באשר למניעיו האמיתיים של הורן. האם הוא אכן בוגד, או שהמציאות סבוכה ומסוכנת בהרבה עבור שניהם? התסריטאי ג'פרי נחמנוף ("היום שאחרי מחר") מביים את סרטו השני, עוד חולייה בשרשרת מותחני המוסר שעניינם בחישתו חסרת המצפון של הממשל האמריקני בעסקי מדינות זרות, שגרף בארצות הברית 23.5 מיליון דולר. תזמון: 113 דקות.

בלונדינית בעיר הגדולה

החלטה תמוהה במיוחד של המפיצים בארץ להנחית על ראש הקהל החף מפשע את אחד הפלופים המגוחכים ביותר של השנים האחרונות. קומדיה רומנטית דלוחה, שהפציעה למסכים בארצות הברית לפני שמונה חודשים, התרסקה בקופות, עברה חיש קל לפורמט די.וי.די והפכה מוצר שכל המעורבים בו ישכחו למחוק מהרזומה. ג'סיקה סימפסון, זמרת, טראש ריאלטי וכל דבר חוץ משחקנית, מגלמת את קייטי, אישה צעירה המגיעה מאוקלהומה לניו יורק לבקר את החבר שעבר לעיר הגדולה ומוצאת אותו בזרועותיה של אחרת. אך לא פלפלת דרומית עקשנית כקייטי תשב הביתה מובסת, וכך היא מוצאת עבודה בקונצרן בנייה גדול ומתאהבת בגבר חדש (לוק ווילסון) המסתיר סוד אפל משלו. ג'יימי קנדי, אנדי דיק, פנלופה אן מילר ורייצ'ל לי קוק מופיעים אף הם בסרט, אך עצובה מכל היא גיחתו של ענק הקאנטרי ווילי נלסון, שזקנתו מביישת את נעוריו. סקוט מרשל, בנו של הבמאי גארי מרשל ("אישה יפה") שהיה גם במאי המשנה שלו ב"יומני הנסיכה", מוכיח עד כמה הוא לא בשל להגיע לרמת אביו. ההכנסות? 5,561 דולר בסוף שבוע בודד בסיומו הושלך הסרט מכל אולם קולנוע בו הוקרן. למה בכל זאת להביא את הבדיחה לארץ? אולי בגלל שהישראלים לשעבר בועז דוידסון ואבי לרנר מעורבים בהפקה. תזמון: 93 דקות.

אהוב אותי

15 שנים אחרי הדרמה "הבעל המושלם", חוזר התסריטאי הספרדי בדה דו קמפו פייחו לביים עוד דרמה אינטימית קטנה ומחממת לב על שף מזדקן בשם פנשו, שבעידודה של חברתו ריטה מחליט לעקור לארגנטינה ולפתוח מסעדה משלו בבואנוס איירס. ההימור מתגלה כהצלחה גדולה, ופנשו הופך בעלים של עסק משגשג, עד שיום אחד מגיעה לפתח ביתו ילדה בשם אמפרו ומציגה את עצמה כנכדתו. הסרט מגיע לארץ שנה אחרי שהוקרן לראשונה בספרד ובארגנטינה. תזמון: 95 דקות.