אדם בן כלב

בארץ התעורר בשעתו עניין תקשורתי גדול בהפקה הבינלאומית המבוססת על רב המכר של יורם קניוק. שורה ארוכה של שחקנים ישראלים גויסה להפקת הסרט, בהם עידן אלתרמן, יבגניה דודינה, דרור קרן, חנה לסלאו, מיקי ליאון, יורם טולדנו ובחירת נציגות ישראל בהוליווד כיום איילת זורר. אדם בן כלב הוא אדם שטיין (ג'ף גולדבלום), שבברלין של שנות ה-30' היה מנהל קרקס, קוסם ובדרן נערץ. כאשר הנאצים מעבירים אותו ואת משפחתו למחנה השמדה הוא ניצל בזכות הקומנדנט קליין (ווילם דפו) ההופך אותו לכלב השעשועים שלו, בעוד אשתו ובתו נשלחות אל תאי הגזים. בתום המלחמה מנסה אדם לשרוד במוסד לחולי נפש, בו מנסים לשקם את ניצולי המחנות כאשר מציאות, דמיון, שפיות וטירוף, מתערבבים זה בזה. התסריטאי-במאי פול שרדר ("נהג מונית", "השור הזועם", "ג'יגולו אמריקני", "פגיעה") החליט, לא מעט בעקבות ההתעלמות מהסרט בשוק האמריקני, לנטוש את הוליווד לטובת אירופה. "אדם בן כלב" הוקרן בארצות הברית במספר מצומצם של אולמות בניו יורק ולוס אנג'לס בלבד.
תזמון: 106 דקות.

וידויים של שופוהוליק

איילה פישר האוסטרלית הופיעה עד כה בעיקר בתפקידי משנה לא אטרקטיביים במיוחד, בתפקיד גונב הצגה בקומדיה שוברת הקופות "Wedding crashers" (כולל סצנת האוננות הבלתי נשכחת מתחת לשולחן עם וינס ווהן), וכמובן מעצם היותה בחירת ליבו של הקומיקאי הענק סשה ברון כהן. עכשיו פישר מקבלת, לראשונה, הזדמנות לשאת על כתפיה סרט שלם. "וידויים של שופוהוליק" מבוסס על רב המכר מאת סופי קינסלה, ולמרות שההפקה יצאה לדרך הרבה לפני פרוץ המשבר הכלכלי האקטואליה הפכה אותה מקומדיה במשקל נוצה למשל סאטירי נוקב על חברה קפיטליסטית שהעניקה לאזרחיה אשראי בלתי מוגבל לחיות בבועת עושר דמיונית שהתפוצצה יום אחד בפניהם. זה בדיוק מה שקורה לרבקה בלומווד, צעירה מקסימה ואינטליגנטית שרק בעיה קטנה אחת מעיבה על חייה המושלמים: היא מכורה ללא תקנה לקניות. כאשר כרטיסי האשראי שלה נדחים בזה אחר זה, והיא מגלה את מימדי החובות בהם שקעה (16 אלף דולר), רבקה מתחמנת את דרכה למשרה של כותבת טור במגזין יוקרתי ובמקביל יוצאת למלחמת חורמה בתאוות השופינג שלה כדי להשיב לעצמה את השליטה בחייה, ומגלה שמדובר בגמילה לכל דבר. פי.ג'יי הוגאן, עוד אוסטרלי שעבר להוליווד, מתמחה בבימוי קומדיות שחורות על נשים אחוזות דיבוק. בין אם הגיבורה מפנטזת על החתונה המושלמת ("החתונה של מיוריאל" עם טוני קולט), או על ידיד הנפש ההופך לאובייקט רומנטי ברגע בו הוא מחליט להינשא לאחרת ("החתונה של החבר שלי" עם ג'וליה רוברטס). הסרט יצא למסכים בארצות הברית בסוף השבוע האחרון וגרף 18.5 מיליון דולר.
תזמון: 105 דקות.

אויב הציבור מספר 1

וינסנט קאסל מתמחה, לכל אורך הקריירה הבינלאומית המצליחה שלו, בגילום דמויות אלימות במיוחד. סרטו החדש ממשיך את המגמה ומבוסס על סיפור חייו האמיתי של ז'ק מרין, שנולד למשפחה קתולית אדוקה אך מגיל צעיר נמשך לעולם הפשע והפך לארכי גנגסטר שפעל באיים הקנאריים, בקנדה ובעיקר במולדתו צרפת. במהלך שנות ה-70' מרין שדד בנקים, גנב יהלומים, שמו יוחס ל-39 מקרי רצח והוא כונה "האיש בעל אלף הפנים" בשל יכולתו לחמוק שוב ושוב משלטונות החוק. אחרי שחטף את המולטי מיליונר הנרי לוביה, ודרש תמורתו כופר בסך 6 מיליון דולר, הוכרז מרין רשמית "אויב הציבור מספר 1" בצרפת. מה שלא מנע מהתקשורת להפוך אותו לגיבור עממי פופולארי, עד שמצא את מותו במארב משטרתי בשנת 79'. התסריטאי-במאי ז'אן פרנסואה רישה מנצח ביד אמונה על אפוס הפשע שהוצג לראשונה בספטמבר האחרון בפסטיבל הסרטים בטורונטו. לצד קאסל המגלם את ז'ק מרין מופיעים בסרט ססיל דה פרנס וז'רר דפרדיה.
תזמון: 110 דקות.

כנופיית באדר מיינהוף

הבמאי הגרמני יולי אדל התפרסם לראשונה בשנות השמונים בזכות העיבוד הקולנועי לרב המכר האוטוביוגרפי "כריסטיאנה אף". באפוס הנוכחי הוא חוזר לגיהינום האורבאני של גרמניה בשנות השבעים והפעם בוחר באובייקט שאפתני הרבה יותר: הארגון הרדיקלי שייסדו אלכס באדר, אולריקה מיינהוף וגודרון אנסלין. חברי כנופיית באדר מיינהוף, רובם בעלי עבר ניאו נאצי, הטילו את אימתם על גרמניה בשרשרת פעולות טרור שנועדו לטענתם להכריז מלחמה על הקפיטליזם האמריקני בו ראו פשיזם מזן חדש. ניסיונם להקים חברה הומאנית יותר באמצעים לא הומאניים הובילה למרחץ דמים במהלכו הפכו חברי הארגון לחיות אדם. היחיד שהבין את מניעיהם היה האיש שהופקד על המצוד אחריהם: מפקח המשטרה הורסט הרולד. מוריץ בלייבטרו הוא אלכס באדר, מרטינה גדק היא אולריקה מיינהוף, יוהנה ווקאלק היא גודרון אנסלין והסרט מבוסס על ספרו רב המכר של סטפן אאוסט.
תזמון: 150 דקות.