אקס מן המקור: וולברין

בשעה טובה (או שלא) נפתחת השבוע רשמית עונת שוברי הקופות הגדולים של הקיץ, ומה הולם יותר מאשר עוד עיבוד קולנועי לדמות קומיקס? לא ברור מה הניע במאי איכות מוערך כמו גאווין הוד הדרום אפריקני, שזכה לפרסום עולמי בעקבות הדרמה המרגשת "צוצי", לעבור למגזר סרטי האקשן אדירי התקציב. עדיין, דווקא הוא נבחר להוביל את הפקת הענק המגוללת את סיפורו של האנטי גיבור בעל ציפורני הפלדה הנשלפות שנחשף לראשונה בטרילוגיית סרטי "אקס מן". יו ג'קמן, בניסיון להציל את הקריירה הדועכת שלו, חוזר בפעם הרביעית לגלם את ג'ימי לוגן ההופך לוולברין. ליב שרייבר הוא אחיו הבכור ויקטור קריד, שלימים יהפוך ליריבו המר סייבר תות'. הסרט מתחיל בשנת 1845, אז מגלים השניים את קשר הדם ביניהם והמורשת הגנטית אותה הם חולקים: כוח פיזי אדיר, ציפורניים נשלפות והיכולת להחלים מיידית מכל פציעה. מנקודה זו מתחיל הסרט לרפרף במהירות על ההיסטוריה המשותפת שלהם כלוחמים בכל שדה קרב אפשרי על פני הגלובוס, גיוסם ליחידת המוטנטים שהקים הקצין המושחת וויליאם סטרייקר, הקרע ביניהם אחרי שלוגן עייף מהרג בעוד ויקטור התמכר לו, ניסיונו של לוגן להתחיל בחיים חדשים עם אהובתו והטרגדיה שהחזירה אותו לשירות פעיל והפכה אותו לגיבור העל הנוקם והקודר המוכר מסדרת "אקס מן". כמה סצנות פעולה סבירות, ושלל רמיזות לעתידם של גיבורי הסדרה האחרים, לא מצילים את "וולברין" מהתחושה שהן הכוכב והן הבמאי התגייסו לפרויקט בחוסר חשק בולט. האם זה הלהיט הגדול הראשון של קיץ 2009? "וולברין" יוצא למסכים בארצות הברית במקביל להפצתו בארץ והתשובה תתברר בתוך כמה ימים.
תזמון: 107 דקות.

ד.צ הוליווד

לולא מעורבותם של הישראלים לשעבר בועז דוידזון ואבי לרנר בהפקה, ספק אם מישהו היה מוצא טעם בהפצה מקומית של עוד זבלון מפס הייצור של ג'סיקה סימפסון, שמאז להיט הריאלטי "נשואים טריים" בכיכובה הפכה לספקית הטראש המובילה בארצות הברית. הפעם היא מגלמת את מייגן ולנטיין, כוכבת פופ נאיבית החושקת בתדמית חדשה כדי שתוכל לככב בדרמת מלחמה מדוברת. המפיקים, איך לא, דוחים אותה על הסף אך לא בחורה כמייגן תאמר נואש. כדי להוכיח שהיא יכולה להיות אמינה בתפקיד לוחמת עשויה ללא חת היא סרה אל לשכת הגיוס הקרובה לשכונת מגוריה (הוליווד) ומוצאת עצמה על מדים בבסיס טירונות תחת עולה של מפקדת קשוחה (ויויאן פוקס). מובן שבסופו של תהליך תגלה מייגן שתפקיד בסרט הוא רק סעיף שולי בשיעור האמיתי לחיים שקבלה באדיבות צבא ארצות הברית. ואגב טראש, בתפקיד מרכזי מופיע גם פליט האייטיז סטיב גוטנברג, שהפך לכוכב אחרי שגילם את הצוער מהוני בסדרת סרטי "בית ספר לשוטרים מתחילים" המיתולוגית. סטיב מיינר, המביים בעיקר סרטי אימה סוג ב' ("אימה באגם השקט", "ליל המסכות 20") חתום על היצירה הנוכחית שבארצות הברית שוגרה אחר כבוד ישר לספריות הדי.וי.די.
תזמון: 98 דקות.

טראנס סיביריאן

ארבע שנים אחרי המותחן הפסיכולוגי "המכונאי", במהלך צילומיו השיל השחקן כריסטיאן בייל 15 קילוגרמים ממשקלו, חוזר הבמאי בראד אנדרסון למחוזות האפלים בסיפורם של זוג אמריקני, רוי וג'סי (וודי הרלסון ואמלי מורטימר), העולים על הרכבת הטראנס סיבירית היוצאת מבייג'ין ומסיימת את מסעה במוסקבה. במהלך הנסיעה הם פוגשים זוג נוסף, קרלוס ואבי (אדוארדו נורייגה וקייט מארה), והארבעה מתיידדים במהירות. ואולם, אחרי שרוי מוצא עצמו ננטש באחת מתחנות הרכבת וג'סי נשארת לבדה מתעורר החשד שקרלוס ואבי אינם כה תמימים. המסע הופך לסיוט של ממש אחרי ששוטר רוסי מושחת (בן קינגסלי) וחבורת מקומיים מתערבבים בקלחת. מדובר, בפועל, בעוד אחד מסרטי הפרנויה המציגים את מזרח אירופה כגיהינום עלי אדמות לתיירים אמריקנים ובמילים אחרות, אין כמו בבית. בארצות הברית יצא הסרט למסכים כבר ביולי 2008 וגרף סכום צנוע של 2.2 מיליון דולר בלבד.
תזמון: 111 דקות.