כארבע שנים חלפו מאז שהנסיך הארי עזב יחד עם אשתו מייגן מרקל את בית המלוכה. מאז הוא ובני משפחתו לא בקשר, בעיקר אחרי הוצאת ספר הזכרונות שלו, שבו טען טענות קשות. אבל לאחרונה הארי מנסה לכפר על מעשיו ולחזור לקשר עם אחיו ואביו - אלא שזה לא כל כך מצליח לו, בעיקר בגלל שמישהו מטרפד את הניסיונות האלה שלו.

העיתונאית פטרונלה וויאט, חברה של המלכה קמילה מאז שהייתה בת 18, כתבה טור ב"דיילי טלגרף", ובו האשימה את וויליאם (41) בכך שהוא אחראי על הימשכות הנתק בין צ'ארלס להארי. היא טענה ש"פקיד ארמון לשעבר" שעבד עם האחים אמר לה: "יש תפיסה מוטעית בציבור לגבי וויליאם והארי. זה וויליאם שלעיתים קרובות היה הקשה, וזהו וויליאם שמונע מאביו לקיים פיוס ראוי עם הארי. זה בוודאי לא מועיל בנקודה הזו שבה כל המדינה הייתה יותר משמחה לראות איחוד ביניהם".

המלך צ'ארלס, הנסיך וויליאם (צילום: Max Mumby/Indigo, getty images)
צילום: Max Mumby/Indigo, getty images

באופן די מעליב הארי לא נפגש עם אף אחד מבני משפחתו כשהיה בלונדון בשבוע שעבר לרגל חגיגות ה-10 למשחקי אינוויקטוס. הפעם האחרונה שהארי ראה את צ'ארלס (75) הייתה בפברואר, כאשר הוא טס לזמן קצר לממלכה לאחר שנודע לו על אבחון הסרטן של אביו.

חבר של וויליאם וקייט מידלטון אמר לאתר "דיילי ביסט" האמריקאי ש"יש גרעין של אמת" בטענותיה של וויאט. "וויליאם לא היה חולם להגיד לאביו מה הוא יכול או לא יכול לעשות ביחס לבנו השני", ציין החבר, "אבל מה שנכון הוא שהעדיפות המוחלטת של צ'ארלס היא האחדות של המלוכה, ובהתחשב במידת האיבה של וויליאם להארי, צ'ארלס לא ממש יכול לפרוש את השטיח האדום ולהזמין את הארי והילדים לשהות בבלמורל לחופשת הקיץ - גם אם הוא ירצה".

הנסיך הארי, מייגן מרקל (צילום: KOLA SULAIMON, getty images)
הארי ומייגן בביקור בניגריה בשבוע שעבר | צילום: KOLA SULAIMON, getty images

בטור שלה וויאט טענה כי וויליאם וצ'ארלס התייחסו להארי בצורה "לא אנושית" לפני שהדוכס מסאסקס ויתר על חייו המלכותיים. אבל וויאט חושבת שהארי צריך לחזור למשפחת המלוכה, בלי קשר לדרמה, כי "משפחת המלוכה היא מיקרו-קוסמוס לכל משפחה בבריטניה, ושלמשפחה מפוצלת, כמו מפלגה פוליטית מפוצלת, יש חולשה מהותית".