עיני העולם היו נשואות לביקור הנוכחי של הנסיך הארי בבריטניה לכבוד חגיגות ה-10 שנים למשחקי האינוויקטוס בניצוחו - ולא רק בגלל שהוא לא ביקר בממלכה הרבה זמן. הביקור הנדיר של הארי היה אמור לכלול גם מפגש פסגה בינו לבין אביו בו הם היו אמורים לשבת יחד וללבן עניינים. אך אמש (שלישי) הנסיך נחת סוף סוף בלונדון, ובאופן סופי צ'ארלס הודיע שאין לו זמן לפגוש את בנו.

הסיבה הרשמית לביטול היא הלו"ז הצפוף של המלך העסוק, אך המומחית המלכותית שרלוט גריפית'ס טוענת שהארי הוא זה שאחראי בעקיפין לביטול כי היו לו "דרישות מסויימות" שהמלך לא יכל להסכים להן. "היה משא ומתן ארוך", אמרה גריפית'ס ל-GB News. "אני חושבת שהסיבה לביטול הייתה בגלל שהארי הציג דרישות מסוימות לגבי מי יכול להיות בחדר ומי לא. למרות שעל פני השטח זה נראה כאילו המלך הוא שדחה את בנו, הארי היה זה שהקשה מאוד על אביו".

הנסיך הארי, המלך צ'ארלס, הארי, צ'ארלס (צילום: 	Samir Hussein, getty images)
צילום: Samir Hussein, getty images

כאשר התבקשה לפרט את הדרישות של הארי, אמרה גריפית'ס ש"כוחות אחרים" יכלו להשפיע על החלטת המלך. "אולי כוחות אחרים הניעו את עמדתו של צ'רלס בעניין הזה", אמרה. "יכול להיות שלוויליאם הייתה מחשבה כיצד יש לנהל את הפגישה הזו או האם היא צריכה להתנהל בכלל. אנחנו יודעים שצ'רלס אוהב לפגוש את הארי יחד עם קמילה בחדר, וזה לא תמיד החלטה פופולרית. הארי היה גם בלי אשתו, אז זה היה עמוס בקשיים".

נציגו של הארי אמר ביום שלישי כי פגישה בין האב והבן "לא תתאפשר עקב לוח הזמנים המלא של הוד מלכותו".
"הדוכס, כמובן, מבין את יומן ההתחייבויות של אביו ואת סדרי העדיפויות השונים, ומקווה לראות אותו בקרוב", הוסיף דוברו של הארי. לוח הזמנים העמוס של המלך כולל את הפגישה השבועית שלו עם ראש ממשלת בריטניה רישי סונק, כמו גם את מסיבת הגן הראשונה של ארמון בקינגהאם בעונה הנוכחית ועוד התקשרויות קודמות.

הנסיך הארי, המלך צ'ארלס (צילום: 	Chris Jackson, getty images)
צילום: Chris Jackson, getty images

הביקור הנוכחי של הארי בלונדון קורה אחרי הרבה זמן שהארי לא היה בעיר, כאשר ביקורו האחרון קרה כשהגיע בבהילות לראות את אביו בעקבות אבחון הסרטן של המלך בפברואר. זו גם הפעם הראשונה שהארי מגיע לבירה מאז שנודע על הסרטן של גיסתו קייט מידלטון במרץ. היום (רביעי), צפוי הארי לנאום בקתדרלת סנט פול בלונדון לציון עשור מאז התקיימו משחקי האינוויקטוס הראשונים בלונדון.