מעיין אדם מתייחסת היום (ראשון) לערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה, הראשון מאז נרצחה אחותה מפל, כשהיא רק בת 27, במסיבת הטבע ברעים. בסטורי שהעלתה אדם לחשבון האינסטגרם שלה, ביקשה מהעוקבות שלה: "האינסטגרם כבר מתמלא זיכרון, חלקכן שולחות לי דברים בכוונה טובה, אבל הכאב קשה לי מנשוא. אין אמצע, הדחקה מוחלטת או תהום, וחשוב לי לסיים את ההיריון בשלום, אז את יום הזיכרון הזה אנסה לצלול, לא לשמוע, לא לראות", כתבה אדם בכאב.

"מכבה את כל המסכים וגם את זה שפה, אל תדאגו לי, אני בסדר. תדאגו רק למי שעוד יכול לחזור", הוסיפה. כשעה לאחר מכן העלתה סטורי נוסף שבו תמונה שלה ושל מפל ברגע ביתי ופשוט על הספה, וכתבה: "בסוף הזיכרון זה אני והיא, במסיבות בחו"ל בשישי על הספה, אני לא צריכה טקס ולא צפירה, רק אותה בחזרה".

הסטורי של מעיין אדם (צילום: אינסטגרם)
הסטורי של מעיין אדם | צילום: אינסטגרם
הסטורי של מעיין אדם (צילום: אינסטגרם)
הסטורי הנוסף שהעלתה אדם | צילום: אינסטגרם

יותר מ-48 שעות אחרי תחילת התופת בישראל, נודע כי מפל, אחותה הקטנה של אדם, נרצחה בידי מחבלים בזמן שבילתה במסיבה. מפל שירתה שש שנים בצה"ל והייתה קצינה, והשתחררה לפני כשנתיים אז יצאה לעולם הגדול. במסיבה בילה איתה גם בן זוגה רועי, שהצליח לשרוד תחת אש.

"בצהרי יום שבת, מול הנוף הפסטורלי הזה, מפל התינוקת שלנו התחבאה מתחת למשאית והעמידה פני מתה", כתבה אז מעיין, שנמצאת בימים אלה בהיריון מתקדם, עליו הודיעה חודשיים אחרי האסון, ושמונה חודשים אחרי לידת בתה הבכורה תבור. "שעות היא החזיקה מעמד ולא זזה עד שמחבלים ביצעו בה וידוא הריגה. זו התמונה האחרונה, וזה הטלפון שלה. רואים ומריחים ממנו את הקרב".

מעיין אדם ואחותה, מפל אדם (צילום: instagram)
מעיין ומפל ז"ל | צילום: instagram