שי אביטל מתגורר בשבועות האחרונים בבית מלון יוקרתי בבודפשט בירת הונגריה, שם הוא מקבל לא מעט חברים שמגיעים לראות בשלומו ולייעץ לו ברמה המשפטית. אחד האנשים איתם נפגש אביטל בשבוע האחרון אומר בשיחה עם mako כי נראה שאביטל לא באמת מבין את מצבו.

"שי מתייעץ עם המון עורכי דין וחברים קרובים. מה לעשות, הוא מפחד לשבת בכלא בארץ. הוא יודע שאם הוא יחזור יהיה עליו עליהום והשופטים יחמירו עמו במיוחד. הבעיה של שי היא שהוא חושב שהוא יודע הכול ושולט במצב - הוא מקבל החלטות לבד וזה לא עובד ככה. הוא לא מבין את הסטטוס המשפטי שלו. הוא עדיין חושב שהוא מנהל סוכנות דוגמניות מצליחה ולא מבין שהוא חשוד בעבירות מין חמורות".

כזכור, מאז שנמלט מהארץ מחשש שייעצר, נגד אביטל הוגשו כ-30 תלונות ביחידה המרכזית של משטרת מחוז תל אביב מפי דוגמניות בעבר, בהווה וצעירות שעבדו בסוכנות שלו. "שי לחוץ מאוד מכך שאם ינחת בישראל הוא ייעצר או שמשטרת ישראל תדאג להביאו לארץ באמצעות האינטרפול", טוען חבר אחר שנמצא עמו בקשר. "הוא טיפוס שאוהב להיות בשליטה, פוחד מהפתעות מדברים לא צפויים".

אביטל נוהג לעקוב אחר הידיעות המתפרסמות עליו באתרי האינטרנט בארץ, לקבל עדכונים מחברים קרובים ומתייעץ עם כמה עורכי דין כדי לקבל החלטה האם לחזור לארץ ובאלו תנאים. "מצד אחד, כשנפגשנו היה עם ביטחון מופרז, נראה שחצן. מצד שני, רואים שכואב לו מה שכותבים עליו. הוא רואה מה קרה לאנשים כמו איבגי ומבין שהוא בכל מקרה יישב בכלא ולא יקבל משפט צדק".

כזכור, בשבוע שעבר אמר ל-mako גורם במשטרה המאורע בפרטי החקירה כי "מכל מקום בעולם נביא אותו לחקירה. אם זה טורקיה, מקסיקו או תאילנד. החקירה מוכנה, המתלוננות ברובן מוכנות להתעמת עמו, אז אם הוא טוען שהוא חף מפשע שיגיע לחקירה ויוכח את חפותו".

עדויות חמורות נחשפו כנגד הסוכן שי אביטל (צילום: חשיפה, קשת 12)
"תוכיחי לי שאת שווה להיות בסוכנות שלי" | צילום: חשיפה, קשת 12