שבועות ארוכים אחרי פרסום התחקיר על מעלליו של שי אביטל, סוכן הדוגמניות לשעבר של אסתי גינזבורג, נטע אלחמיסטר, קורל סימנוביץ' וטיילור מלכוב, הוא עדיין שוהה בטורקיה. חוקרי היחידה המרכזית במשטרת מחוז תל אביב מתכוונים בשבוע הקרוב להוציא נגדו צו מעצר בינלאומי אם יסרב להגיע לחקירה בישראל תוך שבוע.

"גם הוא ישהה במדינות שאין לנו הסכמי הסגרה כמו טורקיה או מקסיקו נדאג באמצעים שלנו להגיע אליו ולדאוג לגירושו. עשינו זה לראשי ארגוני פשיעה ועבריינים נמלטים בכירים וננקוט בצעדים הללו במידת הצורך אם יסרב להגיע לחקירה", הדגיש קצין בכיר שמעורה בפרטי החקירה בשיחה עם mako.

כזכור, לפני מספר שבועות פרסמנו לראשונה שאביטל הצהיר בפני מקורביו כי ברגע שיקבל הזמנה לחקירה הוא יגיע מיד. "אני מעריך ששי יגיע לחקירה ולא ירצה להיות כמו עבריין נמלט ברחבי העולם, כי הוא יודע שבסופו של דבר המשטרה תגיע אליו לכל מקום ותעצור אותו", הוסיף הבוקר אחד ממקורביו.

עדויות חמורות נחשפו כנגד הסוכן שי אביטל (צילום: חשיפה, קשת 12)
"תוכיחי לי שאת שווה להיות בסוכנות שלי" | צילום: חשיפה, קשת 12

נכון לעכשיו מדובר בכ-30 תלונות שהוגשו נגד אביטל, על חלקן חל חוק ההתיישנות אבל הם יהוו חלק מהשלד המרכזי של החקירה ובהמשך במשפט עצמו. "אנחנו מוכנים לחקירה של אביטל, יש לנו את כל העדויות. אנחנו יודעים שהוא ניסה להבין את מי חקרנו ומה החומר שיש בידינו ועשה הכנות עם עורכי דינו - אם הוא חושב שיפתיע אותנו הוא טועה. ברגע שהוא ינחת בנתב"ג הוא ייעצר ויילקח לחקירה באזהרה", ציין גורם במשטרה.

במשטרה לא מתייחסים ברצינות לבדיקת הפוליגרף שעבר אביטל בחו"ל ונמצא דובר אמת: "אין לזה שום משקל ראייתי לחקירה. הראיות נגדו קשות וחמורות מאוד". גורמים משטרה חושפים בפנינו לראשונה כיצד תתנהל החקירה נגד אביטל: לאחר שיוצגו בפניו הראיות ויוטחו בו הטענות של המתלוננות הוא יצטרך לעבור עימות עם המתלוננות. "אין לנו שום בעיה להתעמת עימו בחדר החקירות", הסבירו כמה מהמתלוננות המרכזיות בתיק בעדותן במשטרה, "אנחנו נסתכל לו בעיניים ולא נפחד לספר בדיוק מה הוא עשה לנו".

שי אביטל (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של שי אביטל)
צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של שי אביטל