סיפורה של פרסיליה קשתי (24) שנחשף לראשונה כאן ב-mako סלבס ממשיך לעורר הדים בבית המשפט ובכלא נווה תרצה בו היא מרצה את עונשה. פרסיליה, כידוע, היא בת דודתו של טום קשתי ולפני כשמונה חודשים הורשעה בעבירות של גרימת מוות ברשלנות והפקרה ונגזרו עליה 24 חודשי מאסר בפועל. לפני ארבע שנים פרסיליה דרסה למוות את דוד מזרחי בן ה-87 ורק לאחר 42 דקות, לפני עדויות, היא חייגה לשירותי כבאות והצלה ודיווחה על התאונה.

בני משפחתו של מזרחי ז"ל נדהמו לגלות שבזמן שפרסיליה מרצה את עונשה בכלא, עמוד האינסטגרם שלה, המונה עשרות אלפי עוקבים, מתוחזק כרגיל. בחשבון האינסטגרם שלה עלו תמונות שונות שלה מבלה ברחבי העולם, על רקע חופים מרהיבים ומסעדות יוקרה והוצג מצג שווא כי היא מטיילת בין מדינות בזמן שהיא מאחורי סורג ובריח. בני משפחת המנוח טענו כי בעקבות התנהלותה ברשתות החברתיות נראה כי היא לא מביעה חרטה על מעשיה וכי היא ממשיכה בחייה כאילו דבר לא קרה.

פרסיליה קשתי, דיון בבית המשפט, ינואר 2020 (צילום: פול סגל)
טום קשתי ואביה של פרסיליה בדיון בבית המשפט | צילום: פול סגל

לפני עשרה ימים הגיעה קשתי לבית המשפט העליון לאחר שהגישה ערעור על עונשה. היא מיררה בבכי והודתה כי עשתה טעות. השופטים שדנו בערעור החליטו לדחות את בקשתה להקל בעונשה - ופרסיליה צפויה לשהות בכלא עוד שנה שלמה.

"עשיתי טעות שהמשכתי להפעיל את דף הפייסבוק לאחר התאונה ושילמתי על זה ביוקר", אמרה פרסיליה למקורביה ולאסירות בכלא לאור החלטת בית המשפט. "הייתי צעירה. זה היה מתוך נאיביות. לא כדי לפגוע ברגשות משפחת הולך הרגל. אני מאוכזבת מהחלטת השופטים לא לקצר לי את העונש. הייתי בטוחה שיתחשבו במצב הנפשי שלי לאחר התאונה וגם היום. אצטרך להיות חזקה כדי לעבור את התקופה הזו. זה ילווה אותי לכל החיים".

פרסיליה קשתי (צילום: אלון חן, פרטי)
"היא לא מפסיקה לבכות" | צילום: אלון חן, פרטי

בית המשפט דרש משירות המבחן להגיש תסקיר משלים. התסקיר, כך נודע, גרם לשופטים לדחות את ערעורה של קשתי. לדברי השופטים, מהתסקיר עול כי קשתי לא לקחה אחריות על עניין הפקרתו של המנוח. יחד עם זאת, משך פסילת הרישיון נקבע מיום התאונה, כך שקשתי שתשתחרר מהכלא בעוד כשנה לאחר ניכוי שליש ומנהלי כפול - רק שנתיים לאחר השחרור היא תוכל להוציא שוב רישיון נהיגה. 

"פרסיליה לקחה קשה את ההחלטה לדחות את הערעור", סיפרה אסירה השוהה איתה בכלא. "יקח לה זמן לעכל שיש לה עוד שנה בכלא. היא מבינה שהיא עשתה טעות שלא סגרה את דף האינסטגרם לאחר התאונה ושזה מה שפגע בקיצור עונשה. עודדנו אותה וחיזקנו אותה, אסור שהיא תשבר. אמרנו לה שהזמן יעבור מהר ושתלמד לקח מהסיפור הזה. היא מאוד רגישה ולא פעם היא בוכה. היא תתגבר על זה. אין לה ברירה אחרת".

טום קשתי, בן דודה, אמר על דחיית הערעור כי: "התאכזבתי. אני עצוב מאוד בשביל פרסיליה. אני חושב שאם הסיפור לא היה מתוקשר היו יכולים להקל על הילדה הזו. מדובר בילדה, אין לה עבר פלילי או תנועתי, אין לה קשר לעולם הזה. אם היא לא הייתה טועה עם האינסטגרם בדרך וזה לא היה מושך את התקשורת לסקר את זה - היו מקלים עליה. עצוב לי מאוד עכשיו, אבל היא בחורה חזקה והיא תלמד מזה".