מיכל צפיר על רקע לבן (צילום: רונן אקרמן)
באתי להטריל אתכם! צפיר | צילום: רונן אקרמן

והנה אנחנו חשבנו שכל מה שמיכל צפיר מביאה לעולם זה טוב. כלומר, אחרי "שמנמונת, שמנמנולה", מי יכול היה להטיל בספק ביכולותיה של גורו התזונה והבריאות?

מסתבר שצפיר העלתה בשישי האחרון את אחד מהפוסטים הקבועים שלה אחרי ריצה בים כשהיא מתארת שיחה שניהלה עם טבעונית מושבעת שהתגלגלה למקום אותם צפיר לא צפתה.

צפיר התחילה את הפוסט בתיאור השיחה: "בתום הריצה היא שאלה אותי 'את טבעונית? או צימחונית?', עניתי ״אני מעריכה ומתפעלת כל יום מפלאי הטבע, זה נחשב טבעונית?״, כתבה. "והיא השיבה 'את יודעת למה אני מתכונת, את אוכלת גם חלבון מהחי?', המשיכה.

"ואני השבתי ״אני אוכלת הכל חוץ מאשר את הלב", ענתה צפיר. עוד כתבה: "אז אני לא יודעת מה איתכם אבל אני התרגשתי, כי רק אני יודעת שאת החיים שאני חיה היום לא קיבלתי על מגש של כסף".

בתום הריצה היא שאלה אותי ״את טבעונית? או צימחונית?״ עניתי ״אני מעריכה ומתפעלת כל יום מפלאי הטבע, זה נחשב טבעונית?״ והיא ...

Posted by ‎מיכל צפיר - Michal Tsafir‎ on Friday, December 11, 2015

כן, הייתם מצפים שהיא תדלג מעל המשפט האחרון אבל צפיר, כמו מבקשת לעצמה מתקפה חזיתית, עוררה עליה את כל קהילת הטבעונים ופייר? קשה להאשים אותם.

עשרות של תגובות זועמות נכתבו בפוסט וצפיר הקפידה להשיב עליהן אחת אחת אבל מהדיון הזה היא לא יצאה מנצחת. אחד הגולשים כתב לה: "עוד אחת שקיבלה חיים אבל לוקחת הרבה חיים של אחרים. אוכלת הכל חוץ מאשר את הלב. זה כנראה בגלל שאין לך לב". תגובה נוספת זועמת במיוחד הייתה: "שכחת את בעלי החיים במשוואה שלך. אותם את בהחלט מכריחה - לסבול ולהשחט למענך". 

טבעוני מוכר בקהילה אף כתב לה: "אין הרבה נושאים שטבעונים, צמחונים ואוכלי בשר מסכימים עליהם - אז אני שמח שסוף סוף יש דבר אחד כזה - כולנו מסכימים שמיכל צפיר היא הבנאדם הדוחה בארץ. סחטיין עלייך על זה שהצלחת לאחד את כולם", וזכה לעשרות לייקים.

עוד ב-mako סלבס:

צפיר, משוכנעת בצדקתה, לא חזרה בה לרגע. על תגובה של אחת הגולשות שכתבה לה: "רק חבל שאת החיים של אחרים את כן מקבלת על מגש", צפיר ענתה: "אני לא נוהגת להגיב לבורות רק לכזו שנודף ממנה רוע, חבל לי עליך כי אני משוכנעת שאת לא חיה את החיים שאת רוצה אז אני מציעה לך להיות יותר חיובית ובעיקר לעצמך".

אם תהיתם איפה מקומם של טל גלבוע וחבריה אז דעו שגם מהדיון הזה הוא לא נפקד כי מגיב נוסף שהשיב לצפיר וזכה לעשרות של לייקים על תגובתו היה ערן יוז, לכאורה האקס של גלבוע ופעיל מוכר בקהילה.

מיכל צפיר באולפן (צילום: מתוך הדצים, ערוץ 24)
המומה? כי אנחנו לא | צילום: מתוך הדצים, ערוץ 24

 mako סלבס בפייסבוקבטוויטר ובאינסטגרם