דור רפאלי נמצא בימים אלה תחת מתקפה מאסיבית בעקבות השקת האפליקציה בה הוא שותף, Blindspot, ואחרי שגם אישי ציבור כמו גיא לרר הגיבו, עיתונאי "הארץ" פרסם את מספרו האישי והוא הגיב בתביעה - הוא מגיב בפרופיל הפייסבוק.

בסטטוס שפרסם רפאלי הוא מתייחס לסכנות הקיימות ברשת ומתחבאות בעוד מספר אפליקציות, לטענתו, ולא רק באפליקציה בה הוא שותף.

לפי דבריו, הרעיון שעמד מאחורי האפליקציה הוא שונה לחלוטין ממה שייחסו לו בשטח - בריונות ואלימות. לפי דבריו, המטרה הייתה לתת במה לביישנים, לעזור לקהילות ולאנשים שונים במצוקה לפנות לעמותות שונות, וכלל לא להרע לנוער.

רפאלי טען בדבריו שרוב ההאשמות נגדו נובעות מהיותו הוא, אחיה של בר רפאלי וסלב בפני עצמו, ואף שלל את אמינותם של פוסטים כאלה ואחרים שפורסמו כנגד האפליקציה.

עוד ב-mako סלבס:

בסיכום דבריו, פנה רפאלי לציבור המתנגדים והפיל עליהם את האשמה לשימוש הרע ביישומון: "אם לא אתם, הכתבים, העורכי דין, הבלוגרים צמאי לייקים והמחפשי פירסום - יכול להיות שהילד בן ה-17 היה שולח לילדה מהכיתה שהוא אוהב אותה. יכול להיות שהוא היה כותב לאמא שלו שהיא מהממת סתם בשביל לגרום לה לחייך. אבל אתם! אתם גרמתם לו לחשוב שהוא לא משתמש באפליקציה כמו שצריך, שאם הוא לא מקלל ילדה הוא לא משתמש בה כראוי!".

הפוסט זכה לעשרות שיתופים ולמאות לייקים וכמו כן ללא מעט תגובות, חלקן תומכות ("כתבת מדהים! עומד מאחוריך ב100%!") ולא מעט מהן מתנגדות בחריפות ("כמה שאתה עלוב! הנזק שאתה עושה יום יום לילדים וילדות הוא עצום"), כל שנשאר הוא לראות האם הסערה הזו תצליח למצוא מנוח, או שהיא רק תתגבר.

BLINDSPOTאנשים תמיד מבקשים לדעת למה זה טוב?..הרעיון מלכתחילה היה לתת במה לביישנים, ובנוסף לתת אפשרות לאנשים לפנות בצור...

Posted by Dor Refaeli on Thursday, January 21, 2016

_OBJ

mako סלבס בפייסבוקבטוויטר ובאינסטגרם