שדה קרב. זה הביטוי החוזר בכל תיאורי הדייטינג העכשוויים, לפחות אלו ההטרונורמטיביים, שמתרחשים בין נשים לגברים ומערבים, לרוב, סוג של עזר טכנולוגי המתווך בין שני הצדדים. אפליקצית היכרויות, פייסבוק, וואטסאפ או כל אמצעי אחר שמאפשר לשלוח לאישה זרה דיקפיק (תמונת פין) מתוך ביטחון גמור שברגע שהיא תראה את הזין שלך היא תחליט שהיא מוכרחה לשכב איתך. אגב, זה מעולם לא קרה. אבל חכו, נגיע לזה. אם פעם רווקים מיואשים השתמשו במטאפורת "שוק הבשר" לתיאור העולם הזה, היום הדימויים מגיעים מעולמות המלחמה.

כי ככה זה מרגיש. חוויות דייטינג הפכו למצבור טראומות שמלאים במונחים כמו גוסטינג או האנטינג, את סיפורי הסטוצים של הניינטיז החליף האונס האפור, כל היכרות רומנטית היא מטען חבלה רגשי פוטנציאלי. התקשורת בין נשים וגברים מאז ומעולם הייתה נתונה לבחינה ופרשנות, אבל את ניסיונות הגישור של "גברים ממאדים ונשים מנגה" החליפו קבוצות פייסבוק שמוקדשות לצילומי מסך, התבדלות ופחד של נשים לעומת זעם גברי. יכול להיות שמדובר בשלב ביניים אבולוציוני שיוביל אותנו לעתיד טוב, שוויוני והגון יותר, ויכול להיות שבעוד כמה שנים כולנו נלבש גלימות אדומות ויקראו לנו שלפרד. מי יודע. מה שבטוח זה שחייבים לנסות ולנסח מחדש את החוקים בין גברים לנשים, בכל תחום – עבודה, דייטינג, חברות וסקס. נתחיל עם הסקס. לפניכם מיפוי התנהגותי מקיף של ההתנהגות המינית האנושית, קוד אתי אם תרצו, שיסייע לכל הצדדים להפוך לבני אדם טובים יותר. או סתם, בני אדם.

לפני

פנייה ראשונית. השתדל לא להיות דוחה. גם לא להיות עילג מדי אבל בהיעדר היתכנות, נסתפק גם בלא להיות קריפ. כלומר, עדיף איזה "ממצב" סתמי מ"היי סקסית", או "מה מחפשת", או "שבת שלום כוסית", או "תגידי, עשית סיליקון?", הכל כמובן דוגמאות אמיתיות ומעודנות מאוד מעמוד הפייסבוק "כל ההזויים עליי". אגב, דיקפיק נחשב "להיות דוחה". גם בקשת אישור לדיקפיק, "היי אפשר לשלוח לך תמונה של הזין שלי?", כפנייה ראשונית - איננה מקובלת. כשיש ספק, לך על "היי". הסעיף מנוסח בלשון זכר אבל פונה לשני... סליחה, האמת שפונה רק למין אחד.

coffee
ממצב | איור: פייר קליינהאוז

אף אחת לא רוצה לקבל ממך דיקפיק. האם אי פעם אישה קיבלה דיקפיק מגבר שאינה מכירה ותגובתה הייתה "אני חייבת לשכב עם האדם הזה מיד?". אולי. אולי פעם התרחיש הזה התממש, אי אפשר לפסול. אבל ברוב המקרים, קחו בחשבון, התחושות ינועו בין גועל, זעזוע, שנאה למין הגברי בכללותו, לעג והפצה לצרכי שיימינג. אף אחת לא רוצה לראות את הזין שלכם שלא במסגרות המקובלות, כלומר אחרי חצי דייט ומעלה.

ובכל זאת. אם כבר אתם מצלמים אחד, שיהיה מלמטה בזוית מחמיאה (ומגדילה בשיעור של 5 ס"מ). ואמן שתשלחו אותו בטעות לאמא שלכם.

איך להגיב לדיקפיק? תלוי מי אתן. הזועמות: שולחות את התמונה לכל חברי הפייסבוק שלכם, מעלות עליכם פוסט נגעל בקבוצת נשים. המטרילות: שולחות לכם תמונה של איבר כרות/פצוע או מעליבות על בסיס גודל. המשוות ומעלות: שולחות לכם תמונת עירום של עצמן וזאת, כמובן, טעות (ע"ע). במקרה של גייז, הפרוצדורה נחשבת למקובלת הרבה יותר ויש הטוענים שגם מדובר בקוד נימוס בסיסי לפתיחת שיחה. כמו תמיד, כשכל הצדדים מעוניינים, הכל לגיטימי מלבד גילוי עריות ותמונות אינסטגרם ממסעדות הודיות, וגם כאן יש יוצאי דופן (לאניסטרים, לא מסעדות הודיות).

לשלוח תמונות עירום זאת טעות. אל תשלחי לאף אחד תמונת עירום. לאף אחד. אם את בכל זאת לא מצליחה לעמוד בפיתוי - בלי פנים. חשוב להדגיש: לעולם אל תשלחי לאף אחד תמונה שלך עירומה שבה רואים את הפנים שלך. ואם לא רואים פנים, תשלחי כבר תמונה מספורטס אילוסטרייטד, מה אכפת לך.

האנשים שהכי מפחיד לשלוח להם בטעות תמונת עירום (בסדר עולה): אקס. אקס נקמן. אנס סדרתי. אבא.

מניפולציות רגשיות. אל תשכנעו בני אדם אחרים לשכב אתכם. אין "יבוא לך" ואין "כאב ביצים" ואין "יואו מה את עושה לי". נכון, אם בסופו של דבר יש הסכמה אז הכל בסדר, אבל הגיע הזמן שנשים (וגברים, נו) יפסיקו להסכים אחרי מסע שכנועים או מתוך לחץ. סקס עושים כשרוצים.

הסכמה ורצון. בואו פשוט נעבור להשתמש ולחשוב ב"רצון" וב"עניין" במקום ב"הסכמה".

סקסטינג. למה לא. אבל קחו בחשבון שזה עלול ליצור אפקט הפוך, של מבוכה וגועל קל. להתחרמן ממילים זה פחות פשוט, לפחות מאז שיש פורנו בסטרימינג.

נשיקה ראשונה. אם היא מסובבת את הראש ומגישה לך לחי, אל תתפוס לה את הפנים בשביל להדביק על השפתיים. היא כנראה לא מעוניינת ואולי יש לך ריח של שום.

לעלות לדירה. אם היא לא מזמינה אותך לעלות אליה, אתה לא עולה אחריה במדרגות בלי לשאול. תירוצי "אבל מאוחר", "אבל אוטובוס", "אבל ליוויתי אותך" אינם קבילים. זאת סיטואציה שעלולה להפוך למאיימת די מהר, אל תהיה קריפ.

הצהרת כוונות. אם את/ה בקשר, גם אם זה קשר פתוח או פוליאמורי או בדיוק בהפסקה, צריך להגיד לפני ששוכבים עם מישהו אחר. אל תתנו לו לגלות את זה בבוקר כשהוא ימעד בטעות לתוך חדר הילדים שלכם, תהיו בני אדם.

A post shared by Regards Coupables (@regards_coupables) on


תהיו בני אדם. אפשר לסכם בזה את כל המדריך אבל אז על מה נתקטנן במשך אלפיים מילה?

האם לשכב עם בן הזוג גם כשלא בא לך? התשובה הפמיניסטית היא לא. ובצדק, אנחנו ב-2017, אף אחת לא צריכה לשכב על הגב ולחכות שייגמר. אבל עם טיפה יותר כנות, נודה שכולנו עייפים ולפעמים אין כח להתחיל, אבל שווה להתאמץ כי אחרי זה נהנים. וגם כי זאת הזוגיות שלכם וזאת אחת הדרכים לשמור עליה. כל אחת ואחד משתפים מדי פעם פעולה גם אם לא הכי בא להם, בין אם כדי לאפס שעון מול מנהל יומן דמיוני, ובין אם כדי להחזיר איזו אינטימיות שלפעמים הולכת לאיבוד. אם זה מרגיש כמו הקרבה, אל. אם סתם לא הכי בא, יסלח לנו אלוהים אבל אולי באמת יבוא לך.

תוך כדי

תראו אחד את השני. קצת בסיסי, אבל מסוג הדברים ששהות בעולם הדייטינג נוטה לשבש. כאילו, בטוח שיבש אצל אנשים ששולחים לך "ממצב" בתוספת דיקפיק. אז תסתכל עליה כשאתה שוכב איתה, קבל ממנה סימנים שטוב לה ושהיא נהנית, שהיא לא קפואה או שעיניה לא מזוגגות (אוקיי במקרה כזה יש סיכוי שמדובר בגופה ואז הבעיות שלך גדולות יותר).

קונדום. לא מגיעים למפגש מיני ראשון בלי קונדום. לא מורידים את הקונדום בהפתעה באמצע כי זאת תקיפה מינית. והנה עובדה אנטומית מפתיעה: אם אתה גומר בפנים, יש סיכוי שהיא תיכנס להריון. אם היא נכנסת להריון, זכותה לא לקחת פוסטינור (ע"ע) או לסרב להפיל. וזאת בעיה, בין היתר, שלך.

ימים בטוחים. אמצעי מניעה הם אחריות משותפת של שניכם, אלא אם בחרתם בשיטת הימים הבטוחים ואז זה חוסר אחריות משותף של שניכם. כל עוד הריון הוא לא אסון מבחינתך, זה בסדר. אבל אם כן, עדיף שאחד מכם יתאפס.

פוסטינור. לוקחים במקרה חירום, אבל זה לא אמצעי מניעה קבוע. אל תהיו מפגרים.

אוראלי. הכל מאוד פשוט ומילת המפתח היא הדדיות. גברים: לא מורידים ראש בכוח, לא חונקים עם הזין, לא גומרים בפה בהפתעה. נשים: אם הוא לא יורד לך כי "הוא לא יורד לנשים", הוא בבון. ובהיותו בבון, אין שום סיבה שתרדי לו.

אנאלי. לא בהפתעה, גם לא אם היא דתייה ושמעת ש"ככה הן עושות את זה". רוב הנשים גם לא יסכימו לזה בסתם סטוץ. המלצה: אל תלחצו בנושא ופשוט תהיו ממש נחמדים איזה חודש ברצף לפני יום ההולדת שלכם.

איפה גומרים כשגומרים בחוץ? 

c - dubi
די להיות סוטים | איור: פייר קליינהאוז
 

הפרשות גוף. אם הצד השני בעניין, ואם נפגשתם בפורום ייעודי או התכנסתם תחת המטרייה המשותפת הזאת (חחח) ובידיעה שמדובר בנטייה שאתם חולקים, אין שום סיבה לא להתפלש זה בהפרשותיו של זה לאורך כל הערב. אבל! במקרים שבהם כל התנאים האלו לא מתקיימים, בואו פשוט לא נשתין על הזולת בהפתעה אף פעם.

מפגש מיני ראשון. מדובר בסיטואציה שתמיד תאכזב, לכן עדיף להגיע אליה עם כמה שיותר סבלנות, הומור וחמלה. אל תצפו לסקס ראשון אלוהי ואדיר, קבלו בהבנה מבוכה הדדית. אל תרגישו שאתם חייבים לחקות את כל שחקני הפורנו בעולם, אל תעשו משהו שלא נוח לכם איתו, אל תבקשו משהו שעלול לעורר אי נוחות אצל הזולת. תחשבו על ההנאה של הפרטנר בדיוק כמו על זאת שלכם, שמרו על גבולות, תתחשבו. קצת כמו תשדירי שירות לזהירות בדרכים רק בלי מעורבות ילדים. אנחנו מקווים. 

מתי לגיטימי להגיד "בוא נפסיק"? תמיד.

מכות וחניקות. ע"ע הפרשות גוף. כמו כן, כל דור ודור חייב לזכור את מייקל האצ'נס.

לא עומד לו. ובכן, זה הרגע שלך להיות מדהימה. התגובה האידיאלית: חיבוק, "זה קורה לכולם, בוא נלך לאכול משהו ואחרי זה ננסה שוב".
התגובה הנפוצה: שיט, הוא לא נמשך אליי, איזה שמנה אני.
התגובה המגעילה: יאללה לך יא הומו.

הוא גומר מהר מדי. ראשית, זאת מחמאה וכך יש לקבל אותה. הוא פשוט כל כך נמשך אלייך שקשה לו להחזיק מעמד (גברים: זה גם התירוץ שלכם לפדיחה. תמיד). שנית, זה הקיו שלו לרדת לך. 

בקשות ודרישות. נשים: כמו שאת צריכה לדעת לבקש העלאה, את צריכה לדעת לבקש מה את רוצה בסקס. אף אחד לא יקרא את המחשבות שלך, תגידי מה את אוהבת או תכווני בעדינות, אי אפשר גם לחיות בעולם עם סקס טוב ושיוויוני ונעים, וגם שהגבר יקדם את כל המהלכים, זה לא הוגן. גברים: גם לכם מותר לבקש, אבל בנימוס.

A post shared by Regards Coupables (@regards_coupables) on


A post shared by Regards Coupables (@regards_coupables) on


פורנו. כולנו אנשים בוגרים שמבדילים בין מציאות לבדיה, ולכן היחס לפורנו צריך להיות כמו היחס לדרקונים ב"משחקי הכס". 

אחרי

האם זה היה סטוץ? הרבה נשים לא מעוניינות בסטוצים, אלא בקשר. סטוץ, במקרים רבים, הוא כינוי שניתן בדיעבד לדייט ששכבת איתו ולא התקשר. וזה בסדר, זה קורה. אבל לפני שנואשם בהכללות, כן, יש נשים וגברים שמעוניינים רק בסטוץ חד פעמי וזה גם סבבה. עדיין, עדיף לשמור על מספר כללי התנהגות נאותה (ע"ע).

הוואטסאפ שאחרי. אם מבחינתך זה היה סטוץ והצד השני לא יוצר קשר אחרי - מעולה. אבל אם נשלח וואטסאפ מאדם ששכבתם איתו ואינכם מעוניינים בו יותר, יש לענות בנימוס ובקורקטיות שהיה כיף ושמחתם להכיר ואינכם מעוניינים בקשר כרגע. זה בסדר גמור. אם, אחרי שהייתם מפורשים, הצד השני ממשיך לשלוח הודעות, אפשר להתעלם ולחסום.

התנהגות נאותה. אולי המין היה חד פעמי, אבל אנשים הם לא חד פעמיים וצריך להתייחס אליהם בכבוד מינימלי. תציעו משהו לשתות, תזמינו מונית חזרה, תספקו מגבת נקייה.

s&m
איור: פייר קליינהאוז

התעלמות ברחוב. במקרה שנוצר קשר עין עם סטוץ עבר, עצרו לומר שלום מנומס, זה לא יהרוג אתכם. אם לא נוצר קשר עין, אפשר לחצות לצד השני של הרחוב ולהעמיד פנים שלא שמתם לב. אבל לחלוף על פניה או על פניו תוך התעלמות מוחלטת או לא להגיב ל"שלום" מהוסס? זה כבר סתם דוחה. 

שיחת הזין הקטן. כן, זה קורה. בנות מדברות על זה. זאת שמועה נהדרת להפיץ כי זה הדבר הדוחה היחידי שאנחנו יכולות לעשות כדי להחזיר על מיליון מישטורים והקטנות והשפלות שאנחנו סופגות. אבל תשמעו, הגיע הזמן להפסיק עם זה. מאותה סיבה שגברים לא צריכים לתת ציונים לגוף או לסקס עם בחורות. זה הדבר הקטן שאנחנו יכולים לעשות כדי שיהיה טיפה פחות גועל נפש בעולם.