הפרק האחרון של דייט ראשון כלל באופן מפתיע, רק דייט מוצלח אחד. שלושה מתוך הארבעה נחלו כישלון, אך כמו שאומרים - דווקא מהם לומדים הכי הרבה ואנחנו בוחרים להתסכל על חצי הכוח המלאה. השדכניות שלנו, בילי ורוית, ניתחו את ארבעת הדייטים הראשונים ששודרו אתמול, ותוכלו ללמוד לא מעט על מה כן ובעיקר מה לא כדאי לעשות בדייטים

שחר ואהרון | מי יותר קיצוני?

ההחלטה של שחר ואהרון (צילום: מתוך "דייט ראשון", שידורי קשת)
טבעונית ופרותני יצאו לדייט | צילום: מתוך "דייט ראשון", שידורי קשת
שחר בת 26, טוענת שחיי הרווקות הספיקו לה. היא מגדירה את עצמה כבנאדם זוגי ומבחינתה בן זוג צריך להיות משענת, "מישהו שיעשה לי מסאז' וקפה". שחר היא טבעונית קיצונית וחשוב לה שבן הזוג יהיה טבעוני או בדרך לטבעונות. היא לא תתפשר על זה. אהרון בן 29, ומגדיר עצמו כפירותני, משמע אוכל רק אוכל שלא עבר בישול. חשוב לו שבת הזוג שלו תהיה שלווה ורגועה, שתקבל אותו ואת דרך החיים שלו.

מיד כשנפגשו אהרון סיפר לשחר שהוא "עובד לפעמים" ולומד כל הזמן. לשחר לקח דקה להבין שאהרון לומד ב"אוניברסיטה של החיים" ויותר לא עובד מאשר עובד. היה חשוב לשחר להדגיש מיד שהיא טבעונית קיצונית, זה כרטיס הביקור שלה לעולם, ומה שהופך אותה למיוחדת. מתחילה התנצחות ביניהם מי יותר קיצוני. שחר לא אוהבת ולא רגילה לפגוש מישהו יותר קיצוני ממנה, גם כשמדברים על המשפחה היא חושבת שהיא קיצונית, כי היא מציינת ש"לא עושה איתם חגים בגלל האוכל". בתגובה אהרון מפגיז שוב בקיצוני ממנה ומציין שאין לו משפחה. שחר נאלמת דום.

כשהתחילו לדבר על זוגיות, אהרון סיפר שאף פעם לא היה במערכת יחסים רצינית, כי פחד וברח. הופתענו לגלות ששחר הפכה עורה, ומהצהרות של "אני בנאדם זוגי וחיי הרווקות הספיקו לי", אמרה לאהרון ש"יש לי טראומה ממערכות יחסים, אני לא מאמינה בזה יותר".

מה לא עבד בדייט?

שחר דווקא התעניינה באהרון בהתחלה, אבל לא הצליחה להתגבר על העובדה שהוא נטול שאיפות ועם חיים דלים. אהרון רצה אותה, אבל הוא לא נראה מחובר למציאות, בחור מעט שונה.
מילה קטנה לאהרון: אם אתה מעוניין במישהי, כדאי שתראה לה את זה.

שמעון ויונה | הגבר שמפלרטט עם אחרות במהלך הדייט

דייט ראשון פרק 6, ריקאפ (צילום: מסך)
אולי עדיף להתרכז במכירת ארטיקים ולא בקשר רציני | צילום: מסך
שמעון בן 63, עובד כמוכר הארטיקים המיתולוגי של תל אביב. שמעון השרמנטי הגיע עם פרח לדייט, החמיא למארחת על יופיה, ומעיד על עצמו שאחרי 1,000 נשים הפסיק לספור. "אני פרפר לא קטן", אומר. יונה בת 61, מחפשת רומנטיקה אמיתית כאשר "הביחד" מאוד חשוב לה. היא רוצה גבר עם שמחת חיים שיודע להעניק, או כמו שיונה אומרת: "בגילאים שלנו, צריך שגבר יהיה בריא".

בדייט שמעון מתגלה כאחיו התאום של שאולי מ"ארץ נהדרת". "עם מי הכבוד", "מהיכן?", "מה מצבך?" הן רק חלק מהשאלות שגרמו לנו לחשוב שמדובר באח אבוד. שמעון מהר מאוד נפתח בפני יונה ומספר שתמיד נפל בגלל נשים, שיש לו ילדה שלא ראה כבר 17 שנים וזה מעציב אותו מאוד. הוא מעז לפלרטט עם המלצרית ה"כל כך חמודה", ועובר על כל החוקים כשמסתכל על בחורות שעוברות ומתרשם. יונה שמה לב לזה וזה הפריע לה בצדק.

יונה מספרת שרוצה קשר רציני וממוסד, אך שמעון בכלל לא. באותו רגע היה ברור שאת הקשר היא לא תמסד איתו.

מה לא עבד בדייט?

הם לא רוצים אותם דברים. שמעון מאוד אוהב נשים וכמה שיותר, קשה לו להתחייב לאישה אחת. יונה לעומתו היא אשה של גבר אחד.
מילה קטנה לשמעון: תשתדל לשמור את העיניים על הבחורה שמולך, זה לא נעים ולא מכבד.

יוסי וגליה | תקוע עמוק בפרינד זון

ההחלטה של יוסי וגליה (צילום: מתוך "דייט ראשון", שידורי קשת)
יוסי, משהו חייב להתשנות! | צילום: מתוך "דייט ראשון", שידורי קשת
יוסי עובד כגרפולוג ומארגן מסיבות רווקות ומעיד על עצמו שהוא כריזמטי, סוחף ושחקן. הוא מספר על דפוס שמלווה אותו בו בחורות רואות בו ידיד ומטפל, אך לא בן זוג והוא מאס בתפקיד הזה. גליה בת 21, עובדת כבנקאית ומחפשת את אביר החלומות שקיים רק בסרטים. הם נפגשו ישר לחיבוק ונשיקה, ויוסי מחליק לתפקיד המוכר והידוע - המטפל. "היה לך יום קשה, רואים בעיניים שלך", אומר לגליה, בחוסר מודעות עצמית.

הדייט התחיל טוב, כאשר יוסי וגליה גילו הרבה תחומי עניין משותפים. יוסי החמיא לגליה שהיא יפה, ניסה לקחת את הדייט למקום רומנטי - אבל אז שוב נפל. גליה ביקשה ממנו לעשות לה ניתוח גרפולוגי, ועל אף מחאותיו היא התעקשה והוא נכנע. קצת כאב לראות שהוא שוב חזר למשבצת שהוא מכיר ומואס בה.

במהלך הדייט יוסי הוא ניסה כל הזמן להחזיר את הרומנטיקה והסקסיות לדייט, אבל לא היה מספיק חזק מול גליה ונפל שוב ושוב. בסיכומו של עניין, יוסי הרויח ידידה נוספת.

מה לא עבד בדייט?

מה שתמיד לא עובד ליוסי בדייטים. הוא לא מצליח לייצר אנרגיה רומנטית, נופל מייד למקומות המוכרים שלו, מטפל בהן, מצחיק אותן, מבין אותן, זורם ומקשיב - בקיצור הידיד המושלם.

יוסי, אם אתה באמת רוצה זוגיות, תפסיק לנסות לרצות, ולהיות חמוד ומאמי. קח את המושכות בידייך , תוביל, תציב גבולות,  ומה שלא יהיה, אל תעשה גרפולוגיה בדייט. אוהבות אותך יוסי.

טל ואלון | יש לנו מנצחים (בקושי)

טל ואלון דייט ראשון (צילום: מתוך "דייט ראשון")
איחר, שכח את השם, אבל בסוף ממשיכים לדייט שני | צילום: מתוך "דייט ראשון"
בדייט הרביעי והאחרון ראינו את טל, רווקה בת 30, שחוגגת את החיים ומספרת שהיא מחפשת חבר טוב. "הוא צריך להיות גברי, רחב, גבוה עם בטחון עצמי. בקיצור, מאצ'ו". הפנטזיה שלה מאפיינת נשים רבות בישראל. ביידט היא פוגשת את אלון, בן 29, שדווקא לא חוגג את הרווקות. הוא מספר שמתחילות איתו בחורות, אבל יש לו קושי רגשי. הוא מאוד מקפיד על ספורט וכושר, כי היה ילד מאוד שמן והוא עדיין "שמן מבפנים".אלון מחפש בחורה מעל גובה 1.75, רזה, קלילה ושטותניקית. בחורה "עם ראש של ילדה, אבל שגם תהיה רצינית כשצריך". בקיצור, אלון רוצה את אלון בגרסה הנשית.

אלון איחר לדייט ב-5 דקות וטל נוזפת בו על האיחור לאורך כל הדייט. כניסיון פיוס, אלון מזמין אותו יין שטל שותה, מה שמאוורר את המתח. נראה שאלון עמד בגבורה בנזיפות של טל ואפילו היה מעט משועשע. למרות זאת, אלון המשיך לעשות טעויות כמו לשכוח איך קוראים לטל (חמור מאוד) אבל הסביר שזה בגלל ההתרגשות. יצא מזה באלגנטיות יחסית.

לאורך כל הדייט אלון עומד במבחנים של טל, ואפילו נפתח בפניה ומספר לה שהיה ילד מאוד שמן. טל הופתעה והוחמאה שאלון הרגיש בנוח לשתף אותה, מה שגרם לה לראות אותו באור אחר, ולהתרכך. אלון מצליח להיות משועשע מהעקיצות שלה ונראה היא מאוד אהבה את זה, כי היא מחפשת מישהו שיאהב אותה כל כך, עד שלא יירתע מהעוקץ.

מה גרם לדייט להצליח?

אלון אהב את המראה של טל מאוד, ולכן עמד בגבורה בכל הנשק שנורה לעברו, נשאר בחיים וניצח. טל סוף סוף מצאה מישהו שלא נרתע ונבהל מהעוקצנות , מצליח להכיל את זה ואפילו מתלהב. כנראה שהם באמת מתאימים.

בילי שינגרט-רחמן ורוית מגדל הן בעלות מיזם ההיכרויות "בילי ורוית - כמו חברה שמכירה לך"

"דייט ראשון", שני ב-21:00, ערוץ 2, קשת

>> הטלוויזיה של ישראל עוברת לערוץ 12: כל מה שצריך לדעת לקראת הפיצול של ערוץ 2