אמנם בביקורות הוא חוטף לא מעט, אבל כידוע – מבקרים לחוד וצופים לחוד, שכן בסוף השבוע הראשון שלו - "הנוסע השמיני: קובננט" דורס את כל שאר הפרנצ'ייזים וכבר עם צאתו מגיע הישר למקום הראשון. אמנם לא בזכות סכום אסטרונומי, וגם במרחק קטנטן יחסית מ"שומרי הגלקסיה 2" – אבל עם ציון 2.5 כוכבים מהמבקר שלנו, 6.9 מ"IMDb" ו-73% טריות סבירים מ"Rotten Tomatoes" – הוא לגמרי יכול להתנחם ב-36 מיליון דולר שלו. בכך הוא הפך לסרט ההשני ברשימת פתיחות ה-R Rated המכניסות בכל הזמנים (אחרי "לוגאן") ובזכות ההכנסות הבינלאומיות שלו הוא גם יכול לנשום לרווחה, שכן עם 117 מיליוני דולרים בסך הכל הוא לפחות כיסה את התקציב בגובה 97 (!) מיליון דולר.

כאמור, אחריו ובהפרש של מיליון דולר אחד בלבד מגיע "שומרי הגלקסיה 2", עם 35 מיליון דולר בסוף השבוע השלישי שלו, אחרי ששלט בפסגה במשך שבועיים. הסרט של דיסני ומארוול עומד על הכנסות כוללות בינלאומיות של 732 מיליון דולר ומתקרב במהרה לרף המיליארד, אך צריך עוד קצת כדי לטפס ברשימה הסרטים המכניסים של מארוול קומיקס בכל הזמנים, כשלפניו עומדים סרטי "איירון מן", "הנוקמים", "ספיידרמן", "דדפול", וכמובן "שומרי הגלקסיה" הראשון.

במקום השלישי ישנו מתחרה חדש בזירה, "הכול הכול" – סרט ה-Sick Lit החדש (נו, סרטים שהם אדפטציה לספרי נוער בהם אחת הדמויות הראשיות חולה), שהכניס 12 מיליון דולר בסופ"ש הראשון – הרבה מעבר למה שחזו להצלחתו. הסרט, בו מככבת אמנדלה סטנברג ("משחקי הרעב"), מביא את סיפור האהבה הבלתי צפוי בין מאדי, נערה חכמה, סקרנית ומלאת דמיון בת 18 שבעקבות מחלתה אינה יכולה לצאת מהקירות המגנים של ביתה, ואולי, השכן ממול שלא ייתן לשום דבר לעצור בעדו. אמנם גם הוא קיבל ציונים די נמוכים – 43% מ"רוטן" ו-6.6 מ"IMDb", אבל הלב רוצה מה שהלב רוצה – וכך גם הצופים.

אל המקום הרביעי יורד "באמאשל'ך", סרט הקומדיה החדש של איימי שומר וגולדי הון, שהכנסותיו צנחו ב-61% אחוז ל-7.6 מיליון דולר אחרי שבוע בלבד מאז צאתו. בהתחשב בצניחה המדוברת ובעובדה שהכנסותיו הבינלאומיות עומדות על 39 מיליון דולר בעוד התקציב שלו עמד על 42 מיליון – נראה שהוא יצטרך לעבוד לא מעט כדי לראות קצת אקסטרה כסף.

ובמקום האחרון, הפתעה: "יומנו של חנון 4: חופשה על גלגלים". כן, ה-7.2 מיליון דולר שהכניס סרט קומדיה לילדים (הרביעי בסאגת "יומנו של חנון"), דחק החוצה את "קינג ארתור: אגדת החרב" - שצנח למקום השישי ב-55 אחוז ל-6.8 מיליון דולר בלבד בסוף השבוע השני שלו. מה שנאמר, הכניסו לו את החרב בגב – וסובבו.

 

 

טבלת שוברי הקופות של סוף השבוע (בסוגריים - הכנסות כוללות בארה"ב):

1. הנוסע השמיני: קובננט

36 מיליון דולר (חדש)

2. שומרי הגלקסיה 2

35 מיליון דולר (301)

3. הכול הכול

12 מיליון דולר (חדש)

4.  באמאשל'ך

7.6 מיליון דולר (32)

5. יומנו של חנון 4: חופשה על גלגלים

7.2 מיליון דולר (162)

 mako תרבות בפייסבוק