בחודש שעבר, על רקע יציאתה של הגרסה המחודשת לסרט האקשן "ליגת הצדק", נראה כי כוכביו ויוצרים זוכים סוף-סוף למעט שקט נפשי, אולם כעת מתברר כי פרשת ההטרדות וסביבת העבודה הרעילה בצילומי הסרט עוד רחוקה מסיום. גורמים סיפרו למגזין הוליווד ריפורטר כי ג'וס ווידון ("באפי ציידת הערפדים", "הנוקמים"), ששימש כבמאי ההשלמות בצילומי הסרט, איים לפגוע בקריירה של גל גדות, שמשחקת ב"ליגת הצדק" את נסיכת האמזונות דיאנה.

על פי הדיווחים, ווידון אמר שהוא יכול "להוציא אותה טיפשה למדי" בסרט, ואילץ את גדות להקריא טקסטים שהיא התנגדה להם. מאוחר יותר ווידון גם התגאה בכך שהתעמת עם גדות "והבהיר לה שעליה לסתום את הפה ולהגיד את השורות שלה". גדות ודובריה לא אישרו את הדברים, אך מסרו בתגובה ש"ענייניה של גדות עם ווידון ו-וורנר מדיה טופלו בזמן אמת".

הדיווח מגיע בכתבה נרחבת בהוליווד ריפורטר שכוללת גם ראיון עם השחקן ריי פישר - שגילם בסרט את גיבור העל סייבורג -  שהגיב לטענה כי סירב להשתתף בחקירה שנפתחה נגד ווידון מטעם אולפני וורנר בעקבות תלונות על יחסו של הבמאי והתסריטאי המוערך. פישר היה מהקולות הבולטים שמחו על האווירה שהשרה ווידון בצילומים, ונטען גם כי היחסים שלו ושל ווידון הובילו בסופו של דבר לצמצום דמותו של סייבורג בסרט - צמצום שהכעיס מאוד את פישר אחרי שראה את הגרסה של "ליגת הצדק" שהגיעה לבתי הקולנוע ב-2017. נוסף על כך, "ליגת הצדק" היה אמור להשיק שלב חדש ביקום הקולנועי של אולפני וורנר ומותג הקומיקס די. סי., ודמותו של סייבורג הייתה אמורה לזכות בסרט סולו - פרויקט שבוטל לאור כשלונו של "ליגת הצדק", בגרסת ווידון, בקופות.

ג'וס ווידון, 2018 (צילום: Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic, getty images)
ג'וס ווידון | צילום: Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic, getty images

התנהגותו של ווידון עמדה, כאמור, במרכזה של חקירה רשמית מטעם האולפנים, שנערכה לאורך חודשי הקיץ בשנה שעברה. פישר תיאר את יחסו של ווידון כלפיו כהתנהגות "דוחה, אלימה, לא מקצועית ולחלוטין לא מקובלת", וקבל על כך שבכירים בחברה התירו לווידון להתנהג כך (נוסף על כך, בשלב מאוחר יותר ווידון נשכר לכתוב ולביים סרט נוסף מבית וורנר ודי. סי. - סרט שיעסוק בדמותה של באטגירל - אולם הפרויקט נגנז מאז). גדות לקחה חלק בחקירה וסיפרה רק כי היה לה "עימות" איתו, אך לא חשפה פרטים נוספים על התקרית. עם זאת, השופטת לשעבר שניהלה את החקירה עבור וורנר אמרה להוליווד ריפורטר כי לא מצאה בסיס לטענות שווידון היה בלתי מקצועי, וגם לא לכך שווידון יצר אווירה גזענית על הסט.

הטענות נגד ווידון חוזקו בחודש פברואר בעקבות פוסט שפרסמה השחקנית כריזמה קרפנטר, שכיכבה בסדרות "באפי ציידת הערפדים" ו"אנג'ל" שנוצרו על ידי ווידון. קרפנטר סיפרה כי רואיינה גם היא במסגרת החקירה, ותיארה בפוסט, בין השאר, כי ווידון לעג לאמונותיה הדתיות ולמשקל גופה כשהייתה בהריון. שחקניות נוספות מהסדרות הללו חיזקו את דבריה של קרפנטר, בהן מישל טרכטנברג ("אחת שיודעת"), שהייתה בת-עשרה כששיחקה בסדרה וסיפרה כי הפקת "באפי ציידת הערפדים" דאגה שלא תשהה לבדה בחדר עם ווידון מחשש לשלומה.

ווידון הובא להשלמת העבודה על "ליגת הצדק" לאחר פרישתו של זאק סניידר ("300", "השומרים") מהעבודה על הסרט בעקבות מות בתו. סניידר ביים את סרטי היקום הקולנועי של די. סי. שקדמו ל"ליגת הצדק", ולאחר צאתו הביע תרעומת על התוצר שהגיע לבתי הקולנוע. בשנתיים האחרונות הוביל סניידר מאבק שקרא להוציא לאור את "גרסת סניידר" לסרט, והמאבק זכה לתמיכה נלהבת מצדם של מעריצים, וכן לתמיכתם של כוכבי הסרט, בהם גדות ובן אפלק (ששיחק בו את באטמן). בשנה שעברה דיווחו אולפני וורנר כי העניקו לסניידר תקציב של 70 מיליון דולר לצורך השלמה ועריכה מחודשת של "ליגת הצדק", וגרסת סניידר שוחררה לשירות הסטרימינג HBO מקס בחודש שעבר, וזכתה לביקורות חמות בהרבה מאלה שהוטחו בשעתו בגרסת ווידון לסרט.