תרבות
תרבות

"אני לא עושה גרפיטי, אני צייר"

הוא בא ממשפחה של אמנים בירושלים, לא אוהב את המילה גרפיטי ומתעסק באמנות רחוב בעיקר בשביל עצמו. "אני עושה את האמנות שלי בשביל הסיפוק העצמי, אבל ברור שיש בונוס ענק בזה שאנשים עוברים ליד העבודות שלי ונהנים מהן". הכירו את אמן הרחוב GAB

שני נוי | mako | פורסם 25/02/16 10:00 

"ציור זו דרך חיים, זו התרפיה שלי ושם אני מוצא את השקט שלי. כשאני מצייר קיר ברחוב, כבר בזמן העבודה אני מרגיש עלייה מטורפת באדרנלין, ובסוף הציור זה פשוט סיפוק אדיר"

"בגיל עשר התחלתי לנסוע על סקייטבורד והרחובות שגיליתי דרכו מאוד קסמו לי, ככה שבטבעיות היה נראה לי מאד נכון לעשות שם את האמנות שלי, איפה שאני מרגיש בבית"

"אני לא עושה גרפיטי, אני מצייר קירות עם מכחולים וצבעי אקריליק. הסגנון שלי הוא גרפי, קשה לי קצת להגדיר אותו ואני גם לא מתעסק בלהגדיר אותו, אני פשוט עושה אותו"

"אחי הגדול אלנה ואני מציירים ביחד תחת השם Brothers of light, ובקיץ האחרון הוזמנו לצייר בפסטיבל 'Street Meet' בוורצבורג, גרמניה. ציירנו שני עמודים גדולים מתחת לגשר מקומי, וזו הייתה חוויה מדהימה להכיר את האמנים המוכשרים שהיו שם"

"כמובן שניצלנו את ההזדמנות להסתובב במשך חודש ברחבי אירופה ולהשאיר חותם בכל יעד שהגענו אליו. היינו בברצלונה, באזורים בגרמניה ובקופנהגן"

"אני בחיפוש אחר הניצוץ כל הזמן, מספיק משהו קטן שידליק אותו. אני לוקח השראה מכל דבר שתופס לי את העין בחיי היומיום, אם זו עבודה יפה או סיטואציה מהחיים"

"כאמן קשה לי להסתכל ולהגיד 'זאת העבודה שאני הכי אוהב', יש עבודות שאני יותר מבסוט עליהן ויש עבודות שפחות. אני מתרכז בעיקר בלהמשיך ליצור ואחרי כל תקופה להסתכל על זה כאל טיים-ליין מתמשך"

"אני מאוד בעד שיתופי פעולה באומנות, זה מפרה ומחייב את האומן להוציא אקסטרה מעצמו כדי להתאים את זה לעבודה המשותפת. אבל צריך לדעת מתי זה נכון ועובד ומתי זה לא. לאחרונה נכנסתי לקולקטיב Prettimess שמונה 8 אמנים"

"עם כל הבלאגן שקורה במדינה שלנו אני מרגיש שהמשטרה שמה יותר פוקוס על לתפוס צעירים שבסך הכל רוצים לעשן, לעשות אמנות או בעצם כל דבר שלא באמת פוגע באף אחד. היתקלויות עם המשטרה היו ועוד יהיו, אבל החוכמה היא לדעת לחמוק מהם, זה הכל עניין של תזמון. מה שכן, כשאתה באמצע עבודה והשוטרים באים וקוטעים אותך זה הכי מבאס שיש"

"התוכניות שלי לעתיד? לא להפסיק ליצור, לחפש פרוייקטים חדשים ומעניינים, אם זה פסטיבלים, תערוכות או סתם קירות. ובעתיד הקרוב, אנחנו עובדים על תערוכה משותפת של Brothers of Light שתוצג בסביבות אפריל-מאי"

* אהבתם? לעוד אומנות, כנסו לאינסטגרם של GAB

עוד אמנות רחוב ב-mako תרבות:

תגיות: אמנות רחוב  
תגובות סגור
...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן