אם תגגלו "שחקנים שלא היו הבחירה הראשונה לתפקיד" תמצאו אינספור כתבות ורשימות על תפקידים אייקוניים שהיו יכולים להיראות לגמרי אחרת אם הבחירה הראשונה הייתה מלוהקת. במקום דקוטה ג'ונסון ב-"50 גוונים של אפור" היינו מקבלים את אמיליה קלארק, טום סלק אמור היה להיות אינדיאנה ג'ונס במקום הריסון פורד ומתיו מקונוהיי היה הבחירה הראשון של האולפנים לתפקיד הראשי ב"טיטניק" והרשימה הזאת ממשיכה עד אינסוף.

אבל הנה משהו שלא ציפינו לו - אן האת'וויי חשפה שלא רק שהיא לא הייתה הבחירה הראשונה לתפקיד המפורסם שלה כאנדי בה"שטן לובשת פראדה", היא גם לא הייתה השנייה, השלישית או אפילו החמישית. בפרק האחרון מתוך העונה ה-13 של "המירוץ לדראג של רופול" האת'וויי התארחה (וירטואלית בלבד, בגלל המגפה) כדי לתת למתמודדות עצות לגבי אתגר מוזיקלי, וגילתה שם שהיא הייתה לא פחות מהאפשרות התשיעית שמפיקי "השטן לובשת פראדה" רצו לתפקיד הגיבורה.

אחרי שהיא נתנה עצות מועילות כמו "אל תתעטשו כשאתן אמורות למות על הבמה", האת'וויי נשאלה אם היא אי פעם הייתה צריכה להילחם על אחד מהתפקידים שלה, וענתה בחיוך "כמה זמן יש לך? הרבה מהם", ואז הפילה את הפצצה. "אני אתן לכן סקופ, הייתי הבחירה התשיעית ל'השטן לובשת פראדה'", היא אמרה והוסיפה: "אבל בסוף קיבלתי את התפקיד! אל תרימו ידיים אף פעם". האת'ווי עצמה סיפרה בעבר כי היא נוהגת לערוך הכנה יסודית למבחני הבד שהיא ניגשת אליהם, וכשנבחנה לתפקיד סלינה קייל ב"עליית האביר האפל" אף הגיעה בתלבושת תואמת... רק לא לדמות הנכונה. האת'ווי סיפרה ל-BBC כי הסיקה בטעות כי היא מתמודדת על תפקיד הארלי קווין (דמות שלא הופיעה כלל בסרט), רק כשעה לאחר שהחלה במבחן, סיפר לה הבמאי כריסטופר נולאן על התפקיד המיועד לה.

אז מי היו שמונה הבחירות לפניה? בעבר כבר פורסם שרייצ'ל מקאדמס ("ילדות רעות", "היומן") הייתה הבחירה הראשונה לתפקיד, והיא סיפרה כבר במספר ראיונות שסירבה לקחת אותו. שחקניות מוכרות נוספות שנבחנו לתפקיד היו קלייר דיינס ("הומלנד") וג'ולייט לואיס ("רוצחים מלידה"), אבל לא ברור אם הן היו ברשימת שמונה השחקניות שקיבלו עדיפות על האת'וויי. בראיון ב-2016 האת'וויי כבר חשפה שהיא לא הייתה הבחירה הראשונה לתפקיד ושנבחנו אליו כמאה שחקניות נוספות, אבל זאת הפעם הראשונה שהיא נקבה במספר ספציפי של שחקניות שהיו לפניה ברשימת העדיפויות.

האת'וויי, אגב, היא לא הליהוק היחיד שכמעט ולא קרה. מריל סטריפ סיפרה שההצעה הראשונה שקיבלה מהאולפנים הייתה עם שכר נמוך מאוד לשחקנית בקנה המידה שלה, ורק אחרי שסירבה לקבל את ההצעה הם הכפילו את ההצעה המקורית והיא הסכימה להצטרף.