אנשים ממוצעים ששוכחים לכוון שעון מעורר לפני מבחן או לא מקפידים לנגב את כל הכתמים מהמכנסיים לפני ראיון עבודה. אנשים פחות ממוצעים, דוגמת השחקנית אן האת'ווי, מרוממים את אמנות הבלבול לפני פגישות חשובות לגבהים חדשים. אחד מהתפקידים המזוהים ביותר עם האת'ווי ("יומני הנסיכה", "עלובי החיים") הוא זה של סלינה קייל, הפורצת המבריקה שזוכה לכינוי הלא רשמי "אשת החתול" בסרט "עלייתו של האביר האפל" - הפרק האחרון בטרילוגיית סרטי באטמן של הבמאי כריסטופר נולאן.

בראיון חדש - שצולם לפני התפרצות נגיף הקורונה אך פורסם כעת - סיפרה האת'ווי שכשהגיעה לאודישן עבור התפקיד של סלינה היא חשבה שהיא נבחנת לשחק דמות אחרת לגמרי. "הגעתי, ולבשתי שמלה מקסימה של ויויאן ווסטווד, שהיתה לה תפירה יפהפייה אבל משוגעת באזור החזה, עם הדפס פסים שהלך לכל כיוון אפשרי", סיפרה האת'ווי לרדיון BBC 1 על מבחן הבד שערכה עם נולאן, "נעלתי נעליים ליצניות כאלה, וניסיתי לפזר לכריס חיוכים קטנים ומטורפים".

חובבי מיתולוגיית באטמן אולי כבר הבחינו בשגיאה ברגע שהתחלנו לתאר את התלבושת המוקיונית. לכל השאר נספר שאכן, האת'ווי חשבה שהיא נבחנת לתפקיד הארלי קווין. הארלי קווין (משחק מילים על Harlequin, ארלקינו, דמות ליצן ומשרת בתאטרון הקומדיה דל'ארטה) מתחילה את דרכה כהארלין קווינזל פסיכיאטרית צעירה ומחוננת, שנשבית בקסמו של הפושע המסוכן הג'וקר בזמן שהיא מטפלת בו במוסד / בית סוהר לפגועי נפש. היא מחליטה להבריח את הג'וקר מהמוסד והופכת לסגניתו האלימה והלא לגמרי שפויה בעצמה. רק בעיה אחת יש בתרחיש הזה: דמותה של הארלי קווין לא הופיעה בטרילוגיית "האביר האפל" של נולאן, והאת'ווי לא הבינה זאת.

"שעה לתוך הפגישה", המשיכה השחקנית, "(נולאן) אמר 'טוב, אני בטח לא צריך להגיד לך את זה, אבל מדובר בקאטוומן'". האת'ווי הבינה מיד את גודל הטעות, וסיפרה בראיון שהתאימה את עצמה מיד לבשורות. "מיד העברתי הילוך", אמרה ותמללה את מחשבותיה באותו רגע - "'אנחנו חלקלקים, אנחנו חלקלקים. אני שונאת את החולצה שלי. אני אוהבת את החולצה שלי אבל אני שונאת אותה כרגע. אנחנו חלקלקים…". וההתאמה הזו עבדה: האת'ווי קיבלה את תפקיד סלינה קייל/קאטוומן, והמשיכה לעבוד עם נולאן גם בסרטו הבא, "בין כוכבים". הארלי קווין, לעומת זאת, נאלצה להמתין עוד 4 שנים לפני שדמותה הופיעה על המסך הגדול בעיבוד לייב אקשן, ומרגו רובי גילמה אותה בסרט "יחידת המתאבדים" ב-2016, ובסרט "הארלי קווין וציפורי הטרף", שיצא לפני כשלושה חודשים ועוד הספיק לעשות סיבוב בבתי הקולנוע לפני שאלה נסגרו בעקבות התפרצות הקורונה.

וכיוון שהוליווד לא יכולה להניח לשום דבר אף פעם (ובטח שלא תניח למותג מצליח כמו באטמן), בשנה הבאה יגיע סרט חדש, ביקום קולנועי חדש, על אותו גיבור. את כריסטיאן בייל ובן אפלק, ששיחקו את באטמן בטרילוגיית "האביר האפל" ובסרטים "באטמן נגד סופרמן: שחר הצדק" ו"ליגת הצדק" בהתאמה, יחליף רוברט פטינסון, המוכר בעיקר מסרטי "דמדומים", ועל כיסא הבמאי יתיישב מאט ריבס ("קלוברפילד", סרטי "כוכב הקופים" החדשים). קולין פארל יגלם בו את אוסוולד קובלפוט (המוכר בכינוי "הפינגווין"), אנדי סרקיס (סרטי "שר הטבעות") ישחק את המשרת הנאמן אלפרד וג'פרי רייט ("ווסטוורלד") ישחק את פקד המשטרה ג'ים גורדון. אל מגפיה של קאטוומן תשתחל זואי קרביץ ("שקרים קטנים גדולים"), שגם הפעם צפויה להיות מרשעת בעלת לב זהב. קרביץ גברה על רשימה ארוכה של שחקניות שהוזכרו במהלך חודשי הליהוק לסרט, בהן אליסיה ויקנדר ("הנערה הדנית"), אנה דה ארמס ("רצח כתוב היטב") ו-ונסה קירבי ("מהיר ועצבני: הובס ושואו").