בחודש דצמבר האחרון ברזיל סערה בעקבות עליית "הפיתוי הראשון של ישו", ספיישל קומי שהציג את הקדוש הנוצרי כהומו. חצי שנה עברה, ודמותו של ישו יוצרת סערה נוספת: יותר מרבע מיליון איש חתמו על עצומה נגד סרט חדש בשם "Habit", בו מוצגת "גרסה לסבית" של הקדוש. וכדי להפוך את העניין לאפילו יותר מעניין, מי שצפויה לגלם את אותה גרסה של ישו היא לא אחרת מפריס ג'קסון, בתו של מייקל ג'קסון.

העצומה, אשר מכנה את הסרט החדש כ"זבל אנטי-נוצרי", משכה תוך ימים בודדים יותר מ-267 אלף תומכים, וזאת לאחר שכבר באפריל האחרון פורסמו פרטים ראשונים אודות היצירה השנויה במחלוקת. כוכבת הסרט היא לא ג'קסון, אלא דווקא השחקנית בלה ת'ורן - שתגלם "נערת מסיבות עם חוכמת רחוב", שלצד הפטיש שלה לדמותו של ישו מוצאת את עצמה במרכזה של עסקת סמים אלימה, ממנה היא מתחמקת באמצעות התחזות לנזירה.

על פי דיווח של ערוץ E, דמותה של ג'קסון בת ה-22 בסרט תהווה "גרסה מכופפת מגדרים של המנהיג הדתי", יחד עם "עגיל באף, שיער גלי וחלוק מסורתי". מפיקי הסרט - שצולם טרם משבר הקורונה - לא חשפו פרטים נוספים אודות הדמות המסתורית, ולכן לא ברור מאיפה הגיעה הטענה לפיה אותה גרסה נשית היא גם להט"בית, כפי שנכתב מטעם יוזמי העצומה. אותם גורמים אף מפנים את תשומת הלב ישירות כלפי אולפני ליונסגייט והאחים וורנר, וקוראים להם שלא להפיץ את הסרט החדש.

"זכויות ההפצה של הסרט עוד לא נרכשו", כתבו יוזמי העצומה, "בואו נפיץ את המודעות ונעיר אנשים בכל הנוגע לזבל האנטי-נוצרי שמתפשט בימים אלה, ואיכשהו מתקבל ומוערך על ידי החברה". לעצומה הזאת מצטרפת עצומה אחרת של ארגון One Million Moms, המתנגד לזכויות להט"ב, פורנוגרפיה והפלות, בה נכתב כי הסרט "לועג לאנשים מאמינים". העצומה השנייה, בה דמותה של ג'קסון לא מוגדרת כלסבית, זכתה ליותר מ-70 אלף חתימות. 

פריס ג'קסון,
"גרסה מכופפת מגדרים של המנהיג הדתי". ג'קסון ב"Habit" | צילום: Silver Heart Productions

מדובר באחד מתפקידי המשחק הראשונים של ג'קסון, המתמקצעת בעיקר בתור זמרת ודוגמנית. היא שיחקה בעבר בסרט "גרינגו" וגם השתתפה בכמה פרקים של הסדרה המוזיקלית "Star". ג'קסון היא גם לא המוזיקאית היחידה שמשתתפת בסרט, והיא מצטרפת לקאסט שכולל מוזיקאים רבים מדרגות פרסום שונות, בהם גווין רוסדייל, בן זוגה לשעבר של גוון סטפאני.