כל עונת חגים בארצות הברית מביאה איתה כמות גדולה של סדרות וסרטים באווירת חג המולד, וכל כמות גדולה של סדרות וסרטים מביאה איתה סערה תורנית, המתרחשת לרוב ברצף בין פייסבוק לטוויטר. הסאגה התורנית סובבת סביב "הפיתוי הראשון של ישו" (The First Temptation of Christ), ספיישל קומי טלוויזיוני בן 46 דקות בהובלת הרכב קומי ברזילאי בשם Porta dos Fundos (הדלת האחורית), אשר עלה לנטפליקס בתחילת החודש. עיקר הסערה נוגעת לדמותו של ישו המוצגת בספיישל, ובעיקר לעובדה שהוא מוצג בו כהומו עם בן זוג צעקני בשם אורלנדו.

1,800,000 איש כבר חתמו על עצומה נגד הסרט, בדרישה להורידו לאלתר משירותי נטפליקס. חותמי העצומה מאשימים את נטפליקס והיוצרים בזלזול וחוסר כבוד כלפי ישו בפרט, והכנסייה הקתולית בכלל. בין האנשים אשר הצטרפו למחאה נמנה גם חבר קונגרס ברזילאי בשם מרקו פליסיאנו, שסיפר בטוויטר כי "נוצרים ולא-נוצרים פנו אליי במטרה לפעול נגד חבריו חסרי האחריות של Porta dos Fundos. הגיע הזמן לפעול יחד - כנסיות וכל האנשים הטובים - כדי להביא לכך סוף". גורם נוסף במחאה הוא בישוף העיר פלמארס שבברזיל, הנריקה סוארז דה קוסטה, אשר קרא לקהילתו לבטל את מנויהם לשירות הסטרימינג.

ברשתות החברתיות נצפו פרסומים רבים אודות הסרט. קבוצות דתיות, מאמינים וכמרים קראו להחרימו ולפגוע בפרנסה של יוצריו (וכאמור, גם בכמות המנויים של נטפליקס במדינה). בפוסט פייסבוק שהופץ במספר קבוצות דתיות גדולות בברזיל, הסרט כונה, בין השאר "חילול הקודש" ו"סאטירה מגעילה" בגלל הצגתם של ישו, בן זוגו הפיקטיבי והשליחים מהברית החדשה כהומואים מוחצנים, שבשלב מסוים בסרט אף עורכים אורגיה. גינויים נוספים הופנו כלפי דמותה של מרים, אמו של ישו, שמוצגת בספיישל כצרכנית מריחואנה.

אדוארדו בולסונרו, בנו של נשיא ברזיל, גינה גם הוא את הסרט ויוצריו בטוויטר. בולסונרו כינה את הסרט "אשפה" והתנצל בפני מדינת פולין, מדינה שמרנית שהכנסייה הקתולית בה זוכה לכוח רב, על הפצת הסרט.

במקביל, מספר צעירים ברזילאים ופעילים להטב"קים במדינה למדי גינו את הסרט מסיבות סותרות, והתלוננו על האופן המגוחך בו מוצגים הומואים בסרט. "הומופוביה המחופשת לערכים טובים", כונה הסרט בציוץ טוויטר פופולרי.

בתגובתם לפרסומים אודות המחאה הסביר ההרכב כי הם דוגלים בחופש אמנותי בכל הנוגע להומור וסאטירה, והוסיפו כי "חופש הביטוי הוא מרכיב יסודי בכל דמוקרטיה". נכון לשלב זה הספיישל הקומי עדיין מופיע בנטפליקס, שטרם הגיבה למחאה נגדה.