הסרט "טנט" של כריסטופר נולן, שנדחה כבר אינספור פעמים (טוב, פעמיים) עקב משבר הקורונה, נחשב בעיני רבים כמקרה מבחן מסקרן לחזרה של הקהל לאולמות הקולנוע, ולשאלה האם העסק הזה יכול בכלל לשרוד. לפי ההחלטה הרשמית של אולפני האחים וורנר, הסרט ככל הנראה יוקרן בארה"ב החל מהשבוע הבא רק במדינות המאפשרות פתיחה של אולמות הקולנוע - כך שבמדינות אחרות, שמתמשות בהקרנות בדרייב-אין, הוא לא יהיה זמין, מה שעלול לפגום באופן רציני בהכנסות שלו. כשזה המצב, הוליווד מנסה להבין איך בכל זאת גורמים לאנשים לבוא להקרנות.

זו כנראה הסיבה בגללה טום קרוז, אחד מכוכבי הקולנוע הגדולים בעולם שבכלל לא קשור לסרט, הרגיש צורך להפגין את תמיכתו ב"טנט" באמצעות פרסום סרטון של עצמו יוצא להשתתף בהקרנה מוקדמת של הסרט. בסרטון, שאורכו 34 שניות, נראה קרוז בדרך לאולם מנופף שלום למעריצים שמזהים אותו ("איך זה קורה?", הוא תוהה, "אני עם מסכה"), ולאחר מכן יושב באולם ומציין כמה נחמד זה להיות שוב באולם קולנוע. הסרטון כמובן לא חושף אף פריים מ"טנט" עצמו וקופץ ישר לסוף שלו, כאשר קרוז קם ממקומו ועומד לצאת. מישהו בקהל שואל אותו האם הוא נהנה מהסרט, וקרוז עונה "אהבתי את זה, אהבתי את זה".

View this post on Instagram

Big movie. Big screen. Loved it.

A post shared by Tom Cruise (@tomcruise) on

רבים תוהים מדוע למעשה קרוז מסייע לקדם סרט שאינו בהשתתפותו, והתשובה ככל הנראה נעוצה בכך שהוא למעשה לא מקדם את הסרט אלא את החוויה הקולנועית כולה. בשנה הבאה, כזכור, צפויים לצאת שני סרטי ענק בהשתתפותו של קרוז, "אהבה בשחקים: מאווריק" ו"משימה בלתי אפשרית 7". בשביל שהסרטים הללו יוכלו להציג באולמות הקולנוע כרגיל, הם צריכים להיות פתוחים, מה שאומר שלאולמות צריך להיות כלכלי לפתוח אותם. וקרוז, כנראה, רוצה לוודא שזה יקרה.

בין הגולשים הרבים שנתקלו בסרטון של קרוז, אפשר למצוא גם כמה שחשבו שמדובר בווידאו די תמוה. "אני פשוט אוהב את כמה שטום קרוז מוזר", כתב אחד מהם, "לגמרי בראש הרשימה שלי של אנשים שהם אולי חייזרים". גולשת אחרת, מצדה, דווקא תהתה מי הוא בדיוק אותו בן אדם שתיעד את קרוז צופה במשך שעתיים וחצי. גולשים רבים הימרו שבקרוב כבר תודלף לרשת גרסה פיראטית של "טנט", כזו שצולמה כמובן על ידי השחקן, ואחד אף ציין כי העובדה שדווקא קרוז הולך לקולנוע היא ההוכחה לכך שעדיין מדובר בפעולה די משוגעת, בהתחשב בנסיבות.

הביקורות המקדימות של "טנט", יש לציין, הן מעורבות במקרה הטוב, אך ההנחות הן שהציפיות המוקדמות של הקהל מנולאן בכל זאת יניבו הכנסות נאות ברחבי העולם. אלה בדיוק אותן ציפיות שגורמות לנולאן להתעקש שוב ושוב על הקרנות מסחריות בקולנוע מאשר שחרור הסרט בשירותי סטרימינג למיניהם, וגם משום שלטענתו ההיקף של הסרט דורש מסך גדול. 

"אני חושב שמכל הסרטים שעשיתי, זה ככל הנראה האחד שהכי מעוצב לחוויה על מסך ענק", סיפר נולאן למגזין CineEurope, "זה סרט שהתמונה והקול שבו צריכים להיחוות באולמות קולנוע על מסכים ענקיים ואנחנו מאוד מתרגשים שתראו את מה שעשינו. עשינו סרטים גדולים בעבר, אבל זה סרט שהגלובליות שלו ורמת האקשן היא מעבר לכל מה שניסינו לעשות עד כה". הסרט צפוי להגיע לאולמות הקולנוע באירופה בסוף השבוע הקרוב, ובשבוע הבא, אם יתאפשר, לנחות גם בארה"ב.