"בשבילי, זה מנקה את הראש שלך קצת. מרגיע אותך. זה כמו כוס יין". את הדעה הזו על צמח הקנאביס הביע קווין דוראנט, אחד מהכדורסלנים הטובים ביותר בעולם, בראיון עם דיוויד לטרמן. הראיון יעלה ב"נטפליקס" ב-20 במאי כחלק מסדרת ראיונות של המנחה הוותיק עם מיטב המפורסמים, המשודרת בענקית הסטרימינג מ-2018.

עוד ב-Mako קנאביס:

>> הספורטאים הגדולים שהסתבכו עם החוק בגלל קנאביס

>> האם אנחנו בדרך למהפכה בגישת הספורט לשימוש בקנאביס?

>> האם האיסור על שימוש בקנאביס בקרב ספורטאים יעלם בקרוב?

דוראנט, 33, זכה בכל דבר אפשרי שהכדורסל העולמי יכול להציע. במדי הגולדן סטייט הוא זכה פעמיים באליפות ה-NBA כשחקן המצטיין של סדרת הגמר והופיע 12 פעמים במשחק האולסטאר החגיגי. זאת בנוסף ל-3 מדליות אולימפיות במדי נבחרת ארצות הברית. אחד מהכדורסלנים הבכירים ביותר בליגה, כשקווין דוראנט מדבר אנשים מקשיבים. ובנוגע לקנאביס – יש לו הרבה מאוד מה להגיד.

"האם עישנת היום?", שאל אותו לטרמן במהלך הראיון. "כן", ענה דוראנט בפשטות. "ואתה בסדר?", שאל המנחה. "למען האמת, אני מסטול", אמר הכדורסלן בבדיחות הדעת, שכן ניכר שהוא מפוקס בראיון ולא מראה כל סימנים להיותו "תחת השפעה". לטרמן, מצדו, חלק גם הוא עם דוראנט ועם הצופים את חוויית עישון הקנאביס שעבר בצעירותו.

עד לא מזמן, יתכן מאוד שדברים כגון אלה היו מעמידים את דוראנט בפני הסכנה של בדיקת קנאביס על-ידי ליגת ה-NBA. בדיקה שכזו עשויה הייתה לגרור ענישה קשה והשעיה ארוכת טווח. כיום, הנהלת ה-NBA מצהירה באופן רשמי כי היא כבר לא מבצעת בדיקות קנאביס כחלק משגרת בדיקות הסמים והחומרים הממריצים שהיא עורכת לשחקניה. במילים אחרות, ראשי הליגה הבינו כי הקנאביס לא מהווה סכנה בריאותית ובוודאי שאינו משפר ביצועים, ולכן אין כל צורך לעסוק בו. זאת, כמובן, בבד בבד עם הלגליזציה התופסת תאוצה בכל רחבי ארצות הברית, וכבר שרירה וקיימת ב-18 מדינות.

אגב, זו אינה הפעם הראשונה בה קווין דוראנט מתבטא בנושא הקנאביס. "אני חושב שכבר מזמן הגיעה העת להפריך את הסטיגמות שקיימות סביב קנאביס בעולם הספורט, וכן מעבר לו", אמר כדורסלן הברוקלין נטס בראיון ל-ESPN באוגוסט 2021, שנערך לרגל חתימתו על חוזה פרסום עם חברת קנאביס גדולה בארצות הברית.