תכנית 26 | 29.4.2010

כתבות עובדה 2010

עובדה

תכניות קשת
 
תכניות קשת

היעד

איך הפך הנער בן ה-17 מלוד לעבריין הכי כבד, הכי אלים, הכי מפתיע וגם הכי כריזמטי בישראל? סיפור עלייתו של איציק אברג'יל לפסגת עולם הפשע בארץ

אילנה דיין | גלעד טוקטלי | רוני זינגר | mako | פורסם 29/04/10 23:57 
play
שלח לחבר
סגור
שתף
סגור

"אמרתי לו: מי אתה? הוא אמר לי: אני יצחק, אמרתי לסוהרים: קחו את הסיגריות שלו מפה. וזו היתה הטעות הראשונה שלי. בהוראתו כל הילדים מאגף הנוער החלו לחתוך את עצמם בחלקים שונים בגוף". כך מספר מי שהיה מפקד אבו-כביר ב-1984, שם פגש לראשונה את יצחק אברגי'ל.

יצחק אברג'יל הפך במשך השנים לעבריין הכי כבד, הכי אלים, הכי מפתיע וגם הכי כריזמטי בישראל. מי האיש שמשטרות בכל העולם רודפות אחריו כבר שנים, שסטודנטית צעירה מרחובות התאהבה בו ונישאה לו כשישב בכלא על רצח? מי האיש שנכנס אנאלפבית לבית סוהר ויצא משם עם ספרים של הרמן הסה?

כששומעים אותו מדבר בראיון נדיר שצילמנו בכלא לפני 14 שנים, ויודעים מה קרה לו מאז מתחילים להבין למה הוא תמיד הקדים בכמה צעדים את כל מי שרדף אחריו. עד עכשיו, עד שהאמריקנים סגרו עליו וביקשו שיוסגר לידיהם. הסגרה שתלויה כרגע בהחלטת בית המשפט העליון.

כיצד צעיר אנונימי מלוד הופך להיות העבריין הבכיר ביותר, הכבד ביותר ואולי המפחיד ביותר בישראל?

מהיציאה מהכלא והעלייה לראש עולם הפשע הישראלי דרך מלחמת הכנופיות שיצאה משליטה ועד הראיות שהשיגו האמריקנים ואולי יצליחו להפיל את העבריין הבכיר. האם זו תחילת הסוף שלך ארגון אברג'יל?

פרקליטיו של אברג'יל, עורכי הדין יורם שפטל ושרון נהרי סירבו להתראיין לכתבה. בעבר טען עוה"ד נהרי שאין בבקשת ההסגרה ראיות של ממש נגד אברג'יל, שלו רצתה מדינת ישראל לשפוט אותו, היה עליה לעשות את זה כאן בארץ.
 

תודה לליאת לויאן ונעמה פרי על הסיוע לכתבה

עוד בעובדה: איך השוטרים פספסו את ההזדמנות לעצור את ארגון הפשע של משפחת אברג'יל לפני כמה שנים?| כל כתבות עובדה

 

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגיות: אברג'יל   פשע   תחקיר   עובדה   משטרה  

בואו להיות כתבי השטח שלנו

תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן