העולם עכשיו עם אירועים ודיווחים מהעולם | mako

בעולם

העולם עכשיו
העולם עכשיו

צפו: מפגן נשיקות גאות בפרלמנט האיטלקי

מפלגתו של הסטנדאפיסט בפה גרילו לא מפסיקה לעורר סנסציות: באמצע ישיבת הפרלמנט קיימו חברי תנועת חמשת הכוכבים הפגנת נשיקות, כאשר בתומה עבר החוק לאיסור אפליית להט"בים ברוב גדול. "אני לא חושב שזה כזה סיפור גדול", אמר גרילו בתגובה לצעד הנועז של חברי מפלגתו. "בסך הכל רצינו להראות שאין שום דבר מפחיד בחיבוק ונשיקה"

דני זאק | mako | פורסם 22/09/13 08:32

>> הצטרפו לעמוד הפייסבוק

אין תמונה

"היו לי חלומות להפוך את הפופ בארץ למשהו ענק, כמו שהמוזיקה המזרחית עכשיו. שתהיה כאן אפשרות להיות ביונסה או ריהאנה. אבל התבגרתי"
חיבוק ונשיקה. לא כל-כך נורא מי שחשב שההצלחה המסחררת של הסטנדאפיסט בפה גרילו בבחירות באיטליה ימתנו מעט את אופיו הפרובוקטיבי, נוכח בסוף השבוע לגלות כי כל חברי מפלגתו נסחפים אחרי מנהיג מפלגתם. בצעד נועז, חברי הפרלמנט מטעם תנועת חמשת הכוכבים, מפלגה הדוגלת בליברטריאניזם, הפריעו לדיון בנושא הצעת החוק נגד אפליית להט"בים – וקיימו הפגנת נשיקות בין בני אותו מין בתוך מליאת בית הנבחרים. בסופו של דבר, עברה הצעת החוק ברוב גדול.

החוק שעבר מרחיב את מסגרת הענישה לגילויי הומופוביה וטרנספוביה באיטליה. עם זאת, ארגוני הלהט"ב ביקרו את החוק, השומר על זכותם של ארגונים דתיים ואחרים להמשיך להשמיע הערות הומופוביות באין מפריע.

הפגנת נשיקות הנה מחאה מקובלת בקרב קהילת הלהט"ב, ולפני כתשעה חודשים הצטרפו אפילו פוליטיקאים סטרייטים מצרפת להפגנה מסוג זה. אולם, עד כמה שידוע לנו, מדובר בפעם הראשונה שבה הפגנת נשיקות בין בני אותו מין נערכת בתוך אולם המליאה של איזשהו פרלמנט בעולם.

"אני לא חושב שזה כזה סיפור גדול", אמר מנהיג המפלגה גרילו לרשת RAI האיטלקית. "בסך הכל רצינו להראות שאין שום דבר מפחיד בחיבוק ונשיקה".

בפה גרילו: הסטנדאפיסט שעשה לפוליטיקאים בית ספר

בבחירות שהתקיימו באיטליה לפני כשישה חודשים וחצי, הפתיעה תנועת חמשת הכוכבים ונחלה הצלחה מסחררת, כאשר זכתה ב-109 מתוך 630 המושבים בבית הנבחרים, הבית התחתון של הפרלמנט ברומא. בכך הפכה למפלגה הגדולה ביותר באופוזיציה. המפלגה דוגלת בליברטריאניזם, אידאולוגיה המקדשת את חופש הקניין המוחלט ומתנגדת בתוקף למדינת רווחה.

מנהיג המפלגה, הסטנדאפיסט בפה גרילו, היה בעבר יקיר הטלוויזיה באיטליה, עד שצחק על הפוליטיקאים הלא נכונים בערוץ הלא נכון ומאז הוחרם באופן לא רשמי. כיום הבלוג שלו הוא אחד מהבלוגים הנצפים ביותר בעולם ודרכו ניהל את קמפיין הבחירות של תנועתו. באמצעותו סחף מאות אלפים לכנסי הבחירות שניהל אשר קראו "לנקות את האורוות".

למרות שהוא מנהיג את המפלגה, גרילו עצמו אינו מכהן בבית הנבחרים. לטענתו, עבריינים שהורשעו בפלילים לא יכולים להחזיק בתפקיד ציבורי ומאחר והורשע בגרימת מוות ברשלנות לפני 30 שנה בתאונת דרכים, הוא נמנע מלרוץ ורק מושך בחוטים מלמעלה.

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן