העולם עכשיו עם אירועים ודיווחים מהעולם | mako

בעולם

העולם עכשיו
העולם עכשיו

קרבות הרבנות: הרב סתיו קיבל מכתב מאיים ממחשבו של הרב דרוקמן

הדרישה מהרב המתון לפרוש מהמירוץ לרבנות הראשית עלתה מדרגה, כשבתום כינוס רבנים בביתו של הרב דרוקמן נשלח ממחשבו האישי וללא ידיעתו מכתב המאיים כי להישארות במירוץ תהיה "תוצאה הרסנית"

מערכת העולם עכשיו | העולם עכשיו | פורסם 27/05/13 21:55:38

חיים דרוקמן הרב דרוקמן. מלשכתו נמסר כי לא היה קשור למכתב | צילום: חדשות 2 מכתב מאיים שנשלח ממחשבו של הרב חיים דרוקמן לרב דוד סתיו בעניין מועמדותו לתפקיד הרב הראשי לישראל מעורר סערה בציונות הדתית. במכתב, שלא היה חתום על ידי הרב דרוקמן, נאמר כי אם הרב סתיו לא יפרוש מהמרוץ, הדבר יביא ל"תוצאה הרסנית, ולנתק מוחלט בינו לבין עולם הרבנות".

המכתב נשלח בתום כינוס שנערך בביתו של הרב, שאליו הוזמנו רבנים רבים שהתבטאו בגנות ההחלטה של סתיו שלא לפנות את הבמה. אנשיו של הרב דרוקמן מיהרו להבהיר כי הוא לא נתן את הסכמתו לדברים ולא היה מעורב בהם, והם נשלחו ממחשבו האישי בטעות וללא כוונת זדון.

הרב סתיו, רבה של העיר שוהם ומראשי ארגון צוהר, קיבל את ההתנצלות והודיע כי הוא מאמין שידו של דרוקמן אינה במעל. "אנשים בשם התורה ניסו לזייף מכתב בשמו, הם החדירו סגנון של איומים וזיופים", אמר סתיו, השוהה כעת בארצות הברית. "תפסו עליו טרמפ כדי לחרחר ריב ומדון. לגיטימי לבקר אותי על כך שאינני מסיר את מועמדותי, אך ברגע שהשיח מפסיק להיות ביקורתי, גם אם חריף וקשה, זה ודאי לא שייך לעולם האתיקה של הרבנים, גם אם לא פלילי".

במכתב, שאינו חתום על ידי איש, נכתב מפורשות כי "אי קיום ההבטחה להסיר את מועמדותך יגרום לנתק מוחלט בינך לבין עולם הרבנות, ואנו מאמינים שההשלכות ברורות לך". הכוונה היא להצהרתו של סתיו כי יפנה את הבמה אם יאושר החוק המאפשר לרב יעקב אריאל להתמודד לתפקיד, על אף שעבר את גיל 70 – חוק שלפי שעה, נראה שטורפד.

"הבטחתי לפרוש אחרי שהחוק יעבור, וההבטחה עודנה קיימת, אבל אני לא מחויב להם ולא לרב דרוקמן", מדגיש סתיו. "זו עוד הוכחה לכך שצריך רבנות חדשה וממלכתית, לטובת עם ישראל וכל הזרמים שלא אוהבים את הסגנון הזה, בלשון המעטה".

המכתב שנשלח לרב דוד סתיו המכתב שנשלח לרב דוד סתיו

מלשכתו של הרב דרוקמן נמסר כי הוא לא היה קשור למכתב, על אף שהוא מייחל שהרב סתיו יסיר את המועמדות. "ההתכנסות לא הוזמנה על ידי הרב דרוקמן, אלא על ידי רבנים שרצו לבוא והחליטו מה שהחליטו. תוך כדי הדברים שנאמרו בפגישה, הרב התקומם נגד כל אמירה כזאת, ויחד עם זאת כואב לו מאוד שאי הסרת המועמדות מעוררת רבנים נגד הרב סתיו".

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן