העולם עכשיו עם אירועים ודיווחים מהעולם | mako

בעולם

העולם עכשיו
העולם עכשיו

קולורדו: אימפריית הזהב הירוק

לאחר שקולורדו הפכה למדינה חוקית לייצור קנאביס, משקיעים ובעלי עסקים רבים נוהרים לענף ומגלגלים כסף רב בתעשיית המריחואנה

יעל קישון | mako | פורסם 18/08/13 10:47:31

קנאביס, מריחואנה הכנסות המדינה גדלו הודות לתעשייה ב- 130 מיליון דולר | צילום: חדשות 2 תעשיית הסמים בקולורדו עברה מהפכה ענקית, מתעשייה אפלה שהשימוש בה אינו חוקי ומתבצע לרב דרך השוק השחור הפכה תעשיית הקנביס לתעשייה אחראית, חוקית ורווחית שכולם רוצים להיות חלק ממנה.

40% מהאמריקנים הודו שהם צורכים את סם הקנאביס, הרופאים בארה"ב טוענים כי מדובר בחומר לא ממכר אשר הוכיח את עצמו בטיפולים רפואיים. שוק המכירות של הקנאביס בקולורדו הסתכם בכ-600 מיליון דולר לאחר התרת צריכת המריחואנה ב-2012. במאי 2013 נכנס לתוקפו החוק שמאפשר שימוש במריחואנה למטרות הנאה מעבר לשימוש הרפואי.

תעשיית הסמים המשגשגת קשורה לתחומים נוספים ומעודדת שיתוף פעולה מצד יזמים ומשקיעים בתעשיית הביטחון, התוכנה, השקעות, הון ופרסום וכך מספקת עבודה לאנשים רבים המעורבים ישירות במכירת מריחואנה. בעקבות הלגליזציה של הסם, הפך שוק הסמים לשוק רווחי ביותר והגדיל את הכנסות המדינה בכ- 130 מיליון דולרים.

אמריקה בעד העלה הירוק משקיעים רבים לוקחים חלק בתעשיית המריחואנה | צילום: וולטר היקי, כתב ה-businessinsider, מספר על התעשייה הגדולה לאחר שצפה במתרחש. "טסתי לקולורדו כדי לראות איך התעשייה הזו בנויה". היקי מספר כי דיבר עם יזמים, פעילים ולוביסטים שפעלו כדי להפוך את התעשייה לחוקית. היקי מוסיף כי אנשי הייטק והחברות הגדולות ביותר בוול סטריט מרווחים מיליונים מטיפול במריחואנה על בסיס יומי.

לטענתו, גורמים רבים שאפו להפוך את הסם לחוקי על מנת שיוכלו לזכות ברווחים. היקי מספר כי דיבר עם עורכי דין רבים שעזבו את מקום עבודתם על מנת להפוך את התעשייה שהייתה בשלבי צמיחה לחוקית מבחינה משפטית. מומחי חקלאות רבים ראו בגידול מריחואנה את ההכנסה הטובה ביותר שלהם בשוק.

למרות היתרונות הרבים, היקי מדגיש כי ישנם קשיים רבים בשוק המשגשג. היזמים בענף המריחואנה נתקלים בבעיות ייצור, מגבלות בנקאיות ומסים גבוהים. בנוסף, נתקל בביקורו בסיפורים קורעי לב של חולים שמשתמשים באופן קבוע במריחואנה.

תעשיית הסמים בדנבר קולרדו היא תעשייה עצומה שמרוויחה הון תועפות בשנה, דבר שלא ניתן לראות ברחבי העולם כולו. זו הפעם הראשונה לאחר 150 שנה, כי התעשייה הופכת משקיעים רבים לעשירים ולמעשה כולם נוהרים אחר הזהב החדש.

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן