העולם עכשיו עם אירועים ודיווחים מהעולם | mako

בעולם

העולם עכשיו
העולם עכשיו

סין: משנים את הגבלות הילודה

החל מ-2014 תוסר המדיניות הקשוחה של הגבלת הילודה בסין - הבאת ילד אחד בלבד אצל משפחות באיזורים עירוניים ותותר הילודה לשני ילדים. הסיבה לרפורמה נעוצה ככל הנראה בהזדקנות האוכלוסייה ובהתקדמות הכלכלית של סין

יעל קישון | mako | פורסם 04/08/13 09:44:47

תינוק סיני אין מספיק אזרחים בגיל פוריות. ארכיון | צילום: Thinkstock לאחר 34 שנים בהן הממשל הסיני אפשר לזוגות באזורים עירוניים להוליד ילד אחד בלבד, המדיניות הנוקשה צפויה להשתנות כבר בסוף שנת 2013 או בתחילת 2014, לשני ילדים במשפחה.

ההנחייה שיצאה ב-1979 הגיעה בעקבות חשש אמיתי מפיצוץ אוכלוסין במדינה ועוררה לא מעט ביקורת לאורך השנים. כעת, לצד ההתקדמות הכלכלית של סין והפיכתה לאחת מהמעצמות הכלכליות הגדולות, הוחלט לבחון שוב את גודל המשפחה העירונית. עם זאת, הרחבת המשפחה תתאפשר רק במידה ואחד ההורים מגיע ממשפחה של ילד אחד בלבד. כך מדווח עיתון העסקים הסיני "המאה ה-21 ביזנס הראלד"

ג'אן מא, כלכלן בדויטשה בנק אומר בראיון לעיתון הסיני, כי המעבר למדיניות של שני ילדים תהווה רפורמה לטווח הארוך. לדבריו, המדיניות נובעת מהזדקנות האוכלוסייה בעקבות צמצמום המשפחה לאורך שנים ארוכות, באופן כזה שפחות מעשרה מיליון מאזרחי סין נמצאים כיום בגיל פוריות. מתן ההיתרים לשני ילדים במשפחה צפוי להוביל לגל בייבי בום שימתן את ההשפעה השלילית של ההזדקנות על האוכלוסייה ולעודד את הצמיחה הכלכלית עוד יותר.

על פי ההערכות, כתוצאה מהמדיניות החדשה ייוולדו בסין קרוב ל-10 מיליון תינוקות חדשים. 

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגיות: תינוקות   סין  
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן