לכל אחד ואחת מאתנו יש תכשיר קסם אותו הוא נוהג לשמור בארון. זה יכול להיות משחה שמטפלת בכוויות ברגע, או קרם שמרגיע עור אדמומי. אם עד היום לא שמעתם על שמן המפ המופק מזרעי קנאביס, כדאי שנערוך היכרות קצרה עם סגולותיו. משה חלפון, מנכ"ל ובעלים של חברת הקוסמטיקה My Shemen עם כל היתרונות החשובים באמת.

מעולה לעור יבש ולציפורניים סדוקות

התכולה הגבוהה של חומצות שומן חיוניות כמו אומגה 3 ואומגה 6, והעובדה שלשמן המפ יש הרכב שומנים דומה להרכב השומנים הטבעי של העור - כל אלה הופכים את שמן המפ לקרם לחות טבעי מעולה. תכונה זו שימושית בייחוד עבור אלה הסובלים מעור יבש ומציפורניים סדוקות. מריחה יומית של שמן המפ מגבירה את גמישות העור ואת חוזק הרקמות שלו.

ציפורניים עם לק (צילום: woodpencil, shutterstock)
צילום: woodpencil, shutterstock

מרכך טבעי לשיער

כאמור, שמן המפ מכיל הרכב שומנים המעשיר את השיער. הוא מרכך אותו, מעניק לו לחות ושומר על חוזק בסיס השערה.

שומר על איזון ההורמונים בגוף

שמן המפ הוא שמן הזרעים היחיד המכיל חומצות שומן שיכולות לסייע לגוף לשלוט על האיזון המתבקש ברמות ההורמונים שלו. איזון ההורמונים בגוף לאורך היום מאפשר לנו לשמור על רמות אנרגיה גבוהות יותר ולהרגיש חזקים יותר, וברמת העור - מסייע למראה עור אחיד חלק וללא פצעונים.

מטפל בפסוריאזיס

שמן המפ מוכר בעיקר בשל הצלחתו הרבה בקרב חולי פסוריאזיס - מחלת עור שנגרמת עקב דלקת כרונית המאופיינת בנגעים אדומים, בקשקשת ובגרד. אמנם, לא מדובר בתרופה למחלה, אך הוא בהחלט נחשב לפתרון טבעי שיכול להקל משמעותית על תסמיני המחלה. חוקרים רבים ברפואה הטבעית טוענים כי פסוריאזיס היא מחלה שנגרמת כתוצאה ממחסור בחומצות שומן מסוג אומגה 6 בעור. כאשר מעשירים את הגוף בשמן המפ שמכיל ריכוז מאוד גבוה של אומגה 6, העור מקבל את מה שצריך וכך המטופל מתמודד טוב יותר עם המחלה.

פסוריאזיס (צילום: Hriana, Shutterstock)
פסוריאזיס | צילום: Hriana, Shutterstock

מאזן את רמות השומן בעור

שמן המפ מתאים לכל סוגי העור, ואפילו מאזן עור שמן. הוא מעשיר את העור, מבלי ליצור שומן מוגבר, כזה שעלול לסתום את הנקבוביות ואף לגרום לדלקתיות בעור, אדמומיות ופצעונים.

תורם למראה עור צעיר יותר

שמן המפ מכיל חומצה לינולאית אשר אינה מיוצרת ע"י הגוף, ובכך תורם למראה עור חיוני וצעיר יותר.

טיפוח פנים  (צילום: shutterstock| puhhha)
צילום: shutterstock| puhhha