אחרי שנה עם מסכה על הפנים, הגיע הזמן להודות בכך - היו להרגל הזה גם כמה יתרונות לא מבוטלים. ראשית, העובדה שכיסינו את אזור הפה והאף עזרה לצמצם באופן ניכר את ההידבקות במחלות ויראליות שונות, וכראייה - השנה כמעט לא סבלנו משפעת עונתית מטרידה. גם ההגנה החלקית שהשגנו באמצעותה מהשמש בהחלט תרמה להפחתת נזקי הקרינה וכך גם לפחות כתמי פיגמנטציה. יתרון לא פחות חשוב מזה, נובע מהעובדה שהמסכה פשוט הסתירה את כל מה שאנחנו כל כך אוהבים להסתיר, בייחוד אם חצינו את גיל 35: קמטי הבעה סביב השפתיים, לחיים נפולות, והדובדבן שבקצפת – קווי המתאר הנעלמים של זווית הלסת והצוואר שיוצרים את מראה ה"שקנאי" המוכר.

נועה מרמת גן, 45, מספרת שכעת כשהמסכה הפכה להיות פחות רלוונטית, היא באמת מרגישה שכל הפגמים שאהבה להסתיר מתחילים לצוץ ולהטריד את מנוחתה: "המסכה העניקה לי מעין תחושה מחבקת כזאת, כמו בגד שעוטף. עכשיו אני כאילו מרגישה יותר חשופה, וכל הפגמים פתאום הופכים להיות יותר בולטים. למזלי, היום יש לא מעט טיפולים אסתטיים מתקדמים שמאפשרים לשפר את מראה העור".

מגזין ביוטי xtra (צילום: יח"צ פרומדיקס)
צילום: יח"צ פרומדיקס

כך תיהנו ממראה צעיר וטבעי

ד"ר מיכל מידן, מומחית לרפואת עור, מבינה היטב על מה נועה מדברת. לדבריה, מטופלות רבות מבקשות לטפל בבעיות האסתטיות שבשיא המגיפה היו מוסתרות ע"י המסכה.

"ככל שאנחנו מתבגרים, אנחנו מאבדים מרקמת השומן בפנים ומהעדר נפח, מה שגורם למראה מדולדל, עייף וחסר חיונית. בעוד שהמסכה יצרה מעין שכבת הגנה שמנעה מאתנו לעסוק בבעיות אלה; כעת כשהיא פחות בשימוש, יותר ויותר נשים וגם גברים, מבינים שהגיע הזמן לטפל במה שהטריד אותם. אני אוהבת להשתמש בעיקר בחומרים של 'רבנס', שמאפשרים לפסל את הפנים בצורה עדינה וטבעית. מניסיוני, החומרים הכי אפקטיביים למטרות אלה הם 'רבנס שייפ' ו'רבנס קונטור' – הראשון עוזר להדגיש את קווי המתאר לפנים, והשני - מחזיר נפחים אבודים".

ד"ר מיכל מידן (צילום: נועה אלמשעלי)
ד"ר מיכל מידן | צילום: נועה אלמשעלי

"כל החוכמה היא למצוא את האיזון שבין השבת נפח לבין שיפור קווי המתאר", מסבירה מידן. "כשעושים את זה נכון ובעזרת החומרים הנכונים, אפשר ליהנות ממראה צעיר וטבעי. גם בהקשר תופעת האקנה שהחמירה עם עטית המסכה, יש מה לעשות. הידרפיישל הוא מכשיר נהדר שעובד על ניקוז הנקבוביות, הפועל באמצעות טכנולוגיה בלעדית שמשלבת מרכיבי הזנה ומאפשרת להשיג תוצאות מיידיות וארוכות טווח. מומלץ לשלב בין טיפול זה לבין הזרקות – השילוב ביניהם תורם למראה נהדר".

 

*התוכן בערוץ זה אינו מהווה חוות דעת מקצועית, המלצה, תחליף להתייעצות עם מומחה או קבלת ייעוץ רפואי.