עור עייף ונפול, קמטי הבעה או קמטוטים – היום אפשר לטפל בקלות כמעט בכל בעיה אסתטית, בזכות הזרקות חומצה היאלורונית, שבכמה דקות של טיפול מאפשרות לנו לחזור אחורה בזמן ולהראות צעירים ורעננים יותר. אם גם אתם שמעתם שהזרקות גורמות למראה מלאכותי, או שרק נשים יכולות להיעזר בקסמי ההזרקות, הגיע הזמן שתקשיבו לד"ר אולג שפירו, העוסק ברפואה אסתטית למעלה מ-20 שנה. הנה כמה מיתוסים בנושא הזרקות – וכל האמת.                                                                                                                          

מילוי קמטים מתאים רק לנשים

לא נכון. כיום יותר ויותר גברים מגלים את יתרונות ההזרקות בשיפור מראה העור. אמנם טיפולים אסתטיים מסוג זה עדיין יותר מקובלים אצל נשים, אך גם גברים בהחלט יכולים ליהנות ממראה צעיר ורענן יותר בזכותם. יש לציין כי הטיפול ידרוש בד"כ עבודה עם חומרים סמיכים יותר מכיוון שלגברים יש עור עבה יותר.

הזרקות אסתטיות אינן יעילות בגיל מאוד מבוגר

לא נכון. גם נשים וגם גברים בגיל השלישי יכולים לשפר את מראה הפנים בעזרת הזרקות שונות, בהתאם למצב העור האישי והרקמות התת עוריות.

מגזין ביוטי xtra (צילום: יח"צ פרומדיקס)
צילום: יח"צ פרומדיקס

כל אחד יכול לבצע הזרקות, זה לא סיפור

ממש לא. הזרקות יכולות להיעשות רק ע"י רופא/ה, ומוטב שאלה יהיו בעלי ניסיון רב בתחום. חשוב להבין שפיסול פנים הוא עניין עדין ומדויק, ואם הוא לא נעשה בידיים מיומנות התוצאה יכולה להיות בלתי טבעית ובשורה תחתונה - פחות טובה ופחות מחמיאה.

הזרקות גורמות למראה מלאכותי

לא נכון. כאמור – חשוב לבחור במומחה מיומן ומקצועי שמכיר היטב את התחום ויודע להתאים את חומר המילוי המתאים ואת הכמות הנכונה לכל מטופל ולכל אזור טיפול. חומרי המילוי של "רבנס" למשל, מאפשרים למטופל ליהנות ממראה טבעי במיוחד, בין היתר משום שהם מכילים רמות שונות של סמיכויות המותאמות לפי הצורך הרלוונטי. 

אפשר "להרים" פנים רק באמצעות שימוש בחומצה היאלורונית

לא נכון. כיום ישנן טכנולוגיות יעילות שונות שמאפשרות להשיג מראה מורם יותר, כמו למשל חוטים נספגים או מכשירים שונים שממצקים את העור. בחירה בדרך הנכונה והתמדה בה יאפשרו ליהנות מתוצאות יפות לאורך זמן.

ד"ר אולג שפירו (צילום: אוראל לוי)
ד"ר אולג שפירו | צילום: אוראל לוי

חומצה היאלורונית מחזיקה רק 3 חודשים

לא נכון. כשעובדים עם חומרי מילוי של חברות איכותיות לדוגמת "רבנס", הם יכולים להחזיק עד כשנה. מעבר לכך, התמדה בטיפול תסייע בבניית קולגן בכל טיפול מחדש, מה שיאפשר להשיג אפקט מצטבר ואף להגדיל את טווח הזמן שבין ההזרקות.

טיפול בחומצה היאלורונית עלול להשאיר סימנים ולגרום לשטפי דם

לרוב לא. רופא מיומן לרוב ישתמש ב"קנולה" – צינורית דקיקה במהלך ההזרקה, מה שמצמצם באופן משמעותי את הסיכוי לשטפי דם.

 

*התוכן בערוץ זה אינו מהווה חוות דעת מקצועית, המלצה, תחליף להתייעצות עם מומחה או קבלת ייעוץ רפואי.