אילסוטרציה (צילום: חדשות 2)
"הם מנסים את מזלם עד שהם לוכדים נשים". אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

דנה (שם בדוי), חיילת בודדה בת 20 מבאר שבע, פרסמה לפני כמה ימים פוסט ברשתות החברתיות ובו סיפרה שהיא מחפשת עבודה במטרה לממן ניתוח עיניים אותו היא צריכה לעבור. לתדהמתה, אחד הגולשים פנה אליה במסנג'ר והציע לה תשלום עבור שיחות סקס איתו.

"מדובר בניתוח יקר ומורכב שעולה 20 אלף שקל", סיפרה ל-mako, "הצבא משתתף בחלק קטן מאוד וקופת החולים לא עוזרת לי כי אני חיילת, אז החלטתי לחפש עבודה כדי לממן אותו". דנה ציינה בפרסום שלה שהיא מחפשת עבודה לכמה ימים בתל אביב, וכן שיש לה ניסיון כקופאית, כסדרנית ברשתות מזון וכמלצרית. זמן קצר לאחר פרסום הפוסט היא קיבלה, כאמור, פניה מטרידה מגבר זר. "יש לי הצעה. דיסקרטית לחלוטין. שיחות סקס רק איתי", כתב הגולש לדנה, שחסמה אותו מיד.

"הייתי בהלם. זה מזעזע. מחריד לאן התדרדרנו כחברה. כל מה שרציתי זה לעבוד כדי  להתפרנס בכבוד", אומרת דנה, "הם מנסים את מזלם עד שהם לוכדים נשים ומנצלים את מצבן הכלכלי כדי לשדל אותן למעשים כאלה".

לדבריה, אין זו הפעם ראשונה בה גברים הציעו לה הצעות בעלות אופי מיני בעבור תשלום. "היו כבר כמה מקרים בהם חיפשתי עבודה וגברים פנו אליי והציעו לי שיחות סקס, לקיים איתם יחסי מין תמורת כסף או לעשות להם מסאז' מיני", סיפרה,  "ואם לי עשו דבר כזה הם יכולים לעשות את זה גם לילדות, נערות ונשים שבקלות יכולות ליפול למלכודת הזו".

באומץ לב החליטה דנה לשתף ברשת את המקרה, וזכתה לתגובות תומכות מצד הגולשים שגינו את התופעה והציעו לה מגוון של עבודות ואפילו סיוע כספי. "זה היה מרגש מאוד לקבל את התגובות האלו, אבל אני לא רוצה כסף כי יש אנשים אחרים שזקוקים לזה יותר ממני. אני רק רוצה למצוא עבודה כדי שאוכל לממן לי את הניתוח". 

גם לדברי אור אבו, מנהלת שותפה במטה למאבק בסחר בנשים ובזנות, מדובר בתופעה רווחת. "המקרה הזה הוא עוד דוגמה מכוערת לניסיון לנצל נשים לזנות ולעובדה שגברים רבים רואים בגוף של נשים מוצר. לצערנו התופעה הזאת מתעצמת בזירה האינטרנטית וגם יכולה לעלות לכדי עבירה של הבאת אדם לעיסוק בזנות. היום, כשאכיפת חוק איסור צריכת זנות החלה, כדאי שכל גבר ידע שצריכת זנות היא לא רק ניצול מזעזע אלא גם עבירה על החוק שדינה קנס של אלפי שקלים. אנחנו מציעות לכל גבר לחשוב טוב טוב לפני שהוא משדל נשים לזנות, ולהבין שלא משנה מה הוא מספר לעצמו: צריכת זנות והצעה לנשים להיכנס למעגל הזנות הן פשעים".