כוכבת הרשת שידועה רק כ"רייצ'ל" ולה יותר מ-300 אלף עוקבים בטיקטוק, סיפרה בסרטון שהעלתה לאחרונה, על סדרת תמונות שקיבלה לחשבון האינסטגרם שלה. באמצעות דיפ-פייק, טכנולוגיה המבוססת על בינה מלאכותית (AI), הגיעו אליה תמונות עירום בכיכובה, שאליהן הצטלמה במקור לבושה לחלוטין. בתיעוד המזויף אף נוספו קעקועים לגופה.

לטענת רייצ'ל בהיא קיבלה הודעה באינסטגרם מ"חשבון חסר פנים" ובתוכה לינק. כשלחצה עליו נגלו בפניה תמונות העירום המזויפות שלה: "אלו באמת היו תמונות שפרסמתי, אבל הייתי בלבוש מלא, לבוש מלא", היא הדגישה פעמיים. "הם העבירו אותן דרך איזו תוכנת AI לעריכה. הם למעשה עשו לי פוטושופ עירום".

@rache.lzh getalifegetalifegetalife please be nice in @rache.lzh5 ♬ original sound - rach

למרות הידע הטכנולוגי של מזייפי התמונות של רייצ'ל, הם השאירו בהן "סימני מים" (המוטבעים על התמונות כסימון בשביל שלא יוכלו להעתיק אותן). אחרי שהבינו את הטעות הם תיקנו אותה והעזו לצאת עם התמונות למכירה. "רק מעדכנת שכל מה שאתם רואים ערוך או מזויף. לא פרסמתי שום תוכן בעירום. שום דבר מזה לא אמיתי", אמרה רייצ'ל. עוד הוסיפה כי החוויה הותירה אותה מבועתת מפרסום פוסטים באופן כללי ברשתות, כפי שנהגה לעשות. זאת, כיוון שהיא חוששת מפני עריכות נוספות. "בכנות", סיכמה רייצ'ל את דבריה, "זה מגעיל לדעת שאנשים שמעולם לא פגשתי בחיי רוצים לראות אותי עירומה ומשקיעים באופן פעיל מאמץ, כדי למצוא ולקחת את התמונות האלה".