בשבוע שעבר התחוללה דרמה קטנה בבית משפט השלום בנתניה, כאשר בעיצומו של דיון מחק התובע המשטרתי את כתב האישום נגד גבר שנחשד בתקיפת אשתו לפני כשנתיים.

לפי כתב האישום הגבר, תושב נתניה כבן 45,  חזר לביתו מהעבודה – כאשר בינו ובין אשתו התגלע ויכוח. בחקירתו מסר שאשתו ביקשה ממנו לשבת עם הילדים, אבל הוא היה עייף וטרוד. חברה של האישה, שהייתה עדה למתרחש וגם מסרה את עדותה למשטרה והעידה בהמשך בבית המשפט, סיפרה על ויכוח שהפך לריב קולני, במהלכו בין היתר קילל הבעל את אשתו והטיח בה דברים קשים. בכתב האישום מפורט, בין היתר, כיצד אמר הגבר לאשתו: "אני שונא אותך, יא שטן. תיקחי אותם לפנימייה. אני לא רוצה אותם ואם את לא מסוגלת תיקחי אותם לרווחה, יא בת זונה, נערת ליווי עושה אורגיות".

האישה ניסתה לעזוב את הדירה עם הילדים, אבל בעלה חסם אותה וירק עליה. בנוסף, כתב האישום מתאר כיצד כמה ימים לאחר מכן הסתער הגבר על האישה, זרק עליה חפצים ואיים עליה. שוטר סיור שהגיע למקום גבה עדות מהאישה ותיעד את דבריה במצלמת גוף.

עו"ד שי לוי
עורך הדין שי לוי

הבעל נאשם בעבירות של איומים ותקיפת סתם, ובאמצעות סנגורו, עו"ד שי לוי, הכחיש את ההאשמות נגדו. הוא טען שאכן התווכח עם אשתו, אבל התעקש שלא איים עליה ולא תקף אותה כפי שטענה היא בעדותה במשטרה, וכי לכל היותר היה ביניהם ויכוח "שעלה לטונים גבוהים", כפי שקורה לא פעם בין בני זוג.

התביעה ביקשה לזמן לעדות את שוטר הסיור שהגיע לדירה, אבל עו"ד לוי התנגד נחרצות - שכן לא מקובל לזמן עד לאחר ששלב ההוכחות במשפט החל. מדובר, למעשה, במחדל של המשטרה, שמסיבה לא ברורה לא צרפה את השוטר כעד תביעה מטעמה.

בשלב הזה הבין התובע שלא ניתן יהיה להוכיח את אשמתו של הבעל, ובצעד מאוד לא שכיח ביקש מהשופט לחזור בו מכתב האישום ולמחוק אותו – פעולה שהביאה לזיכוי מוחלט של הנאשם.