בשבועות האחרונים מסתובב ברחובות הוד השרון גבר על אופניים שתוקף נשים, והסיפורים אודותיו גרמו אפילו לפאולה לא לצאת לריצות בשעות החשכה. שקד שהרבני, שהותקפה השבוע באמצע הרחוב בזמן שעשתה ספורט, הגיעה לאולפן וסיפרה בדיוק מה קרה לה.

"יצאתי לריצה כרגיל, בדרך שאני הולכת בכל יום. חזרתי בשש בערב בדרך ראשית ומוארת, ממש אחרי השקיעה. גבר באופניים חשמליות וקפוצ'ון נסע אחריי ולא שמתי לב. נוסע, עוצר, לא ייחסתי לזה חשיבות. עשיתי מתיחות ורק בדיעבד שמתי לב שהוא עמד ועצר מאחוריי. כשחזרתי לצעוד הוא נסע במהירות ונתן לי סטירה בישבן. באותו רגע לא הבנתי שזה קרה. עצרתי, הסתכלתי אחורה וניסיתי לרוץ אחריו".

שהרבני לא המתינה ושתפה מיד ברשתות החברתיות את מה שקרה לה ואת התחושות הקשות שלה. "את מרגישה חוסר בטחון בעיר שלך. זו דרך ראשית, היו אנשים מלפניי ומאחוריי. הוא הרשה לעצמו לעשות את זה כשיש אנשים מסביבי. את לא מצפה לזה שזה יקרה. כתבתי את מה שאני מרגישה וחושבת ופשוט פרקתי הכל. לא אכפת לי איך זה נראה, אם אני נשמעת מוגזמת".

בשלב הזה הוסיפה פאולה שזו בדיוק הבעיה: "הרבה פעמים מאשימים את הנשים שמספרות על תקיפות כאלה: 'אז הוא נתן לך מכה בטוסיק, יאללה תשחררי, תחזרי לחיים שלך מה הבעיה?'".

"עד שלא ימצאו מי זה אנחנו לא יוצאות מהבית"

"אנחנו רגילות לזה שזה קורה לנו ביומיום, אז אנחנו לא מייחסות לזה חשיבות. זה קורה להמון בנות", הסכימה שהרבני, שנשים נוספות מהוד השרון פנו אליה וסיפרו לה שקרו להן מקרים דומים. מדובר, כפי הנראה, בגבר שעוקב על אופניים אחרי נשים שצועדות לבדן ברחוב, וכשהוא עובר לידן הוא חופן את החזה שלהן או מכה להן בישבן. "בנות אומרות לי שעד שלא ימצאו מי זה אנחנו לא יוצאות מהבית בערב", סיפרה שהרבני, "מישהי אמרה שהוא נגע לה בחזה וברח, הייתה מישהי עם אותו סיפור כמו שלי".

לדבריה, הגבר אותר, נעצר – ושוחרר. "אני לא צריכה להתבייש. לא הגיוני שבן אדם כזה יוצא כל ערב במטרה לגעת בנשים ולהטריד אותן, ואנחנו חוזרות הביתה בוכות, מרגישות חוסר בטחון, לא יכולות ללכת ברחוב לבד, לשים אוזניות, להתנתק ולעשות הליכה. זה לא הגיוני".

צפו בראיון המלא מתוך פאולה וליאון