סיפורו של עומר הררי, המתחזה הסדרתי שנהג להציג את עצמו כבנו של העבריין רוני הררי, נחשף לראשונה בתחקיר מגזין סוף השבוע של mako לפני כחודשיים. בעקבות הפרסום הררי נעצר חטיבת התביעות של משטרת ישראל הגישה נגדו כתב אישום, שכלל 26 סעיפי אישום בגין תקיפה, איומים, תקיפה, נזק לרכוש והפצת מחלה ביודעין.

השבוע הורה בית משפט השלום בתל אביב שהררי ימשיך ויישאר במעצר עד תום ההליכים נגדו. "מדובר בצבר מעשים חמור ביותר", נכתב בפרוטוקול ההחלטה, "חומרת הדברים מובאת לא רק מריבוי המעשים אלא גם מתוכן כל אחד ואחד מהאישומים המיוחסים למשיב". בנוסף, נכתב כי הערכת הסיכון שנקבעה להררי על ידי שירות המבחן היא גבוהה, ובין היתר הוא בעל תפיסה לקויה של מערכות יחסים בינאישיות, חסר יכולת להתבוננות מעמיקה בקשייו, בעל דפוסי אישיות מניפולטיביים ומתמקד בצרכיו העיקריים.

כפי שפרסמנו בעבר, הררי, ששמו המקורי הוא אומיד פייזולייב, נהג "לצוד" את קורבנותיו בפורומים באינטרנט, להציג את עצמו כבנו של העבריין רוני הררי, לספר על עברו הפלילי של "אביו" כאיום סמוי או גלוי ואז להיכנס במרמה לבית הקורבנות ולסרב לעזוב. ברגע שהיה בפנים החל לפעול באמצעות מכות, גניבות ואיומים ברצח – כאשר במקביל המשיך לנהל קשרים אינטימיים ואלימים עם קורבנות אחרים.

כבר בשנת 2009 הורשע הררי (דאז, פייזולייב) בתשע עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, שש עבירות של התפרצות לדירה, שש עבירות גניבה, שש עבירות איומים, שתי עבירות של הסגת גבול וכן מספר עבירות גניבה. באותה תקופה נדון ל-30 חודשי מאסר בפועל ועשרה חודשי מאסר על תנאי. בספטמבר האחרון הורשע הררי על עבירה נוספת של אלימות כנגד בת זוג, בהקשר למתלוננת אחרת.

"מבחינתי זה יום חג", אמרה היום א', אחת המתלוננות בתיק של הררי, "אני מרגישה שאני יכולה סוף סוף לנשום, להירגע ולדעת שהוא לא יפגע בי. סוף סוף הצדק יוצא לאור".

עורכת הדין שקמה אדרי, המייצגת את הררי, מסרה בתגובה: "צר לי שבית המשפט הנכבד לא היטיב להסכים כי החלופה המרוחקת שהוצעה הינה ראויה ואיכותית. ראוי לזכור כי גם בעת הזו עומדת לנאשם חזקת החפות ואנו סבורים שהחשדות כנגדו יתבהרו במהרה במסגרת ההליך העיקרי".