רינה בן עמי, 61, תושבת הרצליה שהותקפה באכזריות על ידי גבר באמצע הרחוב, תובעת ממנו בימים אלו פיצויים בסך כ-2.5 מיליון שקלים. בן עמי נהגה לפני כשנה במכוניתה ברחוב קפלן בתל אביב, כאשר התנגשה קלות במכוניתו של צעיר תל אביבי. "ירדתי מהמכונית, ועל אף שלא נגרם שום נזק לרכב הצעתי לנהג שנחליף פרטים", מספרת בן עמי. "כל אחד נכנס למכוניתו, כשלפתע הוא ניגש אליי והתחיל להשתולל. הוא החל לצרוח בתוקפנות וביקש שאעצור בצד. נבהלתי וכמובן עצרתי, ואז הוא אמר לי: 'את לא מבינה עם יש לך עסק. את לא מבינה מי אני'".

בעל הרכב הנפגע התקשר למשטרה. בן עמי, שחשה ברע, החלה להקיא בצד הדרך. לדבריה, בת זוגו של הנהג צילמה אותה מקיאה והיא ביקשה ממנה להפסיק ולמחוק את הסרטון. "לפתע הנהג רץ לעברי, דחף אותי בעוצמה רבה והטיח אותי על האספלט", תיארה.

בן עמי נפלה על הכביש ונחבלה קשות. היא פונתה לבית החולים "איכילוב" לקבלת טיפול רפואי ואושפזה למשך 18 ימים במחלקה האורתופדית כשהיא סובלת מחבלות, שברים באגן שמאל ובכף הרגל. בנוסף היא עברה ניתוח והועברה למחלקת השיקום שם שהתה במשך כחודשיים.

עורכי הדין הילה בודיק-קוכמן ורועי טובל  (צילום: רן זירי)
עורכי הדין הילה בודיק-קוכמן ורועי טובל | צילום: רן זירי

המשטרה עדיין לא הגישה כתב אישום ומחכה להשלמות החקירה בתיק, ובינתיים הגישה בן עמי תביעה לבית משפט השלום בתל אביב על סך כ-2.5 מיליון שקלים באמצעות עורכי הדין רועי טובל והילה בודיק-קוכמן. בכתב התביעה נטען כי בעקבות התקיפה נגרמה לה טראומה נפשית קשה וכי היא טופלה על ידי פסיכולוג ומקבלת טיפולי פיזיותרפיה. בנוסף נטען כי היא סובלת ממגבלות בתנועה, בכאבים בגב התחתון, מתקשה בהליכה למרחקים ארוכים, בהרמת משאות כבדים ובישיבה ממושכת.

לכתב התביעה צורפה חוות דעת של אורתופד מומחה שקבע לבן עמי נכות בשיעור של 35 אחוז, וכן פסיכיאטר מומחה קבע לה חמישה אחוזי נכות נפשית. עוד נטען כי טרם האירוע בן עמי הייתה אישה בריאה שעבדה למחייתה במתן ייעוץ וליווי אישי ושיווקי, הרצתה, קיימה סדנאות וניהלה אורח חיים בריא ופעיל – וכי כיום היא סובלת מחרדות, מצוקה, הפכה לשבר כלי ואינה מסוגלת לעבוד. הנהג טרם הגיש כתב הגנה.