גבר כבן 23, שהטריד נשים בבאר שבע ורדף אחריהן במכוניתו, שוחרר לפני כמה ימים למעצר בית בנימוק כי "בני משפחתו יכולים לפקח עליו". "אף אחד לא עדכן אותי שהוא שוחרר. זו החלטה נוראית", אומרת ל-mako אוסנת (שם בדוי), שהגישה את התלונה נגדו.

אוסנת, אישה נשואה ואם לילדים, יצאה לפני כשבועיים להליכה לא רחוק מביתה באחת השכונות בבאר שבע, כפי שהיא עושה מדי ערב. "דיברתי בטלפון תוך כדי הליכה, כשלפתע, נצמד אליי ג'יפ לבן שבו נהג גבר", שחזרה אוסנת, "הייתי לבד וחששתי, אז עברתי למדרכה אחרת, אבל הוא לא הרפה. התחלתי ללכת יותר מהר, להתעלם ממנו, אבל הוא התחיל לשרוק לי ולסמן לי בידיים".

אוסנת, שהרגישה שהיא בסכנה, התחילה לרוץ - אבל לדבריה הנהג המשיך לרדוף אחריה. "רצתי וראיתי בעלים של איזו חנות פיצוחים מרחוק. התחלתי לצעוק לעזרה ושמעתי את הבעלים עונה לי שלפניי הייתה עוד בחורה שהוא רדף אחריה", תיארה. היא המשיכה לרוץ לכיוון ביתה, אבל הנהג המטריד לא ויתר: "הוא עצר לידי ופתח את הדלת. המשכתי לרוץ בכל הכוח לכיוון הבית שלי והוא נסע לידי. צרחתי בכל הכוח. איכשהו הצלחתי להתקשר למוקד 100 של המשטרה ולבעלי ולבקש עזרה. כשהגעתי לפארק, ראיתי בחור ואמרתי לו שהנהג רודף אחריי והוא צעק עליו שיפסיק, אבל הוא המשיך".

במשך כעשר דקות ארוכות, המשיכה אוסנת לרוץ לכיוון ביתה, והגבר המשיך לנסוע אחריה. "הוא צעק לי מהחלון 'בואי אליי' וניסה לחסום אותי. זה היה מפחיד מאוד. הייתי בהיסטריה", סיפרה. כאשר הגיעה לביתה, בעלה ושכנים נוספים ניסו לעצור את הנהג - אך הוא, לדבריה, ניסה לדרוס אותם, עלה על מדרכות ונמלט מהמקום. בשלב זה, הגיעה למקום ניידת משטרה, ובעלה של אוסנת מסר לשוטרים את מספר הרכב של הנהג הנמלט.

"שאלתי אותו למה הוא רודף אחרי אשתי?", סיפר הבעל לשוטרים לפי כתב האישום, "והוא ענה 'הכול טוב' וקילל אותי. הוא ניסה לדרוס אותי שלוש פעמים וברגע האחרון קפצתי למדרכה. הוא אמר שהוא לא מפחד מהמשטרה, שאמסור להם את מספר הרכב שלו".

כבר ביום שלמוחרת, עצרו השוטרים את הנהג והביאו אותו לחקירה. לשכת התביעות במשטרה, הגישה נגד החשוד כתב אישום לבית המשפט השלום בבאר שבע בגין עבירות חמורות של נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים, פגיעה בפרטיות, בילוש, הטרדה ונהיגה פוחזת ברכב.

התביעה דרשה לעצור את החשוד עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו, אבל לנוכח העובדה שאין לו עבר פלילי, החליט בית המשפט לשחררו למעצר בית מלא תחת השגחת בני משפחתו. "זה מאוד מתסכל", אומרת אוסנת, "אני לא ישנה בלילות מהפחד, והנאשם ישן במיטה שלו במקום שיהיה עצור ולא יוכל לפגוע בעוד נשים וילדות. מה היה קורה אם היה רודף אחרי ילדה בת עשר? איזה מסר מעבירים לציבור שמשחררים אדם כזה? אחר כך מתפלאים שיש אונס של ילדה בת עשר".