דומה שאין עיר בישראל בה חתולי הרחוב והאנשים שמאכילים אותם לא הפכו כבר לחלק בלתי נפרד מהנוף - יש מי ברואים בכך ביטוי לטוב לב מוחלט ויש הרואים בכך מפגע תברואתי. בירוחם, מפגש שכזה, הסתיים באופן מחריד: ל', תושבת העיר, נכה בשנות ה40 לחייה, נוהגת מדי יום להאכיל את חתולי הרחוב החיים בסמוך לביתה. "יש שכן שזה מפריע לו והוא מגרש את החתולים. יש כאלה שבועטים בהם. ככה סתם", סיפרה, "אני אוהבת בעלי חיים והיה חשוב לי לתת להם אוכל ומים. לא חשבתי שזה ידרדר למקומות מסוכנים".

לפני מספר ימים, בעודה מאכילה את החתולים, הגיע לחצר שכן שלה, תקף אותה ודחף אותה בעוצמה רבה. כתוצאה מהדחיפה איבדה ל' את שיווי המשקל, נפלה על הרצפה ואיבדה את ההכרה למשך זמן רב. "השכן הזה הוא אדם גדול מאוד. הוא נכנס לחצר, אמר כל מיני דברים, תקף אותי ודחף אותי בכוח. נפלתי על הרצפה. חטפתי מכות בכל הגוף ולא יכולתי לקום. ככה שכבתי במשך כמה שעות בחצר הבניין. אף אחד לא הזעיק עזרה. אנשים עברו ולא היה להם אכפת", שחזרה. 

שעות ארוכות שכבה ל' בחצר הבניין כשהיא מחוסרת הכרה. רק כמה שעות לאחר מכן, כשבעלה של ל' הגיע בית, הוא הבחין באשתו שוכבת בחצר הבית ללא הכרה והזעיק למקום אמבולנס. על גופה היו חבלות רבות - בעיקר בראש ובחזה. היא פונתה לבית החולים סורוקה לקבלת טיפול רפואי לאחר שהתעורר חשש ממשי לחייה ואושפזה למספר ימים.

דוברת עמותת "תנו לחיות לחיות", אתי אלטמן ביקשה את התערבות המשטרה במקרה שכן מדובר באירוע חמור ביותר שיכול היה לגרום למותה של ל'. גם עמותת נח מסייעת למאכילה בהגנה מהשכן האלים ומלווה אותה משפטית. שוטרי התחנה עצרו את השכן בחשד להכאתה של ל'. הוא שהה במעצר יממה ולאחר מכן שוחרר למעצר בית ונאסר עליו ליצור כל קשר עימה ישיר או עקיף.

"אני פוחד שבפעם הבאה הוא יהרוג אותי, שינקום בי. אני בטראומה מהמקרה. פוחדת על חיי", סיפרה ל' שבימים אלה יושבת בביתה וחוששת לצאת החוצה לתת אוכל לחתולים שהיא כל כך אוהבת, "אני חוששת לצאת מהבית".