בית המשפט בתאילנד עלול לגזור על צעירה בת 27 שהבריחה סמים גזר דין מוות: שוטרים ואנשי מכס מצאו לפני כשבועיים במזוודותיה של אישה תאילנדית שקית, ובה 2.35 ק"ג קוקאין בשווי של יותר מ-10 מיליון באט תאילנדי - כ-300 אלף דולר.

החשודה, שמתגוררת בבנגקוק, נחתה בפוקט לפני כשבועיים. דקות ספורות לפני ההמראה בטיסה ישירה ממבנגקוק היא עוררה את תשומת לבו של אחד הנוסעים, שחשד כי מדובר במבריחת סמים ויצר קשר עם משטרת פוקט, כך שעם הנחיתה שלה בשדה ייבדקו מזוודותיה. כאשר ירדו הנוסעים, ביקשו השוטרים ואנשי המכס בשדה מהאישה להתלוות אליהם לחדר צדדי. 

ראש המכס של שדה התעופה בפוקט, סוקניה וטיאנוקין, ציינה כי בוצע חיפוש ממוקד במזוודתה של הנוסעת לאחר שהתקבל מידע אנונימי בעניינה. לדבריה, החשודה הודתה כי הסם לא שייך לה, אלא נדרשה להעבירו לאדם אחר באזור, ועל פי החשד היא שימשה כבלדרית.  

בתאילנד מתייחסים בחומרה רבה לסמים ולחומרים אסורים ומדי שנה מוצאים להורג סוחרים רבים, במטרה למגר את התופעה. בימים אלה היא עומדת בפני משפט. אם בת ה-27 תורשע, היא עלולה לרצות 100 שנות מאסר בפועל - ואם בית המשפט יחליט להחמיר אף יותר, היא עלולה לקבל גזר דין מוות.