הבוקר (ד') התקיים מצעד יום ירושלים בהרצליה, ואף שלדעת לא מעט תושבים המצעד ראוי וחשוב הוזמנו רק תלמידי חינוך ממלכתי דתי, כאשר בהזמנה לאירוע פורסמו רק זמרים גברים דתיים. "הלכתי במרכז העיר ולפתע ראיתי שלטים שעליהם כתוב: 'גרעין תורני הרצליה מאחל יום ירושלים שמח'", אומרת סיגל רבינוביץ, תושבת העיר בשיחה mako, "שאלתי מה זאת אומרת? ואז ראיתי ילדים מגיעים עם דגלים ומוזיקה חרדית". על השלט, יש לציין, מוטבע סמלה של עיריית הרצליה. 

"הילדים שלי לומדים בבית ספר ממלכתי והם הודרו מהתהלוכה הזו. למה?", היא ממשיכה, "אירוע שהוא ממלכתי צריך להיות פתוח לכולם וצריך להזמין את כולם וכולן. מדובר באירוע לילדים. וכמה ילדים יכולים להיות מושפעים מזה שאישה שרה? יש להם מורות, הם מכירים דמויות נשים. יש כאן מסר בעייתי לבנים ולבנות. אם את אישה אין לך מקום".

"עיריית הרצליה מנסה לשחק את הליברלית, החופשית והמודרנית, כיאה לחלק הגדול של תושבי העיר", אומרת יעל, תושבת העיר, "וביד השנייה היא מקיימת אירוע בהדרה שכל המופיעים על הבמה הם גברים. האירוע מיועד כמובן רק לתלמידים דתיים, כי רק להם שייכת ירושלים". 

 

 

"יום ירושלים הוא היום של כולנו", מציינת דנה אורן ינאי פעילה חברתית וציבורית שגם פרסמה פוסט בפייסבוק בנושא. "הוא יום שמסמל אחדות ורעות, הוא יום של החברה הישראלית כולה. יום ירושלים הוא לא יום שעוסק בדת ובהפרדה בין חילוניים ודתיים. טוב הייתה עושה עיריית הרצליה אם היא הייתה מקיימת אירוע של שוויון ואחדות ומזמינה את כל תושבי בעיר לחגוג יחד. ראש עיר חייב בכל יום, ובטח בעת הזו, לעסוק באחדות ולא במחויבות קואליציונית, ובטח לא לאפשר הדרה של זמרות ונשים באירוע שממומן ע"י העירייה".

 

מעיריית הרצליה נמסר בתגובה: "פייק ניוז. ניסיון נואש ליצור מהומה על לא מאומה: אירוע מטעם בתי הספר הממלכתיים-דתיים שהזמינו את להקת 'פרחי ירושלים' שהיא להקת בנים. יש כאן ניסיון פוליטי וציני ליצור שסע ופילוג בעיר פלורליסטית ומכילה כמו הרצליה, מטעמים שאינם ענייניים, אודות אירוע לילדים, שנערך במרחב הציבורי ובשטח פתוח שאליו הוזמן כלל הציבור. עיריית הרצליה תמשיך לדגול בפלורליזם וחופש לכל ולהעניק לכך ביטוי נמרץ במגוון פעולותיה, כפי שעשתה תמיד.