ביולי 2018 בשעות אחר הצהריים העניש מיכאיל קחטוריאן (57) את בנותיו קריסטינה (19) אנג'לינה (18) ומריה (17) בשיטה הקבועה שלו - הוא נזף בהן על כך שלא ניקו את הבית וריסס אותן בספריי פלפל. כתוצאה מכך קריסטינה, שסובלת מאסטמה, התעלפה. מאוחר יותר לקח אותה קחטוריאן לשירותים, שפך עליה וודקה והפשיט אותה.

באותו לילה אכזרי, ולאחר שסבלו שנים וחששו לחייהן, החליטו הבנות לסיים את מסכת ההתעללות של אביהן. שלוש הבנות תקפו אותו בפטיש ובסכין הציד שלו. לאחר שהתמוטט התקשרה מריה לאמבולנס, אך כשהחובשים הגיעו היה כבר מיכאיל מת. הבנות התקשרו גם למשטרה שעצרה אותן במקום. לפי הדיווחים, על גופתו של קחטוריאן נמצאו יותר מ-30 פצעי דקירה.

האחיות קחטוריאן
האב עם אחת מהבנות. תואר בבית המשפט כ"עריץ"
עם פרסום הרצח סערה מוסקבה, כיוון שקחטוריאן עמד ככל הנראה בראש אחד מארגוני הפשע בעיר. לאחר מעצרן הורשעו שלוש הבנות ברצח, ונראה היה שקריסטינה ואנג'לינה עומדות בפני מאסר של בין 18 ל-20 שנה וכי אחותן מריה עומדת בפני אשפוז כפוי של עשר שנים בבית חולים פסיכיאטרי לאחר שאובחנה ב"אי שפיות זמנית" בזמן הרצח. עורכי דינן של הבנות הגישו ערעור והם טוענים כי הדבר נעשה מתוך הגנה עצמית.

בימים אלו אף מתפרסם דו"ח חדש, על פיו האחיות סבלו מתסמונת פוסט טראומטית ולכן ביצעו את הרצח, והוא יכול לעזור להן להינצל ממאסר. על פי הדיווחים חוו שלוש הבנות במשך שנים איומים, אלימות והתעללות מינית מצד אביהן. "שנאנו אותו ורצינו שדבר אחד יקרה – שהוא פשוט ייעלם ולעולם לא יחזור", סיפרה קרסטינה למשטרה. 

במסמכים משפטיים שפרסמה סוכנות הידיעות הצרפתית AFP פורטו מקרים בהם קחטוריאן ירה בבנותיו באקדח אוויר והכה אותן מדי יום. בנוסף, הוא התקין מצלמות ברחבי הבית כדי לעקוב אחריהן באופן קבוע. בסרטון אחד נראה האב צועק על אחת מבנותיו: "בואי לפה, פריקית", ומתחיל לבעוט בה. על פי העדויות, היה קחטוריאן מפעיל על בנותיו מניפולציות כדי להגשים את רצונותיו הסדיסטיים: הוא היה מורה להן להתפשט מולו בטענה שהוא רוצה "לבדוק" אותן, והיו פעמים שאף ציווה עליהן לענג אותו מינית בטענה שיש לו בעיות בערמונית ושזו התרופה. פעם אחת הוא איים על אחת מהן ואמר לה שהוא יכפה עליה להינשא לו ושהוא יכניס אותה להיריון. כמו כן האחיות סבלו מפציעות קשות כתוצאה מההתקפות האלימות של אביהן – וציינו שמריה נדקרה על ידו.

לדברי הבנות במשך שנים הן לא פנו למשטרה כיוון שפחדו מהאב. כמו כן, בבית המשפט תואר האב כ"עריץ". אימם, אורליה דונדוק, טענה שקחטוריאן גירש אותה ואת אחיהן מביתם בשנת 2015 ואסר על הנערות ליצור עימם קשר.

המומחים: הבנות נמצאו ב"עמדת הגנה הכרחית"

בימים אלו נמצאות הבנות במעצר בית והערעור עדיין מתנהל וטרם הוכרע. כאמור, הנתונים החדשים יכולים לשנות את חייהן של הבנות. בנוסף לדו"ח שקבע כי הבנות סובלות מפוסט טראומה, משרד הבריאות במוסקבה קבע שקחטוריאן גרם ל"נזק חמור" לבריאות בנותיו, ומומחים לזיהוי פלילי אישרו את ההתעללות ממנה סבלו. כמו כן נקבע על ידי המומחים כי הבנות נמצאו ב"עמדת הגנה הכרחית". "לרצח יש קשר סיבתי ישיר למעשיו של אביהן", אמרה עורכת דינן, מריה דבטיאן.

במקביל עשרות אלפי בני אדם חתמו על עצומה שהפיצו ארגוני זכויות אדם ברוסיה לשחרר את הבנות. "האחיות קחטוריאן היו נתונות באופן תמידי בחוויה של סכנת חיים", אמר אחד מעורכי הדין שלהן, והתלונן כי נשים ברוסיה המגנות על עצמן מהתעללות מוצאות את עצמן כמעט תמיד מורשעות ברצח. "אנחנו חיות במדינה בה קל יותר לאישה למות מאשר לנסות להגן על עצמה", הוסיפה פעילת זכויות אדם הנאבקת למען האחיות.